f f f Nieuw hotel en woningen rand Veerse Meer Fietsenopruimactie rond station Vrijwilligerswerk voor jou! Consultatie leveranciers hulp bij het huishouden Middelburg op woonbeurs Cinema toont favoriete film burgemeester Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 21 september 2011 De Faam pagina 9 Veel organisaties zijn op zoek naar jongeren die zich willen inzetten als vrijwilliger. Heb jij zin en tijd? Bekijk in dit overzicht de mogelijkhe den. Ook voor je maatschappelijke stage! VWJ NIEUWSTEAM Organisatie: Stichting Welzijn Middelburg, vrijwilligerswerkvoorjou.nl Werkdagen en -tijden: Zelfstandig in te delen, lx per maand redactie overleg Korte omschrijving: Jongeren filmen en interviewen over hun ervaringen met vrijwilligerswerk Min. leeftijd verslaggever: 14 jaar MEEHELPEN BIJ MUZIEK MIDDAG Organisatie: Stichting Lentekind (voor kinderen met beperking of ontwikkelingsachterstand) Werkdagen en -tijden: In overleg Korte omschrijving: Kinderliedjes zingen en/of gitaar spelen (of een ander instrument) Min. leeftijd verslaggever: 14 jaar KINDEREN HELPEN TIJDENS GYMLESSEN - Organisatie: Gymnastiek vereniging Veldo Werkdagen en -tijden: Vrijdagmorgen van 9.15 tot 11.00 uur of ma. t/m vr. tussen 17.00 en 19.00 uur Korte omschrijving: Spullen klaarzetten en kinderen helpen bij spelletjes en oefeningen Min. leeftijd verslaggever: 14 jaar OUDEREN ASSISTEREN BIJ ACTIVITEITEN Organisatie: Zorgstroom, locatie Hof Klarenbeek Werkdagen en -tijden: Iedere middag mogelijk tussen 14.30 en 18.00 uur Korte omschrijving: Krant voorlezen, assisteren bij kook- of bakactiviteiten, samen sjoelen, etc. Min. leeftijd verslaggever: 12 jaar Meer info over deze vacatures of bekijken wat er nog meer mogelijk is? Ga naar www.vrijwilligerswerkvoorjou.nl. We zoeken ook nog: website bouwers, creatievelingen, scheidsrech ters, LEGO fans, fotografen, en nog veel meer... Aanmelden kan direct online op www.vrijwilligerswerkvoorjou.nl. Vragen? Vul het contactformulier in op de site, of bel naar Eline of Janneke (0118-751400). www.vrijwilligerswerkvoorjou.nl is een initia tief van Stichting Welzijn Middelburg. Het college heeft besloten een bestuurlijke aanbesteding voor hulp bij het huishouden te starten met gemeente Vlissingen en Veere. Om dit vorm te geven worden bijeenkomsten georganiseerd met de ge meenten op Walcheren en de leveranciers van hulp bij het huishou den om tot levering van hulp bij het huishouden te komen. De consultatie staat open voor geïnteresseerden. Meer informatie via c.de.jonge@middelburg.nl of telefoonnummer (0118) 67 56 40. Onder de naam 'Werelds Wonen Walcheren' vindt van 23 tot en met 25 september de woonbeurs Walcheren plaats in de Timmerfabriek in Vlissingen. Ook gemeente Middelburg staat op de beurs. Op de woonbeurs is het beste woningaanbod van Walcheren te vinden, maar ook de nieuwste woontrends en alle dienstverlening rondom het kopen en inrichten van een eigen huis. 'Werelds Wonen Walche ren' richt zich op inwoners van Walcheren en omstreken. Openingstijden alle dagen van 11.00 uur -17.00 uur. Toegang en parkeren zijn gratis. Voor jonge kinderen is er een speelgelegenheid. www.wereldswonenwalcheren.nl Woensdag 28 september is burgemeester Koos Schouwenaar te gast in Cinema Middelburg. Hij geeft een korte inleiding bij zijn favoriete film The Day of the Jackal uit 1973. De film wordt om 20.00 uur vertoond. www.cinemamiddelburg.nl Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaaiweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 In 2012 gaat de eerste spade de grond in voor de bouw van een nieuw hotel aan het Veerse Meer. Green Development B.V. en Bogor- projectontwikkeling B.V. hebben een plan ontwikkeld op de locatie van het voor malige badhotel 'Veerse Meer' voor de bouw van veertig appartementen, acht tien grondgebonden wonin gen met ligplaats en een hotel met vijftig kamers. Om de bouw van hotel, recre atieappartementen en woningen mogelijk te maken, sloten de pro jectontwikkelaars en de gemeente Middelburg een zogenaamde an- terieure overeenkomst. De over eenkomst is op 15 september getekend. De gemeenteraad heeft afgelopen maandag over het nieuwe bestemmingsplan besloten. In de overeenkomst zijn de afspra ken tussen de gemeente en de projectontwikkelaars vastgelegd. Zo zorgt de projectontwikkelaar er bijvoorbeeld voor dat er bos ge compenseerd wordt in de directe omgeving van het hotel. Ook ligt de afspraak dat het strandje bij Oranjeplaat openbaar blijft, in de overeenkomst vast. "De gemeente is verheugd over het feit dat er eindelijk wat gaat gebeuren op de plek van het al zo lang leegstaande badhotel. Op deze prachtige plek hoort een prachtige ambiance met passende voorzieningen waar toeristen, maar ook onze eigen inwoners van kunnen genieten", aldus wethouder Chris Simons, die namens de gemeente Mid delburg de overeenkomst heeft getekend. Wethouder Simons geeft uitleg over de bouwplannen aan het Veerse Meer. Foto: Jan Koo/e Maandag 26 september wor den de fietsen verwijderd, die rondom het NS-station in Mid delburg niet in de daarvoor bestemde beugels staan. Waarom deze actie? Buiten de fietsenstallingen staan dagelijks tientallen fietsen gepar keerd. Hierdoor zijn perrons, stationsrestauratie en kaartauto- maten lastig bereikbaar. Vooral ouderen, gehandicapten en hulp diensten ondervinden hier hinder van. De gemeente en NS willen middels verwijderacties de over last verminderen. Fiets weg? Eigenaren, die hun fiets missen en die tijdens de actie verwijderd is, kunnen die ophalen tegen contante betaling van 15 euro en op vertoon van legitimatiebe wijs en passende fietssleutel. Ophalen kan bij Stichting Gered Gereedschap aan de Arnestein- weg in Middelburg van maandag tot en met donderdag van 09.00 uur en 15.00 uur. Foto: Jan Koole

de Faam | 2011 | | pagina 9