Fundering project Gambia is gelegd r Nieuwe collectie DAMES (Kerst)shoppen Gent 4 dagen vanaf 140 p.p. in NH Gent Beifort**** Zakennieuws Nachthemden Pyjama's Huispakken Reisaanbieding Arke "Gehandicapte kinderen hebben in Gambia geen waarde" Middelburg Gravenstraat 3 Tel. (0118) 63 38 30 DE VLIJT LINNEN Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 21 september 2011 De Faam pagina 4 www.arke.nl/wegener Heeft u een nieuwe winkel ge opend, uw zaak uitgebreid, het assortiment gewijzigd? Neem contact op met de redactie via red.faam@whm.wegener.nl www.de-faam.nl In een stappenplan van vijf jaar willen Jolanda Moens en Stefan Mes uit Middelburg een woon- leefgemeenschap realiseren voor gehandicapte kinderen, wezen, verlaten kinderen en ouderen in Gam bia. De eerste stappen zijn ai gezet, want de fundering voor de 16 gebouwen in de Gambiaanse plaats Talo- koto is klaar en dat wordt gevierd op zaterdag 24 september bij zorgboerderij Pitteperk in Koudekerke. Rachel van Westen Middelburg "Wij werken alle twee in de ge zondheidszorg", vertelt Stefan, "Jolanda is verpleegkundige en ik werk op de psychogeriatrische afdeling, voornamelijk met de menterende ouderen. De zorg is echt mijn lust en mijn leven en dat geldt ook voor Jolanda. Onze belangstelling voor de medemens gaat gepaard met compassie en genegenheid, het geeft ons zoveel voldoening dat wij ook vrijwillig onze tijd hier aan besteden. Het is daarom dat wij het besluit hebben genomen - om in een derdewereldland een woon- en leefgemeenschap op te zetten voor de armste bevol kingsgroep in Gambia." Armoede De zorg om anderen zat er al vroeg in bij Stefan, als klein mannetje was hij al diep onder de indruk van programma's over landen in Afrika waar hij kinderen zag met oedeembuik jes. Waarschijnlijk werd tijdens het bekijken van die beelden al de basis gelegd voor dit project. Een paar jaar geleden zocht uitvoerig uit in welk land hij zijn werk aan wilde bieden. Na grondig onderzoek kwam hij uiteindelijk uit bij Gambia. "Je hebt nooit garanties", zegt hij hierover, "maar je kan wel met zoveel mogelijk zaken rekening houden. Hoe is het land, is de plaats goed bereikbaar, is het land politiek stabiel te noemen en ga zo maar door. Als je een cirkel trekt om Nederland van pak 'm beet 5000 kilometer tref je hier het grootste percentage armoede aan. Bovendien heeft Gambia de mogelijkheid om de zorg te geven en te continueren. Het land spiegelt zijn omgeving en andere landen kunnen daar weer van leren", zegt Stefan. Handicap "Het is heel verdrietig dat het nog steeds noodzakelijk is dat er hulp geboden wordt en dat er nog steeds zoveel leed is. Vooral kinderen met een ver standelijke en of ernstige licha melijke handicap zijn het meest kwetsbaar. Dat gaat soms heel ver. Het komt zelfs voor dat ge handicapte kinderen aan de ri vier daar gelegd worden. En ik weet niet of je het weet", aarzelt Stefan, "maar in die rivier zit ten krokodillen. Die kinderen hebben daar geen waarde. Het is juist deze doelgroep waar wij ons voor willen inzetten." Feest in Pitteperk De fundering voor de ge bouwen van de woon- en leefgemeenschap in Gambia is klaar. Dit wordt gevierd op zaterdag 24 september bij zorgboerderij Pitteperk aan de Breeweg 21 in Koude kerke. Belangstellenden voor dit project zijn van harte wel kom tussen 14.00 en 22.00 uur. Meer informatie: www. waledereen.nl. Puzzel mee! deel van een dynamo eer zuchtig persoon hoofd huis dier gezet hof vroeger artikel muziek noot teug Griekse wijsgeer 5 T 2 zwem slag oude munt 8 houten bijenkorf schrijf gerei muziek instru ment muziek noot duivel vis voorjaar scheeps- vloer stellig in wendig orgaan f 1 vreemde munt deel van een etmaal bevallig heid 9 sporen- plant redac teur 6 erwten soep eten voor dieren vrucht zwak over eind T 7 schraal 10 kans briefje Japanse parel duikster ontvang- draad bijwoord 4 vogel product rivier monding T T bevesti ging persoon lijk vnw. persoon lijk vnw. arbeids- deskun- dige T 3 scheids rechter bosgang Puzzelland 1 23456789 10 H*lp cacK other build a developed Gambia LihóLux

de Faam | 2011 | | pagina 4