va^aUTO Kia Rio is écht cool fyfooA*vl#* Taxicentrale Renesse kiest voor Volkswagen De toekomst bij fcUcU**Renault is elektrisch Het was een drukte van belang bij het hoofdkantoor van Taxicentrale Renesse (TCR) aan de Industrieweg in Middelburg. Maar liefst 20 Volkswagen Crafter negen- persoonsbussen en 6 Volkswagen Crafter rolstoelbussen werden daar onlangs afgele verd door Volkswagendealer Auto Poppe. Middelburg Vlissingen Het was alweer de tweede serie auto's die Auto Poppe's manager fieetsales Jan van As in relatief korte tijd afleverde aan deze heel grote speler in de landelijke taximarkt. Algemeen directeur Cees Hage (rechts op de foto) legt uit: „TCR is een begrip in Zeeland én steeds verder daarbuiten. We zijn ontstaan uit vier gerenommeerde Zeeuwse taxibedrijven, maar we groeien hard. Inmiddels zijn we actief tot in Noord Holland, Brabant en de op de wad deneilanden. Kort geleden heeft TCR een nieuw hoofdkantoor betrokken, aan Industrieweg 7B in Middelburg. „Hier zitten we op een perfecte plaats: centraal op Walcheren, maar ook met onze neus bij de nieuwe aansluiting op de A58 en de N57, dus we kunnen in no-time buiten Zee land zijn waar dat nodig is. Dat we zo gegroeid zijn is voor ons niet onverwacht: de combina tie van goede kwaliteit en Zeeuwse nuchterheid welke wij leveren wordt ook buiten onze eigen provincie hooglijk gewaardeerd." Vertrouwen Jan van As vult aan: Als Auto Poppe zijn wij blij om op basis van deze twee kenmerken ook ons steentje te kunnen bijdragen aan dit suc ces. Met opnieuw de keuze voor Volkswagen zet TCR nu definitief de stap naar het rijden met twee degelijke en betrouwbare merken. Als Auto Poppe hebben we in de afgelopen jaren mogen bewijzen een betrouwbare én economisch voor delige partner te zijn. Met deze aflevering wordt de opgebouwde band verstevigd en we zullen alles op alles zetten om dat vertrouwen niet te beschamen." woensdag 21 september 2011 - pagina 27 De toekomst van gisteren staat vandaag in de showrooms van Auto Centrum Groep in Goes en Vlissingen. De tijd dat auto's alleen op benzine, diesel of gas reden begint achter ons te liggen en de showrooms van Auto Centrum Groep zijn daar een afspiegeling van. Goes Vlissingen De ontwikkeling in de automotivesector van aan drijving door fossiele brandstof naar elektrische aandrijving vindt zijn weerslag in het aanbod in de toonzalen van de Zeeuwse Renault-dealer. Sommige modellen staan er nu al, en andere modellen zullen binnen afzienbare tijd hun weg vinden naar de Zeeuwse liefhebber van actuele, betrouwbare en spreekwoordelijk comfortabele auto's. Voor professionals die met de stroom mee gaan komt in november als eerste de Renault Kangoo ZE naar Zeeland. Deze bedrijfswagen combi neert de sterke punten van de klassieke Kangoo met de voordelen van elektrische technologie: nul geluid en nul emissie en dat voor een aan trekkelijke prijs. Met zijn enorme laadruimte en een vermogen van 60 pk is deze elektrische versie een waardige opvolger van de inmiddels legenda rische, klassiek aangedreven Renault Kangoo Een maandje later, in december, komt er een mooie Sedan naar de toonzalen van Auto Cen trum Groep. De Fluence Z.E. is de Renault-se- dan bij uitstek, met elektrische technologie als extra. De auto valt kernachtig te typeren als 'en thousiast, met een vleugje lef en een flinke dosis orginaliteit'. Met zijn motorvermogen van 95 pk en een actieradius van 185 kilometer is dit model een prima keuze voor de zakelijke rijder, maar ook voor het hele gezin. Vanaf morgen, donderdag, heeft Auto Centrum Groep een speciale actieweek met allerlei spe ciale aanbiedingen en aantrekkelijke kortingen. De vestiging in Goes is ook komende zondag geopend van 11.00 tot 16.00 uur. Marina Meijers Vlissingen/Goes gels, cruise control, climate control, parkeersensoren achter, smart key en start/stop-knop. Een uitstekende prijs/ kwaliteitverhouding dus. Bovendien is de auto zuinig in gebruik, hoeft er geen wegenbelasting te betaald te worden en valt het model in de 14 procent bijtellingscategorie. Brandstofverbruik De Rio waar wij mee op pad gaan, beschikt over een 5-bak en schakelt prima. En wat het brandstofverbruik betreft, we hebben het niet kunnen controleren, maar Kia belooft een ge combineerd verbruik van 4,8 liter per 100 kilometer. Zuinig dus! Het interi eur van de Rio is keurig afgewerkt. De smart key met start/stop-knop maakt een einde aan het zoeken naar de auto sleutels. De stoelen zitten comfortabel en ook achterin is er ruim voldoende beenruimte. De Rio is een compacte auto en meet net vier meter lang en 1720 mm breed. De bagageruimte is toch nog redelijk met 288 liter. Wan neer de stoelen neergeklapt worden kan er 923 liter vervoerd worden. Looks Wie voor de looks gaat, zal tevreden zijn met de nieuwe Rio. Ontwerper Peter Schreyer heeft van de Rio een dynamisch ogende auto gemaakt met scherpe lijnen die toonaangevend zijn. Zoals gezegd is de Rio verkrijgbaar vanaf 11.695 euro. Het gaat dan om de 1.2 CVVT. Dit instapmodel biedt ondermeer 6 airbags, centrale portier vergrendeling en elektrisch verstelbare buitenspiegels. De 1.2 CWT Comfort Pack wisselt voor 13.190 euro van eige naar. Extra's op dit model ten opzichte van het basismodel zijn bijvoorbeeld de airconditioning, verwarmbare bui tenspiegels en elektrisch bedienbare ramen vóór en achter. De 1.4 CVVT is er vanaf 15.190 euro en de dieselmo dellen zijn er vanaf 14.295 euro voor de 1.1 CRDi en 18.190 euro voor de 1.4 CRDi comfortpack. Meer informatie over de Kia Rio bij Kia Melse in Vlis singen en Auto Vermeulen in Goes. Tot de volgende keer, Marina Kia is booming. De wereldwijde ver kopen van Kia's zijn in de eerste helft van dit jaar toegenomen met bijna 20 procent ten opzichte van dezelfde pe riode in 2010. In juli noteerde Kia Mo tors Nederland een resultaat van 1.838 verkopen, goed voor een stevige plaats in de top tien. En het jaar is natuurlijk nog niet om, we zullen zien wat de Kia Rio kan bijdragen aan het resultaat over 2011. De Rio is één van de eerste auto's in het B-segment die een benzi nemotor belastingvrij aanbiedt. Mede daardoor zijn de verkoopverwachtin gen hooggespannen. Maar goed, wij gaan deze Rio eerst eens testen. Het instapmodel van deze auto is al vanaf 11.695 euro verkrijg baar, maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat het dan om een redelijk eenvoudige versie gaat. Het type dat wij mogen testen komt inclusief Plus Pack en Super Pack (diverse extra op ties) op zo'n kleine 15.000 euro. Een Er is een nieuwe Rio! Eén blik op het opvallende, sportieve uiter lijk van de nieuwe Kia Rio en je verzint gelijk al redenen om er een ritje mee te kunnen maken. In mijn geval niet zo moeilijk, ik mocht deze auto vorige week ophalen bij Kia Melse in Vlissingen. iets ander bedrag dus, maar dan heb je ook een zeer complete auto met onder meer elektrisch inklapbare buitenspie-

de Faam | 2011 | | pagina 27