werken aan de Zeeuwse weg Ford ECOnetic Technology Autoverhuur "De meest flexibele mobiliteiteoplossing voor particulier én bedrijf.' ^>A^Vermeulen. Wordt eCall verplicht in Europa? Showroom Van grote patsers tot kleine mini's DC 100: êerste aanzet Defender Facelift Renault Koleos Hyundai i30 in 't nieuw De ontwikkelingen in de autowereld veranderen de laatste jaren van richting. Waar het voorheen ging om 'groter', is het nu 'zuiniger' en 'schoner' wat de klok slaat. woensdag 21 september 2011 mimMÊÊmmÊÊ* I Pearyweg 6 4462 GT GOES 0113 - 56 18 12 vermeuienautoverhuur.nl Er bestaan in diverse au to's als systemen waarmee hulpdiensten bij een onge val kunnen worden ingeroe pen. Het zogenaamde eCall waarschuwingssysteem is met een Europese subsidie ontwikkeld en kan worden ingezet om het aantal doden en gewonden op de Europe se wegen terug te dringen. Er wordt een zwarte doos in de auto geplaatst die bij een onverhoopt ongeval automa tisch een alarmcentrale belt en de positie van de auto doorgeeft. De Europese Commissie claimt dat het jaarlijks honderden verkeers doden zal schelen en wil het systeem dan ook vanaf 2015 verplicht in nieuwe auto's la ten monteren. Land Rover werkt met het DClOO-concept aan de opvol ger van de Defender. Het'is nog slechts het begin van een tra ject van vier jaar dat moet lei den naar de vervanger van die icoon, meldt het merk. Land Rover wil met het conceptmodel in gesprek raken met potentiële klanten om zo te komen tot een definitieve versie. Ondanks dat het merk schermt met 'concept' gaan we er vanuit dat de defini tieve opvolger van de Defender trekjes heeft van de DC100. Wie herinnert zich niet de Renault Koleos? De SUV van het Franse merk, die bij het Koreaanse Samsung wordt gebouwd. De auto sneuvelde in ons land vanwege de forse C02-boete. In andere landen staat binnenkort een gefacelifte variant op stapel. De auto heeft een nieuw front gekregen met indrukwekkende grille en logo. Door technische ingrepen is de C02-uitstoot van de diesels ge daald en daarmee wordt de auto weer vriendelijker benaderd. Na vijfjaar lost Hyundai de hui dige i30 af door de tweede gene ratie. De auto kan meteen met twee benzine- en dieselmotoren worden gekozen. De uitstraling past keurig in de lijn van de nieuwe i40 en ook de ix20 en ix35. De motorische keuze start met de al voldoende krachtige 100 pk 1.4 liter benzine alsmede de direct ingespoten 1.6 GDI van 140 pk. Dieselrijders heb ben de keuze uit de compacte 1.4 CRDi (90 pk) en de beken de 126 pk sterke 1.6 CRDi. Een overzicht van de belangrijkste wegwerkzaamheden op Walcheren en in Noord- en Zuid-Beveland tot 14 septem ber. Goes Deze week beginnen (her-) bestratingswerkzaamheden in de Pyntorenstraat. Deze bestaan uit het verwijderen van bestrating, het waar nodig aanpassen van de riolering en het herinrichten conform het Masterplan Binnenstad. De werkzaamheden duren, afhankelijk van de weersomstandig heden, tot eind week 42. In deze tijd is de Pyntorenstraat afgesloten voor doorgaand verkeer en is het onvermijdelijk dat omwonenden last ondervinden van de werkzaamheden. Bevoorrading van de winkels tijdens de werkzaamheden kan in overleg met de aannemer: E. Traas, 06-12962168. Koudekerke De reconstructie van de Middel burgsestraat en de Duinstraat is na de bouwvakvakantie inmid dels hervat. Door verkeersborden ter plekke worden de eventuele omleidingsroutes voor het ver keer aangegeven. Op dit moment wordt het gedeelte in de buurt van de Couburgh aangepakt. Vlissingen Tot aan de kerstdagen worden de stra ten in de omgeving van het Pablo Picas- soplein, Hogeweg en Salvador Dalistraat opnieuw verhard. Het werk wordt in 4 fases uitgevoerd. Het gedeelte van de weg waar de werkzaamheden plaatsvinden, wordt afgeslo ten. Alleen voetgangers kunnen er nog langs. Er worden tijdelijke verkeersmaatregelen getroffen. Middelburg In de Middelburgse Stromenwijk wordt driftig gebouwd: op plaatsen waar voorheen scholen stonden, verrijzen nu woningen. Dat heeft zijn gevolgen voor het verkeer. In- en om de Piet Heinstraat, Koudekerkseweg en Baarsjes straat wordt gewerkt aan een nieuwe riolering, aan wegbe- strating, aan nieuwe trottoirs en aan parkeervakken. Het verkeer in de omgeving wordt door lokale bewegwijzering omgeleid. Met name het afgesloten kruispunt van de Lan- gevieleweg en de Koudekerkseweg vormt op dit moment een obstakel. Het werk bestaat uit het herinrichten van het kruispunt. Voor het verkeer van en naar de Stromenwijk wordt gedurende de werkzaamheden een omlei dingsroute ingesteld via de Nieuwe Vlissingse- weg en de Stromenweg. Lijnbussen van Con- nexxion, die gewoonlijk gebruikmaken van de Dorus Rijksersstraat, zullen tijdens de werkperiode door de De Ruyterstraat rijden. De race naar aansprekende verbruiks cijfers en tot de verbeelding sprekende uitstootwaarden blijft maar doorgaan. Ook Ford koketteert met verbruiks- en uitstootcijfers van zijn modellen. Van elk nieuw of herzien model duikelen de waarden. Inmiddels is de lijn van de Fo cus en Fiesta genoegzaam bekend maar onderhuids kan het kennelijk nog beter. Nu komt het merk met de cijfers van de geheel nieuwe Focus ECOnetic Tech nology. Deze nieuwe Focus-versie heeft een gemiddeld brandstofverbruik van 3,4 liter per 100 kilometer en een C02*-uitstoot van 89 gram per kilometer. Hiermee is de Focus ECOnetic Technology de meest zui nige niet-hybride auto in het C-segment. Ford ventileert tevens de cijfers van de vernieuwde Fiesta ECOnetic Technology. Deze Fiesta-versie heeft een gemiddeld verbruik van 3,3 liter per 100 kilometer en een gemiddelde C02-uitstoot van slechts 87 gram per kilometer. Onder de huidige fiscale wetgeving zijn beide nieuwe ECO netic Technology modellen vrijgesteld van BPM en MRB. Zakelijke rijders profiteren van de fiscale bijtelling van 14 procent. De vernieuwde Fiesta- en geheel nieuwe Focus ECOnetic Technology modellen worden medio 2012 in Nederland geïn troduceerd. De definitieve specificaties en prijzen van deze ultrazuinige auto's worden in 2012 bekend gemaakt. Beide uitvoeringen staan op de Frankfurt Mo torshow.

de Faam | 2011 | | pagina 21