porthos Zaterdag 10 september Open Monumentendag Vrijwilligerswerk voor jou! Bijeenkomst voor mantelzorgers Met wie kan ik de zorg delen? Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 7 september 2011 De Faam pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-maii naar info@middeiburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Veel organisaties zijn op zoek naar jongeren die zich willen inzetten als vrijwilliger. Heb jij zin en tijd? Bekijk in dit overzicht de mogelijkhe den. Ook voor je maatschappelijke stage. Functie: Organisatie: Werkdagen en tijden: Korte omschrijving: Functie: Organisatie: Werkdagen en tijden: Korte omschrijving: Functie: Organisatie: Werkdagen en tijden: Korte omschrijving: Functie: Organisatie: Werkdagen en tijden: Korte omschrijving: Geluidstechnicus Zeeuwse Muzikanten (Stichting Arduin) Donderdagavonden, muv schoolvakanties, en bij ca. 15 concerten per jaar digitale mengtafel en geluids-techniek bij repeti ties en concerten Assisteren sportbuurtwerk Middelburg in Beweging (gemeente Middelburg) Mogelijk op ma. t/m do. van 15.30 -17.30 uur en wo. van 13.30 -16-.30 uur Assisteren bij diverse sportactiviteiten voor kinderen van 6 -12 jaar Bezoekvrijwilliger Manteling In overleg met u Samen activiteiten doen als wandelen, fietsen, koffie drinken en uitstapjes maken Vrijwillige operateur Cinema Middelburg lx per week vnl. vanaf 19.00 uur Verzorgen van de filmvertoning met alle (tech nische) aspecten Meer info over deze vacatures of zit uw favoriete bezigheid er niet bij? Kijk op www.samenvrijwillig.nl. Aanmelden kan direct online op www.samenvrijwillig.nl. Vragen? Bel naar Eline of Rianne (0118-751400). Of kom langs! Stichting Welzijn Middelburg, Porthos, Sint Sebastiaanstraat 12. l»Si Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijnzorg en op groeien in Middelburg. In het loket wer ken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zee land, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Se bastiaanstraat 12, vindt u ook de Huur dersvereniging Middelburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. Voor je naaste zorgen kan een dankbare taak zijn. Het is immers fijn om degene van wie je houdt te steunen? Toch kan er een moment komen dat je de zorg moet gaan delen met anderen. Omdat je merkt dat langzamerhand de ver moeidheid bij jezelf toeslaat. Of omdat de zorg zo toeneemt, dat je amper de deur meer uit kunt en in een isolement dreigt te raken. Het is niet altijd makkelijk om hulp te vragen. Bij wie kun je terecht en hoe pak je het aan? In de bijeenkomst gaan we kijken hoe je netwerk er uit ziet. En hoe je mensen uit je netwerk kunt inschakelen om de zorg met je te delen. Maar ook komen allerlei vormen van professionele ondersteuning aan bod. Aan het eind van de bijeenkomst ga je naar huis met een over zicht van alle eigen "hulpbronnen" én een lijst van alle professio nele ondersteuningsmogelijkheden. Want er zijn meer mogelijkheden dan je denkt. De bijeenkomst is op 20 september in Porthos, St. Sebastiaanstraat 12 in Middelburg Tijd: 13.30 uur tot 15.30 uur. Deelnemen aan de bijeenkomst is gratis. Aanmelden bij Manteling:Tel: 0118 55 35 30. Zaterdag 10 september is het Nationale Open Monumentendag. Ook Middelburg doet daar elk jaar aan mee. Vierendertig monumenten worden die dag tussen 10.00 en 17.00 uur opengesteld voor het publiek. In de stad zijn er gratis stadswandelingen en in enkele mo numenten worden er rondleidingen verzorgd. Het thema van de 25ste Open Monumentendag is Nieuw gebruik - Oud gebouw en gaat over herbe stemming. Dit onderwerp sluit nauw aan bij de mis sie van Open Monumentendag. Immers, behoud van monumenten heeft ook met het gebruik te maken. Zonder adequate (her)bestemming kunnen monu menten verloren gaan. Hierbij valt met name te den ken aan oude fabrieksgebouwen en kerken. In veel gemeenten hebben monumentale gebouwen, om ze te kunnen behouden, een nieuwe bestem ming gekregen. Ook in Middelburg is dat het geval. We noemen hier enkele voorbeelden. Het schitte rende 18de-eeuwse Van de Perrehuis werd in 2000 onderdeel van het Zeeuws Archief (in combinatie met een moderne glazen aanbouw van Jan Bent- hem). De 16de-eeuwse Stadsschuur kreeg de be stemming van architectenbureau; dit bureau (RDH) gaat overigens verhuizen naar een nog gedurfdere lo catie, te weten een voormalige graansilo bij het Ka naal door Walcheren. Architect Ben Westenburger verbouwde de 19de- en 20ste-eeuwse aanbouw van de Latijnse School aan de Lombardstraat tot woon huis. De oude loodsen op het terrein van de scheeps werf van Meerman in Arnemuiden kregen na een grondige restauratie een museale bestemming, terwijl er tevens gewerkt wordt. Een "levend museum" dus. Stadswandelingen en rondleidingen Rondleiding wijk De Griffioen Er zijn twee wandelingen, om 10.30 uur en om 13.30 uur, door deze wijk. U wordt ontvangen in het thee huis achter het huis De Griffioen van waaruit de rond leiding wordt gestart. Wandeling langs fraaie monumentenpanden Er worden gratis rondleidingen door het centrum van Middelburg gegeven. De gids neemt u mee langs fraaie monumentenpanden en smalle straatjes. Vanaf 11.00 uur vertrekt de rondleiding ieder uur vanaf het stadhuis aan de Markt. De laatste om 15.00 uur. Historische huisnamen Ed de Graaf verzorgt ook dit jaar weer een stadswan deling gericht op gebruik en betekenis van de gebou wen, tevens met aandacht voor gevelstenen en - detailleringen, in relatie tot het huisnaamgebruik. Aanvang stadswandelingen: 10.00 uur, 12.30 uur, 14.00 uur en 15.30 uur. De huisnamenwandeling start van de fontein op de Balans. Reservering ge wenst: huisnamen.mburg@zeelandnet.nl. Van de Perrehuis Op ieder half uur en heel uur start een rondleiding door alle vertrekken van dit voormalig stadspaleis aan het Hofplein. De laatste rondleiding is om 16.00 uur. Atoomschuilkelder Ook de atoomschuilkelder aan het Groene Woud gaat dit jaar weer open. Onder begeleiding van St. Bunker- behoud kan deze 'Provinciale Noodzetel' de hele dag worden bezichtigd. Buitenplaats Toorenvliedt Op drie momenten worden er in deze fraaie buiten plaats rondleidingen verzorgd, om 11.00 uur, 13.00 uur en 15.00 uur. Nieuwe deelnemers Dit jaar gaat voor het publiek het oude gemeentehuis van Sint Laurens aan de Noordweg open. Ook de atoomschuilkelder 'Provinciale Noodzetel' aan het Groene Woud kan dit jaar worden bezichtigd. Voor buitenplaats Toorenvliedt blijkt altijd aandacht voor bestaan. Nadat het gebouw verschillende malen wis selde van eigenaar, is deze fraaie buitenplaats aan de Koudekerkseweg nu open voor publiek. Op deze open monumentendag worden er drie rondleidingen verzorgd. Voor het eerst gaat de aanbouw van de Latijnse School voor het publiek open. Sinds 2009 is na reno vatie het gebouw een woon-werkgebouw. Activiteiten In de Lutherse kerk aan de Zuidsingel worden bezoe kers in de gelegenheid gesteld hun ideeën te uiten over een nieuw gebruik van het gebouw. Ook zijn er die dag demonstraties van het Duysschot-orgel. Ook treedt het Zeeuws Mannen Ensemble op diverse locaties in klederdracht op. -13.30 uur tot 14.00 uur Koorkerk -14.15 uur tot 14.45 uur Stadhuis -15.30 uur totlö.OO uur Gasthuiskerk -16.15 uur tot 16.45 uur Nieuwe Kerk Blazersensemble TIMBER uit Amsterdam verzorgt een optreden tussen drie en vier uur 's middags in het stadhuis. Het ensemble bestaat uit tien blazers: twee fluiten, twee hobo's, twee klarinetten, twee hoorns en twee fagotten (dubbel kwintet) en staat onder leiding van dirigent Ivo Meinen. Voor dit concert staat het werk van Franse componis ten uit de vorige eeuw op het programma. Francis Poulenc, Gabriel Fauré en André Caplet. TIMBER houdt tijdens de uitvoeringen de afstand tot het publiek altijd zo klein mogelijk. Elk stuk en ook de instrumenten worden op lichtvoetige manier toege licht. Daardoor is het programma ook voor minder geoefende luisteraars altijd een aangename kijk- en luisterervaring. Foto-expositie In het Museum Oud Stadhuis in Arnemuiden is er een foto-expositie in het teken van de Arnemuidse vloot te Veere te zien. Deze unieke foto's zijn gemaakt door jhr. W.L. den Beer Poortugael. Brochure Speciaal voor deze dag brengen de drie Walcherse gemeenten een kleurrijke brochure uit. Hierin staan de opengestelde monumenten op Walcheren kort be schreven en staan de voor die dag georganiseerde evenementen vermeld. De brochure kan worden be keken op www.middelburg.nl en is nu al gratis af te halen bij de Tourist Shop aan de Markt en bij de VW kantoren in Vlissingen en Veere. Foto's:Aart van Belzen

de Faam | 2011 | | pagina 9