Het woord aan raadslid Paul Moens Opening kunstgrasveld Veerse Poort Fiets te leen! Sportpark Vrijburg is open IDEE bijeenkomst voor vrijwilligersorganisaties Commissie Ruimte en Algemeen Bestuur Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies wor den geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat op voor maandag 19 september. De commissie Ruimte vergadert op maandag 12 september. Op de agenda staat: aanvragen omgevingsvergunningen fase 7 Mortiere, vaststellen bestemmingsplan Hotel Oranjeplaat, nieuwe maatregelen parkeerbeleid en voortgang werkzaamheden en planvorming 'bouw put Zuidsingel' Als de agenda niet tijdig is afgewerkt dan wordt de vergadering voortgezet na de vergadering van de commissie Algemeen bestuur op dinsdag 13 september. De commissie Algemeen Bestuur komt op dinsdag 13 september bij elkaar. Zij gaat het hebben over de gemeentegarantie Stadsgewes telijk Zwembad Vastgoed BV en Veiligheidshuis Zeeland. U bent welkom om de vergaderingen bij te wonen. De commissiever gaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskan toor. Na een voorbereiding van ruim acht jaar was het zaterdag zover: Sport park Vrijburg is open. Sportpark Vrijburg is gelegen naast het stadsge westelijke zwembad tussen Middelburg en Vlissingen. Het park is door zowel de gemeente Middelburg als Vlissingen ontwikkeld. Het biedt .ruimte aan de Atletiek- en Duursportvereniging Dynamica en Hockey club Walcheren. De opening werd verricht door wethouder Marin de Zwarte (Gemeente Vlissingen) en wethouder Albert de Vries (Gemeente Middelburg). Foto: Jacqueline Pruijsers Stichting Welzijn Middelburg nodigt vrijwilligersorganisaties en verenigin gen uit voor de derde IDEE bijeenkomst op maandag 19 september van 19.00 - 21.00 uur in Porthos, Sint Sebastiaanstraat 12. In de voorgaande IDEE bijeenkomst is duidelijk geworden dat vrijwilli gersorganisaties behoefte hebben aan onderlinge samenwerking. Samen Vrijwillig heeft hiertoe voor u een vraag en aanbod-tooi ontwor pen die deze avond wordt gepresenteerd. In het tweede gedeelte van de avond is er gelegenheid om met elkaar kennis en ervaringen uit te wisselen rondom het onderwerp "het begelei den en binden van vrijwilligers". Aan de bijeenkomst zijn geen kosten verbonden. Wel aanmelden tot ui terlijk 13 september, via contactformulier op www.samenvrijwillig.nl of telefonisch (0118) 75 14 00. IDEE staat voor: Interactief Delen van Ervaringen en Expertise. woensdag 7 september 2011 De Faam pagina 8 Vorige week vrijdag is het nieuwe kunstgras voet balveld op het sportcomplex Veerse Poort in Mid delburg officieel in gebruik genomen. De openingshandeling, in en rond het clubhuis van w Zeelandia Middelburg aan de Boasonlaan, werd verricht door de wethouder Albert de Vries. Uniek aan de nieuwe kunstgras mat is dat het één van de meest duurzame varianten is onder de kunstgras sen en ook prima speeleigenschappen heeft. Het kunstgras voetbalveld is aangelegd door de firma Traas en Ovaa, in opdracht van de gemeente Middel burg. Omdat het aantal gebruikers van het sportcom plex de laatste jaren met ongeveer 50 is gestegen, was natuurgras voor de trainingen niet langer ideaal. Het vergde veel onderhoud en dan nog kon niet altijd een grasmat in topconditie worden gegarandeerd. Bij het kiezen van een kunstgrasmat, waren sportkwaliteit, duurzaamheid en onderhoudskosten de voornaamste criteria. De variant waarop straks aan de Veerse Poort wordt gespeeld, is zeer duurzaam. Dit komt omdat er in be langrijke mate natuurlijke producten worden gebruikt en omdat er door een speciale constructie geen risico is op uitspoeling van materialen naar de onderliggende grond. Beste inwoner van Middelburg, achter ons ligt de vakantiepe riode, een periode van enige rust? Voor velen een periode van lange of korte reizen maken, even er tussenuit, of gewoon thuis zijnDe scholen waren gesloten, de bouw lag even stil en op het kantoor was het erg rustig. Maar het leven ging wel door, ook in Middelburg; half juli zijn we opgeschrikt door een dubbele moord in onze gemeente, wat een onrust in de wijk, vragen die vaak onbeantwoord blijven, hoe had dit kunnen gebeuren, ons medeleven gaat uit naar de nabe staanden. Tien dagen later, in onze buurge meente Nieuwdorp, 36-jarige vrouw doodgestoken. In diezelfde maand juli, in Noor wegen, vele jongeren vonden de dood door een moordpartij. Dit heeft ons toch wat te zeggen, wat is er veel'onrust, onverdraag zaamheid, verbroken relaties, on enigheid, ruzies, met als gevolg; ja, u leest het hierboven: elkaar naar het leven staan. Ondersteuning of als zorgdrager voor openbare orde en veiligheid, u als burgers in de wijk, in de stad en in het dorp: elkaar daar waar nodig en kan, ondersteunen, el kaar opzoeken en bijstaan met raad en daad. Zaken waar u zich ongerust of onveilig bij voelt mel den en bespreekbaar maken, zodat we samen tot een leefbare samenleving kunnen komen, waar iedereen zich veilig kan voelen. De politiek en de overheid hebben daarin de taak u hierin te facilite- ren; voorzieningen aan te bieden of beschikbaar te stellen, u mag ons daar op aanspreken. Maar ook elkaar aanspreken, een enkel woord, een vriendelijk gebaar kan soms veel betekenen. Ook in de vakanties ben je als raadslid dan bezig, in je gedach ten, soms ver weg van je eigen woning, met het reilen en zeilen van onze gemeente. Vakantie, een periode van enige rust? Paul Moens Raadslid SGP p.moens@kliksafe.nl Om gebruik te maken van een leenfiets moet u zich eerst registerenwia www.calllock.nl. De fietsen staan op de hoek Rouaansekaai Spijkerbrug, parkeergarage stadskantoor, stationsplein en op het Damplein. Met behulp van een gebruikerspas of sms kunt u op deze vier locaties een fiets lenen en terugbrengen. Binnenkort kan dat ook met uw smartphone. Hoe dit werkt is te vinden op www.callock.nl/middelburg.nl Normen (Gij zult niet doodslaan) en waarden (het leven van onze naaste) zijn in onze samenleving van grote waarde. We beseffen dit pas als er tegen aan geschopt wordt en als we dat zelf gaan voe len, in. onze wijk, buurt of straat. Ook hier hebben wij als politici en u als burgers een taak. Wij o.a. binnen de wet Maatschappelijke Foto: Jan Koole Middelburg doet als eerste gemeente in Nederland in samenwerking met Callock mee met een project voor leen- fietsen. Tijdens de eerste fase is het lenen van een fiets gratis. SSSm**** Wethouder Albert de Vries overhandigt symbolisch de sleutel van het kunstgrasveld aan Wim Vermeulen, voorzitter St. Sportpark Veerse Poort.

de Faam | 2011 | | pagina 8