60 jaar ringrijden De gehele dag door live muziek 1 Markt De grootste Nederlandse vlag Modeshow op de catwalk Vertier voor jong en oud Jupiler Drie dagen shoppen en ontdekken in Engeland vanaf 39,00 Een nieuw bedrijf? Even lekker weg 16e editie van de Pandaloop Tweedehands zomerkleding Exposities Walcheren het gehele programma op [.vrouwenpolder.nu Kijk voor I WWW «ssEsP 0i:A:: Bij de bedrijven met een kunt u mosselen eten voor €10,- Altijd actueel: de-faam.nl lüoensdag 7 september 2011 De Faam pagina 7 Bmmm www.de-faam.nl Opent u een nieuw bedrijf of win kel, is er een jubileum, een leuk nieuwtje of een nieuw product? Bel dan onze redactie: 0113-274024 of zet een bericht op onze site! www.de-faam.nl Oostkapelle De zestiende editie van de WNF Pandaloop is zater dag 10 september. Deze hardloopwedstrijd is bij Kasteel Westhove in Oost kapelle. Zowel volwassenen als kinderen kunnen mee doen. Het parcours bestaat uit 1 tot 4 ronden van 2500 meter. De start is om 14.00 uur. Inschrijven kan tus sen 13.00 en 13.45 uur en deelname kost 3,50 euro. De opbrengst gaat naar de actie van het WNF voor de Rivierdolfijn. De winnaar ontvangt de zilveren Panda wisseltrofee. Oostkapelle Alle tweedehands zomerkle ding in het Winkeltje Woord en Daad is tot en met 17 september te koop voor een euro. De winkel is iedere dag geopend van 9.00 tot 12.00 en op woensdag ook van 13.00 tot 16.00. De op brengst is voor de bouw van scholen in Tsjaad. De Koudekerkse Ringrijders vereniging (KRV) viert zater dag 10 september het zestig jarig bestaan. Het jubileum start 's morgens om 8 uur op het Dorpsplein met trompet geschal van drie herauten. Marcel van der Voort Koudekerke "De club is in 1951 zelfstandig verder gegaan. Voor die tijd wa ren veel ringrijders aangesloten bij één van de twee overkoepe lende organisaties", begint be stuurslid Elmy Osté te vertellen. "Ringrijden is op Walcheren in trek. Vaak beginnen de kinde ren-van deelnemende gezinnen er ook aan. In de buurt van Koudekerke zijn verschillende pensionstallen. De jongeren die daar komen oefenen het ringrij den en worden lid bij ons. In middels hebben wij 125 leden", voegt Osté eraan toe. 60 jaar lid "Piet Jobse (88) is ons oudste lid. Het één-na oudste lid is Bram de Pagter (85) en reed tot een aantal jaren geleden nog steeds de ring. Hij is zestig jaar lid. Ons jongste lid is Danique Jobse (11)", klinkt het verder. Het thema van het jubileum is de Middeleeuwen. Zo is er vanaf 10.00 uur op het Dorpsplein een Middeleeuwse ambachtenmarkt met onder andere streekproducten en de monstraties van een hoefsmid. Eveneens om 10.00 uur gaan de ringrijders op de wedstrijd- baan suukerkomme drinken. Osté: "Dat is brandewijn met zoute koekjes en suiker. En dat gaat met een pollepel rond tot de bak leeg is. Daarna moeten wij op de paarden. Dat komt altijd goed." Ook de ringrijders zullen tijdens hun wedstrijd kleding gebaseerd op de Mid deleeuwen dragen. Basisschool leerlingen mogen meedoen aan de wedstrijd 'Beste ringloper van Koudekerke.' "0 www.ringrijders-krv.nl Hof van Buren Fotograaf Ente Breed expo seert tot 14 oktober in Hof van Buren aan de Oran- jelaari 19 in Middelburg. Ente bracht zijn jeugd door in Zoutelande en woont en werkt nu in Biggekerke. Zijn werk is er op gericht om zo goed mogelijk een tijdloos beeld van Zeeland te geven. Dit heeft hij in het in diverse exposities laten zien: Nieuw Zicht op Zeeland (1994- 1995), Zee-land (1998- 1999), Zeeland in kleur (2001-2007) en Zeeuws Licht (2007-2011). Hof van Buren is gratis toegankelijk van dinsdag t/m vrijdag van 10.00-20.00 uur. Galerie T Theodora Plas, Dick van Biemen, Ger Janssen en Ti neke van Trigt exposeren in september aan de Turfkaai en de Vismarkt in Middel burg, open donderdag t/m zaterdag van 11.00-16.00 uur. Lange Jan Project Hannelieke van de Beek is dit sei-zoen de vierde en laatste exposant in het kader van het Lange Jan Project. De exposi tie Mixed Media Kunstwerken is vanaf 15 september om 14.00 uur te zien tot en met 20 okto ber, op werkdagen van 10.30- 17.00 uur. En in het weekend van 13.30-17.00 uur. Bibliotheek 't Spui De Zeeuwse Ben Christiani exposeert Hedendaagse en mo derne fotografie in Bibliotheek 't Spui in Vlissingen. Christiani oefent zijn hobby fotografie al sinds zijn jeugd uit. Hij volgde de Fotovakschool in Apeldoorn en werd vervolgens freelance fotograaf, wat hem onder an dere een eervolle vermelding in de Wereld Pers Foto opleverde. De expositie bevat foto's die ge nomen zijn op allerlei lokaties. Zijn werk is gedrukt op canvas, waardoor er een mooi paneel op linnen ontstaat. De expositie is vrij te bezichtigen van 5 septem ber tot 7 november. Zeeuwse Bibliotheek Ben Joppe-Schilder van het on mogelijke is sinds afgelopen za terdag (3 september) te zien in het souterrain van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Het werk is eigenzinnig, uitgespro ken en compromisloos. De Koudekerkse Ringrijdersvereniging deed ook mee met het ringrijden in Vlissingen. FOTO: JASPER KARMAN de feesttent O-- Lamme %a>'d)uTk, VROUWENPOLDER www.vrouwenpolder.nu Het Mosselfestijn wordt mede mogelijk gemaakt door; Grandcafé - Restaurant STRAND-' PAVILJOEN SINCE1880

de Faam | 2011 | | pagina 7