Tiende Restaurant Week Monumentendag Eten, fïln Zaterdag 10 september van 10.00-17.00 uur 26 september t/m 2 oktober Een bunder kunst van Zeeuwse kunstenaars Monumenten open en gratis toegankelijk Survivorslandfestival weer vol topbands Meubel en Rijtuig Stoffeerderij Brouwer Kopieert beelden alsof ze door een digitale fotocamera zijn gemaakt. Nu 79,00 Restaurant Week Altijd al bij dat leuk uitziende restaurant in het centrum willen eten, maar is het er nooit van gekomen? Of is het sterrenrestaurant van uw dromen toch eigenlijk boven budget? Tijdens de tiende Restaurant Week van 26 september tot en met 2 oktober kan iedereen voor een zachte prijs dineren bij de 1000 meest luxe restaurants in Nederland. De 10e editie van de Restaurant Week is een stuk exclusiever dan de vorige edities. Het aantal deelnemende restaurants is teruggebracht van 1250 naar 1000 om een hogere kwaliteit te garanderen. In Zeeland nemen 20 restaurants deel aan de Restaurant Week. Een compleet overzicht van de deelnemende restaurants is beschikbaar via: www.restaurantweek.nl Vanaf 7 september is het mogelijk om via deze website een tafel te reserveren. - Scan dia en negatief De Piek draait lekker warm Locatie: Nieuwe Rijksweg 8 's-Heer Hendrikskinderen tel.:0113- 213 642 www.stoff66rderijbrouwer.nl DfNlN&ClTY.C OM a Restaurant De Oude Sluis Wilheiminastraat 82, Wemeldinge 0113 - 622530 Restaurant Oesterbeurs Wijngaardstraat 2, Yerseke 0113-572211 www.oesterbeurs.nl Auberge De Campveerse Toren Kaai 2 - 4351 AA Veere 0118-501291 info@Gampveersetoren.nl der Valk Middelburg Paukenweg 3, 4337 WH Middelburg 0118-442525 ~~WÉ i. ■■■■mi i t Ir i i i .i .1 mi In i- Uit in Zeela www.deweekkrant.nl/webwinkel Zeeuwse kunstenaars expo seren in de grote landschap pelijke tuin -de bunder- van Sjaak en Anja Allemekin- ders in 's-Heer Arends- kerke. Gerard Marinus Verkerke, Stefan Thelen, Martijn Linzell, Vincent van Limbergen, Sabrina Hoondert, Bonnie Paanak ker en Guus Mulders heb ben gewerkt met het thema Hergebruik. Met deze kunstexpositie vieren Sjaak en Anja Allemekinders het 25-jarige jubileum van hun hoveniersbedrijf Allemekin- ders-Beveland groenprojec ten. De expositie loopt tot en met 24 september en is iedere dag vrij toegankelijk tussen 10.00- 16.00 uur via het parkeerterrein bij het bedrijf aan de Oude Rijks weg 97. Meer informatie www.allemekinders.nl. Altijd al eens een kijkje wil len nemen in dat statige he renhuis, die monumentale boerderij of die schitterende molen? Zaterdag 10 en zondag 11 september is het Open Monumentenweek end. Dan zijn duizenden monumenten in Nederland gratis toegankelijk voor het publiek. Ook in Zeeland. Alle deelnemende monu menten zijn te herkennen aan de Open Monumenten- dagvlag. De meeste musea zijn tijdens deze twee dagen geopend. Zo is het Zeeuws Museum in Middelburg gratis te bezoeken. Gidsen van het museum geven twee keer per dag een rondlei ding met als thema Leven van de Norbertijnen in de Abdij. Wel even reserveren via rondleidingen@zeeuws- museum.nl, verzamelen The Hype op Survivorsland Het is inmiddels traditie, het Survivorslandfestival in Café 't Schuttershof in Middelburg. Zondag 11 september is het weer zo ver. Ook dit jaar weer een fantastische line up met verschillende bands en artiesten. Zo komt de The Hype weer naar de Zeeuw se hoofdstad voor een FOTO:TEXEL IMAGES optreden. Mamilla en The Punanas zijn er. The Score die op het bevrijdingsfesti val in Vlissingen speelden, staat op het podium evenals de Zeeuwse rockband Dear Mom. De opbrengst van de tickets gaat naar kankeronderzoek. Aanvang 15.00 uur. www. survivorsland.nl bij de balie, want vol=vol. In Goes zet het Historisch Museum haar deuren open. Hier zijn zaterdag 10 september tussen 12.00 uur en 16.00 uur demonstraties mutsen plooien en kant klossen. Voor degenen die goed ter been zijn is een bezoek aan de Sint Jacobskerk ini Vlis singen interessant. Tijdens het Open Monumenten weekend is de bijna vijftig meter hoge toren open voor publiek. De Stichting Scheepsbouwgeschiedenis Vlissingen verzorgt tijdens Open Monumentendag drie rondleidingen met een DAF truck. Inschrijven bij De Verbandkamer op het Scheldekwartier vanaf 10.00 uur. Alle informatie over het weekend via: www. openmonumentendag.nl Film by the Sea presenteert Film donderdag 8 september Rondleiding Abdijcomplex, Zeeuws Museum Abdij Mid delburg, 11.15 uur Black But terflies, Cinema Middelburg, 20.00 uur Schlafkrankheit, Cinema Middelburg, 21.30 vrijdag 9 september Zomerexpositie, Kunsten- vorm Fort den Haakweg 16 Vrouwenpolder, 12.00 uur Gala Film by the Sea, Cine City Vlissingen, 19.00 uur Tomboy, Cinema Middel burg, 19.00 uur Reiners Big Band, Ter Reede Vlissingen, 20.00 uur De Piek in de Hellebardier- straat in Vlissingen maakt zich op voor een seizoen vol pop, rock en ska optredens. Het begint al op vrijdag 9 september met Hawklords en Illuminatus. Hawklords is in 1978 opgericht door leden van de toen net uit elkaar gevallen spacerock band Hawkwind. Dan zaterdag 10 september The Toasters, in 1981 gefor meerd door de Britse gitarist en frontman Rob "Bucket" Hingley. Inmiddels een van de meest en langst spelende ska- bands ter wereld. En BANG the Skillet, een lekkere stevige band uit Delft. Zondag om 16.00 uur is de opening van een fotoexpositie, Selfies van van LLL. Aanvang optredens 21.30 uur. Zaal open 21.00 uur. ww.depiek.nl Hele dag muzikale omlijsting Glas in lood en brandschilderen Smeedwerk Koperslagers Edelsmid Houtsnijwerk Klassiek en modern meubelstofferen Meubelrestauratie Klassieke schildertechnieken Houtdraaiwerk Stoelen matten Sieraden, woonaccessoires en objecten van vilt Schilderen en tekenen Rolstoel vriendelijk, gratis parkeren!

de Faam | 2011 | | pagina 56