Zeeuws Luik Zeeuwse films, Zeeuwse makers. Zeeland staat centraal in Zeeuws Luik Slotfilm en -feest Met je vrienden voordelig naar de film Spijkerbroekenpremière Film by the Sea 9 t/m 18 september 2011 Meer info en tickets kopen: www.filmbythesea.nl Circaöa De Engel van Doel De Neger van Terneuzen Mrs Henderson Passion in three Movements Twee Levens Zijn Verloren Land Film by the Sea sluit zaterdag 17 september het festival feestelijk af met de vertoning van One Day van Lone Scherfïg met na afloop een optreden van The Led and White Piano Show. Programma One Day Slotfeest met Led and White Piano Show Op zaterdagavond 10 september gaat De President van Erik de Bruyn feestelijk in première bij Film by the Sea met aansluitend een party met The Jodie Foster Xperience. Party met The Jodie Foster Xperience £lmE<s6fi Rob Maaskant In de zomer van 2010 was Zeeland het decor voor de opnames van een bijzondere speelfilm van de Zeeuwse beeldend muziektheatergroep Het Bedrijf v/h. De film, getiteld 'Circada', verhaalt over de belevenissen van een kleine, rondreizende rariteitenshow, waarvan de spullenbaas de passie heeft ooit zelf te kunnen vliegen om op die manier te ontsnappen aan de aardse, absurde realiteit. zo 11-9 19.00 uur Tom Fassaert De Engel van Doel is een documentaire over het einde van het dorp Doel dat moet plaatsmaken voor de almaar uitbreidende havens van Antwerpen. De weduwe Emilienne Driesen probeert samen met wat vrienden koste wat kost haar woonplek te behouden. Met veel zorg wordt in beeld gebracht hoe ook zij moeten geloven aan de ondergang van hun ooit zo levendige dorp. zo 11-9 10.30 uur Daan Bol en Mariska de Jongh Frank Koulen was de allereerste donkere bewoner van Terneuzen, zo wil het verhaal. Hij zette de internationaal bekende jazzclub Porgy Bess op. Frank kende iedereen, en iedereen kende Frank. Alhoewel Frank al in de jaren '80 is overleden, is de club nog altijd springlevend. Studenten van de hogeschool Utrecht inter viewden vrienden en familie van 'de neger', zijn geuzennaam. zo 11-9 12.45 uur zo 11-9 18.45 uur Tickets voor De neger van Terneuzen zijn gratis af te halen aan de kassa's van CineCity Vlissingen en Terneuzen. Mary Remijnse en Robbert Jan Swiers De 20 minuten durende korte stop-motion film Mrs Henderson is een verhaal over leven en dood, confrontatie en verzoening, angst en hoop... De film bestaat uit tekeningen, foto's en film, opgenomen in Zeeland. Mrs Henderson wordt gespeeld door Willy van Houtum. zo 11-9 15.15 uur Rebecca van Wittene Passion in three Movements portretteert violist Mathieu van Bellen (23) en danseres Wendeline Wijkstra (21), terwijl ze van's ochtends vroeg tot's avonds laat bezig zijn met hun passie. Niet vanwege de roem maar vanuit de ware liefde voor het vak. Om de top te bereiken moet je tot het uiterste gaan. Omdat er nu eenmaal geen middenweg is, omdat het altijd beter kan. Want talent alleen is niet genoeg. Toch ontdek ken ze dat perfectie ook een keerzijde heeft. zo 11-9 15.45 uur Voorafgaand kunt u van 12.45 t/mm 13.15 uur gratis een koffieconcert bijwonen van The Busch Ensemble met o.a. Matthieu van Bellen. Fifi Visser '"Je hebt eigenlijk twee levens. Eén leven dat stilstaat en één leven dat doorgaat." Paulus Visser weet waar hij over praat. Al sinds '1985 keert hij samen met zijn vrouw Loes elk jaar terug naar de omgeving in Chili waar zijn zoon Maarten verdween. Een prachtig, aangrijpend portret over een geweldig doorzettings vermogen ondanks grote onzekerheid en verdriet. zo 11-9 13.30 uur do 15-9 19.00 uur Koert Davidse Zijn verloren land van Koert Davidse is een documentaire over Frits Sahertian, die als jongetje in een kamp in Westkapelle zat en daar een dodelijk schietincident meemaakte. Je krijgt een beeld van het leven in een Molukkenkamp in de jaren '50, een wereld waar tot nu toe weinig mensen iets van wisten. zo 11-9 17.15 uur Ontvangst: vanaf 20.30 uur Start programma: 21.00 uur Aanvang party met optreden van The Led and White Piano Show: 23.00 uur Twintig jaar. Twee mensen. 15 juli 1988. Na één dag samen te hebben doorgebracht, ontstaat er tussen Emma Morley (Anne Hathaway) en Dexter Mayhew (Jim Sturgess) een vriendschap voor het leven. En dat terwijl het tegenpolen lijken te zijn; Emma is een idealistisch en ambitieus type, dromend van een betere wereld. Dexter daarentegen is een rijke charmeur die de wereld als zijn eigen grote speeltuin ziet. Twee decennia lang kijken we op 15 juli hoe het met Em en Dex gaat en hoe hun levens met elkaar verwikkeld zijn. Totdat die ene dag in 1988 voor altijd een andere betekenis krijgt... One Day is een meeslepend verhaal over de onverwachte wendingen die de liefde en het leven kunnen nemen. Twee witte vleugels, twee pianisten en een drummer. Een indrukwekkende lichtshow (op witte piano's kun je de meest spectaculaire lichtshows presenteren) en natuurlijk een ijzersterk muzikaal optreden. Van Rock 'n Roll tot pop en gevoelige ballads. The Led and White Piano Show improviseert en speelt ook verzoeknummers. Spectaculair en niet te missen. Met een tienrittenkaart van Film by the Sea betaal je voor tien entreetickets Film by the Sea geen 90,- maar 75,-. Snel aanschaffen dus en lekker met zijn tienen naar de film (of vijf keer met zijn tweetjes). Wie een tienrittenkaart aanschaft, maakt bovendien kans op een reis naar de mooiste strandbestemming van Europa: Dalyan in Turkije. Zaterdag 17 september vindt the filmXperience plaats bij Film by the Sea. Een dag vol intensieve workshops en masterclasses op het gebied van film. Alle lessen worden gegeven door mensen die het al hebben gemaakt in de filmbizz, voor (spotlight) óf achter de schermen (backstage). Je doet tijdens deze dag dus enorm veel vakkennis en ervaring op van o.a. acteur Mimoun Oaïssa, actrice Sanne Vogel en regisseur Mare de Cloe. Deelname kost 15,- voor drie workshops Spotlight of Backstage. CJP-leden betalen 12,50. Aanmelden: filmxperience@filmbythesea.nl 20.45 uur: feestelijke ontvangst 21.15 uur: aanvang programma 23.00 uur: aanvang party met optreden The Jodie Foster Experience Erik de Bruyn Nederland, in de nabije toekomst: de parle mentaire democratie en het koningshuis bestaan niet meer. Joes koèstert een stille liefde voor de Roemeense Mila. Als er op een dag een inval van de vreemdelingenpolitie is en er in de ontstane paniek brand uitbreekt, redt Joes Mila's leven, maar verliest daarbij zelf het bewustzijn. Als hij wakker wordt, blijkt Joes tot een soort nationale held geworden. Joes wordt prompt gebombardeerd tot presidentskandidaatDat blijkt een gouden zet: Joes wordt verkozen tot presi dent, maar is hij wel geschikt voor deze enorme taak? Met o.a, Najib Amhali Na afloop van de film komt regisseur Erik de Bruyn nogmaals in actie met zijn band: The Jodie Foster Xperience. Alweer 15 jaar geleden begon een harde kern van bevriende film- en tv-makers een bandje, geheten The Jodie Foster Xperience. Het moest vooral leuk blijven en bovendien soms ook hard, rauw, rammelend maar ook dampend en zwetend! Covers van bekende en minder bekende nummers staan op hét JFX-repertoire, vaak ook uit bioscoopfilms.

de Faam | 2011 | | pagina 40