Smart komt met ebike Lexus onthult nieuwe strakke GS 350 Infiniti komt met zevenzitter JX Tiguan geprijsd Büsinessline voor zakelijke Skoda's Ruimtelijke Toyota belastingvrij Suzuli en uitlaaidempers Debuut Eterniti Suzuki AltoCool Skoda heeft stijlvolle zakenauto's in het assortiment. De Büsinessline uitvoerin gen van de Skoda Octavia en Superb hebben een aantrekkelijke, extra com plete standaarduitrusting, bekend als Comfort Büsi nessline. Het pakket extra's bestaat bij de Superb uit climate control, navigatie, Bluetooth, parkeersensoren achter, regensensor, 16 inch lichtmetaal en dat vanaf 27.790 euro voor de vijfdeurs en 29.140 euro voor de royaal bemeten Combi. Ook de Superb Ambition en Ele gance kunnen als Büsinessline worden geleverd. Verder is de Octavia er in meerdere zakelijk aantrekkelijke uitgaven vanaf 21.400 (hatchback) en 22.150 euro (Combi). Suzuki introduceert een nieuwe lijn Arrow- uitlaatdempers voor de GSX-R750 en GSX-R600 supersport motorfietsen en voor de GSR750 naked- bike. De uitlaten van de Italiaanse fabrikant Arrow, partner van het Alstare Suzuki WK-Superbike team, kenmerken zich door hun perfecte afwerking, fraaie styling, lage gewicht en sportieve geluid. Smart breidt zijn voertuigen programma met elektrische aandrijving verder uit met een ebike. Een vrijwel definitieve versie van de smart ebike ziet binnenkort het levenslicht op de 'Eurobike' Duitsland en later tijdens de IAA in Frank furt. De smart ebike is ontwik keld en wordt geproduceerd in samenwerking met de bekende fabrikant Grace nabij Berlijn. De verkoopstart is gepland voor het eerste halfjaar van 2012. In eerste instantie wordt de smart ebike verkocht door de smart dealers in Europa en Noord-Amerika. Elektrische fietsen zijn in. In 2007 kochten circa 200.000 mensen in Europa een ebike, in 2009 waren dat er al 500.000 en vorig jaar werden er in Europa rond de 700.000 ebikes verkocht, een stijging van 40 procent ten opzichte van 2009. Met een bijzonder ontwerp past de smart ebike perfect in het smart-programma. Zo werden het frame, de handvat ten, de behuizing van de accu, de spatborden en de LED- verlichting speciaal voor smart ontworpen. Ook het materi aalgebruik en de kleurstelling zijn typisch voor smart. Bij het ontwerp is rekening gehouden met wensen van klanten, zoals een ingebouwde USB-aanslui- ting voor een smartphone en energie-terugwinning wanneer er wordt geremd. Via een knop op het handvat kan de fietser bepalen, hoeveel kracht van de 250 watt sterke elektromotor hij of zij wil gebruiken. Prijs zo'n 2.900 euro. In november is er de definitieve versie van de Infiniti JX. Infiniti heeft in Californië de zevenzitter JX onthuld. Het is een concept met een hoge realiteitswaarde. De neus laat geen twijfel bestaan over de afkomst van de auto. De extra vouw in de D-stijl is een opval lend designelement. Infiniti geeft aan dat de instap naar de derde zitrij comfortabel is en dat op elke plek een volwasse nen volop ruimte heeft. De JX wordt voorzien van een V6 en die is gekoppeld aan een varia bele automatische transmissie. De vernieuwde Tiguan staat in een benzine-uitvoe- ring vanaf 27.990 euro bij de Volkswagen-dealers. De dieselmodellen zijn er vanaf 33.890 euro. De auto is voorzien van een aangescherpt design en een hoogwaardiger interieur. Alle versies met voorwiel aandrijving beschikken over efficiencyverhogende BlueMo- tion Technologies zoals een start-stopsysteem. Het nieuwe model is leverbaar met geavanceerde opties als een grootlichtassistent. woensdag 7 september 2011 - pagina 36 Toyota gooit met de nieuwe Prius Wagon de knuppel in het hoenderhok bij de ruimtewagens. Alhoewel het merk lang over de spe cificaties heeft gezwegen, is nu bekend dat de C02- uitstoot onder de 100 g/km ligt en dat betekent onder het huidige belastingregime vrijstelling van BPM en wegenbelasting alsmede 14 procent bijtelling. Daar zul len veel zakelijke rijders door gecharmeerd zijn, maar ook de particuliere koper. Technisch komt de Toyota Prius Wagon met de bestaande vijfdeurs overeen. Bijzonder is dat de bescheiden bemeten lithium-ion accu's tussen de voorstoelen zijn geplaatst en daardoor extra ruimte voor de bagage over laten. De Wagon is vijftien centimeter langer dan de 'gewone' Prius. De Lexus GS heeft strakke lijnen. De technische data van de nieuwe Lexus GS 350 Full Hybrid komen op de IAA in Frankfurt naar buiten. Over zijn carrosserie en inrichting is door de onthulling van de 'normale' GS 350 wel het nodige bekend. Dynamiek en comfort zijn de karaktereigen schappen. De GS heeft strakke vloeiende lijnen en is voorzien van een achterbumper met diffuser en een agressief ogende grille. Het weerspiegelt de dadendrang van de GS 350, die voorzien is van een nieuw onderstel. Dat is niet alleen stijver maar ook lichter. Lexus rust de nieuweling uit met een aansprekend interieur en, ondanks dat de buiten maten onveranderd bleven, meer zitcomfort voor voor- en achterpassagiers. Laatstge noemden hebben in de Lexus GS meer hoofd-, been-, knie- en voetruimte dan ooit. De bagageruimte groeide met enkele tientallen liters. De standaarduitrusting is zoals we van Lexus gewend zijn rijk. Op het gebied van veilig heid kan de nieuwe Lexus GS worden voorzien van onder meer een Night Vision System, waarmee de chauffeur zijn zicht in het donker sterk verbetert. Ook projectie van gegevens op de voorruit (head-updisplay) en Blind Spot Monitor, die helpt bij het signaleren van voertuigen in de dode hoek, en een systeem dat kleine stuurcorrecties uitvoert om de juiste koers vast te houden zijn beschikbaar. Het nieuwe Lexus-multimedia systeem in de GS zorgt voor state of the art entertainment. Blikvanger is het 8 inch grote scherm om alle media in de gaten te houden. Lexus ziet de nieuwe GS als de start van een nieuw tijdperk van het merk. De Cadillac ELR is een luxe elektrisch aangedreven coupe. Om de actieradius te verhogen is de aandrijving verrijkt met een range extender. Die viercilinder motor springt naadloos bij als de energie in de accu's laag is. Aangezien de auto nog in ontwikkeling is, laat Cadillac weinig los. Wel meldt het merk dat de- LLR aan vier personen een ruime plaats biedt. Met enige geheimzinnig heid kondigt Eterniti zijn komst aan. Op de IAA in Frankfurt gaat het merk zijn sportieve model (len) voor het eerst laten zien. 'A different kind of luxury brand' was de slogan in het persbericht van Eterniti Motors. De tekening op de site belooft veel. De Alto Cool blijkt zo succesvol, dat Suzuki heeft besloten het actiemodel ook in september op de prijslijst te zetten. De Cool Comfort beschikt naast gratis radio/ CD-/MP3-speler en gratis airco ook over onder andere centrale deurvergrendeling, elektrische ramen vóór, elektrische stuurbekrach tiging en zes airbags. De Cool Exclusive voegt daar ondermeer een toerentel- ler, mistlampen vóór, vier extra speakers, lichtmetalen wielen en ESP aan toe.

de Faam | 2011 | | pagina 36