Kustloop was warm Een kijkje in vogelopvang De Mikke Eerste Fortennacht Volop nieuwe tegels, badkamers en sanitair! Fotoactie voor Dierendag Heeft u nieuws? Jarige van de Week is terug! AUTONIEUWS II [E3IIQH3EE Plaats een foto en win twee kaarten voor de musical Zorro - www.deweekkrant.nl/nieuwevrienden Woensdag 7 September 2011 Michel Schrier wint de Kustbop Gezellige Mosseldag IÜTwarmteserviceI Bibliotheek beste genomineerd van de merkendealers Midden-Zeeland Kom langs in onze showroom! 3760-3^M De Faam Jaargang 112 Nummer 36 Oplage 54.435 De Faam Dierendag fotoactie komt er weer aan. Stuur een foto van jezelf of huisgenoot met een (huis)dier op en ding mee naar een plaats in de krant! Lees op onze website hoe je mee kunt doen! www.de-faam.nl Heeft u nieuws voor De Faam, een reactie op een artikel, wilt u meepraten over een onderwerp of heeft u een probleem waar u tegen aan loopt? laat het ons weten! De hardlopers Michel Schrier en Anjolie Engels hebben afgelopen zaterdag de vijfde Kustloop van Vrouwenpolder gewonnen. Vlissinger Schrier deed de halve marathon van acht kilometer in 1 uur en 18 minuten en plaatsgenoot Engels in 1.29. Weekkrant De Faam is sponsor van het sportieve evenement dat aan populariteit wint. Redactie Vrouwenpolder "Ik bleef al snel alleen voor aan. Ik vond het op het strand erg warm om hard te lopen", meldt Schrier nog nahijgend van zijn topprestatie. En ver volgt: "Ik had mijn overwin ning verwacht. Toch is het de eerste keer dat ik de Kustloop Vrouwenpolder win. Ik zie het als een goede training voor de Kustmarathon." Als Engels de finish is gepasseerd gaat ze even op straat zitten om bij te komen van haar inspanningen. "Ik vond het heel zwaar. Vooral het stuk over het strand. Het zand was wat waterig en dat maakte het zwaarder om te lopen", bekent Engels. Ze is eerste dankzij een gedegen training vooraf. In 2009 bleek ze overigens ook al de beste bij de vrouwen. In to taal hebbèn er zo'n duizend hardlopers en wandelaars meegedaan. G. Rommers (72 jaar) verruilde de race fiets voor loopschoenen: "Ik ben zeven jaar geleden begonnen en vind het fijn." Zijn trotse vrouw M. Rom mers: "Hij doet het goed voor zijn leeftijd." Imo Jon- gepier (60): "Voor mij is de Kustloop puur training voor de Kustmarathon." Joost Polderdijk (37) was om de zelfde reden in Vrouwenpol der te zien. "Zoveel Zeeuwen lopen de marathon, dat wil ik ook. Deze wedstrijd is een goede voorbereiding." Enri co Kraak (40) wilde zijn per soonlijke grenzen verleggen. LEES VERDER OP PAGINA 2 Middelburg Doordat de vormgeving van de voorpagina van De Faam was veranderd kon de Jarige van de Week er niet meer op geplaatst worden. Omdat de redactie nog wekelijks veel verzoekjes hier voor krijgt, komt vanaf oktober deze rubriek terug. In de bo venbalk op de voorpagina komt dan een foto van de jarige. Wie een jarige in oktober aan wil melden voor een heerlijke taart van Bliek Meesterbak kers kan een e-mail sturen naar red.faam@whm.wege- ner.nl voorzien van naam en adres van uzelf en de jarige, een korte uitleg en een foto (JPEG-bestand van mini maal 400 kb). Geef als om schrijving 'Jarige' mee. Tara De Vriend Middelburg Stichting Vogel- en Zoogdierop- vang Zeeland De Mikke houdt op zaterdag 17 september haar jaarlijkse open dag. De Mikke is gevestigd aan de Koudekerkse- weg 131a in Middelburg. Sinds kort heeft De Mikke di verse acties opgezet om wat ex tra geld binnen te halen om de vele kosten te dekken. Zo is er een postzegelactie, waarvoor ze mensen oproepen om gebruikte postzegels te sturen. De Mikke verkoopt ze en de opbrengst gaat naar de dieren. Verder hebben de vrijwillgers besloten om ter ere van de lan cering van de postzegelactie een persoonlijke postzegel uit te brengen. Het is een velletje van 10 stuks 0,46 euro. Natuurlijk willen ze hier ook een kleine opbrengst uit halen. Daarom kost een velletje 7,50 euro inclusief ver zendkosten. Bij interesse mailen naar de- mikke@zeelandnet.nl. Verder is er ook nog een spaar- zegelactie. Hiervoor verzamelen ze allerlei spaarzegels, hierbij te denken aan Douwe Egberts punten, Shell zegels en alle andere tank en koffiepunten. Zowel de post zegels als de spaarpunten kun nen mensen sturen naar: De Mikke, Postbus 20, 4484 ZG Kortgene. Natuurlijk kunnen ze ook ingeleverd worden tij dens de open dag. www.demikke.nl Groot Mosselfestijn op de Dorpsdijk in Vrouwenpol der tijdens de Mosseldag op zaterdag 10 september. Er is .een markt, een modeshow op de catwalk en de grootste Nederlandse vlag. Verder is er de gehele dag door live muziek en is'er veel vertier voor jong en oud. Ook kan er bij verschillende bedrijven mosselen worden gegeten voor 10,00 euro. www.vrouwenpolder.nu Sharon Notebaart Middelburg De eerste Fortennacht, waarin verschillende activiteiten te doen zijn, is op zaterdag 10 september. In, op en bij forten en vestigingen van Zeeuws- Vlaanderen, Oost- en West- Vlaanderen, de Zuidwaterlinie in Noord-Brabant en de forten gordels rond Antwerpen maken mensen op ludieke wijze kennis met dit bijzondere culturele erf- De verschillende locaties vor men in de nacht het podium voor diverse activiteiten, zoals muziekuitvoeringen, poëzie- voordrachten, proeverijen maar ook fiets- en wandeltochten en natuurexcursies. Suske Wiske Tijdens de openingsbijeenkomst van de Fortennacht wordt een nieuw stripalbum van Suske en Wiske gepresenteerd met de titel 'De laaiende linies'. Een speciale uitgave, met als onder werp de Staats-Spaanse Linies en de Tachtigjarige Oorlog. Deze Suske en Wiske is tijdens de Fortennacht gratis verkrijg baar. http://www.staatsspaanse- linies.nl/algemeen/fortennacht/ Middelburg Bibliotheekblad kent dit jaar weer de NBD-Biblion Award voor de beste biblio theek toe. Per provincie is één biblio theek genomineerd waarna een onafhankelijke jury drie finalisten en de winnaar kiest. De Zeeuwse Biblio theek in Middelburg is ge kozen. Naast deze nominatie is Columbus, de Onderwijs- ServiceBus van de Zeeuwse Bibliotheek, genomineerd voor beste bibliotheekpro ject. De uitreiking is 27 ok tober. CV-KETELS RADIATOREN SANITAIR EN DAKBEDEKKING VASTE LAGE PRIJZEN 50 vestigingen in Nederland 50.000 artikelen online t 0900-23 56 897 www.warmteservice.nl l<0>gus LOGUS.NL (voormalig Achmea Ten Tije) Schrijf je nu in en... SPORT GRATIS TOT 1 JANUARI 2012 Abonnementen in prijs verlaagd! Nu ook abonnementen voor 1x per week Fitland Vlissingen Baskenburgplein 2 Tel. 0118- 430816 www.fitland.nl

de Faam | 2011 | | pagina 1