Walcheren Drie mannen van staal in IJzersterk in Events De Sierspeld, compleet en gezellig Karei Co is uitgebreid Haar Kreatie voor ieder 1 Uit het Zakenhart van... Kort Walchers nieuws Traditionele boekenmarkt Hagepreek van de ZLTO Rolstoelhockey Fonteyneplein IJzersterk-in Events staat voor betrouwbaar, betrokken en bevlogen "Met z'n drieen kunnen we naar een hoger niveau" Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 7 september 2011 De Faam pagina 13 Veere In Veere wordt zaterdag 10 september- de traditio nele jaarlijkse boekenmarkt gehouden. Omstreeks 30 marktkramen staan opge steld rondom de historische Markt. Standhouders komen zowel uit Zeeland als van el ders uit Nederland. Het aan bod omvat kinderboeken, kookboeken, pocketboeken, poëzie, historische boeken, pla tenboeken en Zeelandica. De markt begint om 10.00 en is tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Koudekerke De ZLTO houdt in samen werking met de PKN Kou dekerke op 11 september een Hagepreek. Het begint om 14.30 uur bij Minicamping 't Hommeltje aan de Breeweg 5 in Koudekerke. Voorganger is Frans van der Heijde en het thema is Waar schuil jij? Mu zikale begeleiding Muziekver eniging Luctor et Emergo. Vlissingen De rolstoelhockeyers van Sport club Gehandicapten Beveland houden zaterdag 10 september een rolstoelhockeyclinic op het Fonteyneplein in Vlissingen. Het evenement is van 14.00 tot 17.00 uur. De rolstoelhoc keyers geven een demonstra tie van hun sport en iedereen is welkom om te komen kij ken. Daarnaast wordt voor bijgangers met en zonder beperking de mogelijkheid geboden om in een rolstoel te gaan zitten en mee te hoc keyen. Zo'n tien rolstoelen staan daarvoor klaar. Verder is er informatie beschikbaar over de SGB, de rolstoelhoc- keysport en het lid worden van de vereniging. Oost Souburg Vorige week werd De Sierspeld, naaimachines en handwerken, door mevrouw Vos, van Ons Boeregoed geopend. Eigenaar Anneke Bal-de Quelery ver huisde met haar winkel vanuit Goes. "Ik zie in Souburg meer mogelijkheden voor mijn be drijf. Het winkeloppervlak is veel groter; ik kan hier work shops geven in patroontekenen, naaien en gebruik naaimachi nes. Als nieuwe onderneemster wil ik kindernaailes geven. Dat kan ook als verjaardagsfeestje zijn." De Sierspeld is gespecia liseerd in alles wat met brei- en naaiwerk te maken heeft. Van naai- en lockmachines, bor- duurmachines en wol tot aan onderdelen van genoemde ma chines. Voor reparatie kunnen alle merken van deze machines aangeboden worden. De Sier speld is de enige officiële dealer van Singer in Zeeland. Andere merken zijn Janomen en Le- wenstein. Speciaal is een bor- duurmachine die werkt via een programma op een USB stick wat eenvoudig te downloaden is. Met de opening is er een speci ale introductie van de Janomen naaimachines. De Sierspeld is vooral naast een complete, ook een gezellige winkel. "Creatief bezig zijn. Verstelwerk, poppen- kleertjes maken of streekdracht, ik doe dat met plezier", laat An neke weten, "Er is meer in de winkel dan de naaimachines. De doe-het-zelf mode is in op komst, de naaimachines lopen goed en de consument zoekt materiaal om zelf iets te maken." Tot half oktober een openings- aktie met Singer naaimachines: Confidence 7463 voor 299 euro en Talent 229 euro. Eline zo mer- en winterwol 9,95 euro per pakje. Maandag gesloten. De Sierspeld, Kanaalstraat 31, Oost-Souburg, 06 -81559070 www.desierspeld.nl Middelburg Karei Co interieurs is bijna vier jaar actief aan de Vlis- singsestraat 46 in Middelburg waar Corry Buijze, eigenaar, begon met een lifestylewinkel met eigentijdse woonaccessoi res. Later kwam daar de siera- denlijn van het merk Melano bij gevolgd door leuke accessoires zoals tassen en shawls. De jongste uitbreiding is kle ding. "Daar was toch al wel regelmatig vraag naar omdat ik tassen, shawls en sieraden verkocht", vertelt Corry Buijze, "Het is kleding van het merk Loca en dat heb ik hier in Karei Co exclusief voor Middel burg. Het is dameskleding, ba sic wear, met jurkjes, leggings, jassen, alles van de nieuwe win tercollectie." De nieuwe wintermode toont mooie kleuren ondermeer ecru en zwart. In de winkel is met de indeling een aanpassing gemaakt waardoor een speci ale plaats voor de kleding, met pashokje, is gecreëerd. De collectie wisselt want iedere maand komt er nieuwe kle ding binnen. "Mijn leverancier van Loca houdt ons up-to-date met de huidige collecties. Na de wintercollectie komt in februari de voorjaarscollec tie", weet Corry, "De kwa liteit is veelal op tricot basis, mét stretch in alle jurken en jassen. Veel leggings die het in de komende winter goed gaan doen. De klanten zijn enthousiast en reageren leuk op de kleding. Het is alle maal goed te combineren en bovendien, het is betaalbaar en kwalitatief een heel mooi product." Aanpassingen, kleine verstelwerkzaamhe den is een service die wordt geboden. Maandag geslo ten. Karei Co, Vlissingsestraat 46, Middelburg, telefoon 0118-612232 Marchel Mol en Aletha van de Poll. FOTO: LEON JANSSENS Vlissingen Haar Kreatie voor ieder 1 is de nieuwe naam van Haarmode Dick aan de Hogeweg in Vlis singen. Nieuwe eigenares is Aletha van de Poll. Zij nam de dames-, heren- en kinderkapsa lon vanaf 1 september over van Dick Roelofs die er drieëndertig jaar werkte. Volledig gediplo meerde Aletha is al jarenlang actief in het kappersvak. "Via een wederzijdse kennis werd ik op deze mogelijkheid gewezen. Altijd heb ik zelf een kapsalon willen beginnen. Het was mijn droom en die wordt nu werke lijkheid. In de salon verandert niet veel, er wordt wel wat gemoderni seerd maar de vertrouwde uit straling blijft. Dat geldt ook voor collega Marchel Mol die hier al twintig jaar werkt, hij blijft." In Haar Kreatie voor ieder 1 wordt gewerkt met kwalitatief hoogstaande producten van het merkjoico, zoals de Joico kleur- lijn. Kleurproducten in alle moderne tinten voor jong en oud. Flaarkleuren heeft een grote vlucht genomen en wordt vaak toegepast. De Joico kleurlijn heeft goede modekleuren en een uitste kende houdbaarheid. Het is een mooi en verzorgend product en niet op dieren getest. "Wij houden ons vak goed bij door uiteenlopende cur sussen bij onze leveranciers. Kniptechniek is een belang rijk basis voor een goed kap sel", aldus Aletha. Er wordt gewerkt met een klantenkaart die extra voor deel oplevert. Ruime, gratis parkeergelegenheid voor de deur. Behandeling op afspraak en vrij binnenlopen. Maan dag gesloten. Haar Kreatie voor ieder 1, Hogeweg 142, Vlissingen, telefoon 0118- 414688 IJzersterk in Events is een nieuwe onderneming, opgericht door drie ervaren ondernemers in de evene- mentenbrache. "Wij willen graag één van de beste en meest gewaardeerde evenementenbureaus van Zuidwest-Nederland wor den", stelt Onno Bakker. Ellen De Vriend Vlissingen Bakker is één van de partners van IJzersterk in Events. Hij or ganiseerde de afgelopen jaren, in opdracht van de gemeente, activiteiten in het Vlissingse stadspark. Samen met Rob Scharff, voormalig directeur van de Zeelandhallen en Pieter Ventevogel, die nu bij het Zee land Nazomerfestival werkt, is hij de stuwende kracht van het gloednieuwe organisatiebureau. Waarom gaan drie mannen, met elk veel ervaring op het gebied van de organisatie van uiteenlopende evenementen, samenwerken? "In het evene mentenwereldje zijn veel een lingen. Met z'n drieën kunnen we naar een hoger niveau en een betere kwaliteit. En ook sterke re, grotere projecten opzetten en uitvoeren", legt Scharff uit. Bakker vult aan dat zij elk hun eigen contacten, kwaliteiten en specialiteiten hebben. "We ondersteunen elkaar, maar zijn ook open en kritisch naar elkaar toe. We drijven niet op onze kennis maar kijken ook scherp naar hoe iets anders en nog be ter kan." IJzersterk in Events faciliteert beurzen, markten, voorstellingen en meer. "Van een wervend conceptplan en de communicatie tot de uitvoering en catering. We ondersteunen dus commerciële publiekseve nementen en zetten daarnaast circa zes eigen titels op. Een wellness en zorgbeurs, toeristenbeurs, kerstfair of congressen", geeft Bakker als voorbeelden. De beurs Werelds Wonen Walcheren, van 23 tot 25 september is één van de eer ste eigen evenementen van de club. "We willen subsidieloos werken en een belevingsconcept bieden. Daarom kiezen we voor karakteristieke locaties zoals de Timmerfabriek, het Abdijplein, de Zware Plaatwerkerij, Fort Rammekens en bijvoorbeeld een authentieke boerenschuur", legt Scharff uit. "Tijdens Proef lokaal Zeeland, op 8 oktober in de Zware Plaatwerkerij, bieden we een belevingswereld van streekproducten. Meer dan streekproducten en drankjes, maar ook workshops en de monstraties. Geen kaasblokjes op een plankje, maar topkok Pierre Wind met een fameuze eetshow!" Meer info: 0118- 413033. IJzersterkinevents.nl Rob Scharff en Onno Bakker, zijn samen met Pieter Ventevogel partner. FOTO: JASPER KARMAN Anneke Bal in de Sierspeld. FOTO: LEON JANSSENS

de Faam | 2011 | | pagina 13