BLAUW GERUITE KIEL ACTIVITEITEN OPEN MONUMENTENDAG VLISSINGEN BASISSCHOOL BEZOEKT PROJECT BOULEVARD CURSUSSEIZOEN START BIJ KUNSTEDUCATIE WALCHEREN KALENDER VERKEER- EN VERVOERBELEID OPENING SPORT PARK VRIJBURG BEKENDMAKINGEN GEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 7 SEPTEMBER 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.ni www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Groep 6 van basisschool "Het Kompas" gaat binnenkort de aanleg van de nieuwe fiets- straat op de Boulevards van Vlissingen bezocht. Vorig jaar is tijdens de pro- jectweek op de basisschool door een technoloog van BAM Wegen Regio Zuidwest uitleg gegeven over asfalt. Daarbij werd afgesproken dat de groep een bezoek mocht brengen aan het project zodra er dicht bij de school geasfal teerd zou worden. De boulevards van Vlissingen maken deel uit van het hoofd- fïetsroutenetwerk van Vlis singen. Omdat de gemeente Vlissingen meer prioriteit wil geven aan fietsers, is de her inrichting van de Boulevards noodzakelijk. De werkzaam heden vinden eerst plaats op Boulevard Bankert en Evert- sen, en vervolgens op Boule vard De Ruyter. Op 6 september werd op Bou levard Evertsen een begin gemaakt om gekleurd asfalt aan te brengen. Vervolgens wordt een print aangebracht in de verhoogde middenberm en in de rabbatstroken aan de zijkanten van de rijbaan. De gehele fietsstraat is omstreeks 14 oktober 2011 gereed. www.vlissingen.nl/ boulevard Op maandag 12 september 2011 start de Stichting Kunst educatie Walcheren met haar nieuwe cursusseizoen. Op ver schillende locaties op Walche ren kunnen jong en oud een cursus komen volgen op het gebied van tekenen/schilde ren, beeldhouwen, keramiek etsen, fotografie, digitale vorm geving, theater, dans, yoga en literatuur. kunsteducatiewalcheren.nl Vrijdag 9 september 21.00 uur Hawklords Itluminatus Optreden van de spacerock band Hawklords. De alternative metalband llluminatus zal het voorprogramma verzorgen. Zaterdag 10 september 09.00 uur Rommelmarkt jeugdbrandweer Vlissingen Zware plaatwerkerij Zondag 11 september 14.00 uur Rondleiding Natuurgebied Rammekens Door het natuurgebied Ram mekenshoek (schor en bos) en het fort Rammekens. Fort Rammekens www.vlissingen.nl/uit Op zaterdag 10 september 2011 vindt de 25e Open Monumen tendag plaats. Het thema is "Nieuw gebruik - Oud gebouw". Vlissingen, Middelburg en Veere doen samen mee aan de Open Monumentendag op Walche ren. Op 10 september 2011 is het bus- en bootvervoer (fast ferries) in heel Zeeland gra tis. Gedurende de dag zijn er diverse activiteiten, die hieron der beschreven staan. Stadswandeling Start Hellebardierstraat 2 Om 10.00 uur start bij het Gemeentearchief aan de Hellebar dierstraat 2 een stadswandeling. De heer R.W. den Broeder neemt u mee langs een aantal Vlissingse monumenten en vertelt over de geschiedenis van de stad en haar monumenten. De wandeling ein digt op 11.30 uur. Sint jacobskerk Oude Markt 2 Tijdens Open Monumentendag is de kerk open voor bezichtiging. Voor een bijdrage van 1,- is de toren te beklimmen. De laatste opgang is om 16.30 uur. In de kerk wordt het grootorgel bespeeld. In september is het precies 100 jaar geleden dat de. kerk afbrandde en hier wordt op Open Monu mentendag extra aandacht aan besteed. Om 20.00 uur brengen organist Jos Vogel en videokun stenaar Martijn Grootendorst door muziek en beeld deze ramp in her innering. Ook zal er een tentoon stelling in de kerk zijn over de grote brand. Rondleidingen op het Schelde- kwartier Verzamelpunt: de Verbandkamer De Verbandkamer op het Schel- dekwartier is het informatiepunt waar u zich vanaf 10.00 uur kunt inschrijven voor een rondleiding. De Stichting Scheepsbouwgeschie- denis Vlissingen verzorgt drie rondleidingen met een DAF truck. U rijdt mee in de bak van de truck waar u met foto's en filmfragmen ten op een tv-scherm wordt geïn formeerd over het Scheldeterrein en haar geschiedenis. Tijdens de rondleiding worden "de helling", de Machinefabriek en de Timmer fabriek bezocht. De rondleidingen (1,5 uur) vertrekken bij de Ver bandkamer om: 11.00 uur, 13.30 uur en 15.30 uur. Maximaal 20 personen per rondleiding. Kerk Hersteld Apostolische Zendinggemeente v.m. Lutherse kerk Walstraat 23 Tijdens Open Monumentendag treedt er een gemengd koor op en wordt een orgel bespeeld. Kanonschieten Rondeel De Schietsportvereniging 'De Fles' laat, in het kader van de Open Monumentendag, de antieke kanon nen bulderen. Om 13.30 uur is dit spektakel te zien en te horen rondom het Rondeel, gelegen tussen de Voor haven en de Jachthaven (voormalige vissershaven). Karolingische Burg Karolingenbaan in Oost-Souburg De Stichting Vrienden van de Karolingische Burg Oost-Souburg geeft de bezoekers uitleg over de ontstaansgeschiedenis van deze burg en het hedendaags gebruik ervan. Tevens worden er rondlei dingen verzorgd. Open Haven Oranjeplein 2 Het thema van de 25e Open Monumentendag 'Niéuw gebruik- Oud gebouw' is zeer toepasse lijk voor het kerkgebouw aan het Oranjeplein. De stichting Vrienden van de Historische Kerk Souburg probeert het gebouw te maken tot een huis voor alle Sou burgers, dat niet alleen op zon dag wordt gebruikt, maar door deweeks ook voor concerten, huwelijken en allerlei culturele evenementen en bijeenkomsten. Tijdens Open Monumentendag is er een foto- en beeldpresen tatie van de onlangs opgele verde renovatie, herinrichting en nieuwbouw. Er wordt koffie, thee en frisdrank met een koekje geserveerd bij mooi weer op het terras aan de achterzijde van de Kerk en de Ark en bij slecht weer in de Ark. Fort Rammekens Rammekensweg Ritthem Tijdens Open Monumentendag worden er rondleidingen geor ganiseerd onder leiding van een natuurgids van het IVN. Deze gratis rondleidingen vinden plaats om 11.00, 12.00, 13.00 en 14.00 uur. Een vaste exposi tie toont de geschiedenis van het fort in de vorm van maquettes en foto's. Brochure Speciaal voor de Open .Monu mentendag op Walcheren is een brochure samengesteld met infor matie over de monumenten en een praktisch kaartje om uw eigen monumentenroute- uit te stippe len. U kunt de brochure downloa den via www.vlissingen.nl/folders. De brochure is o.a. verkrijgbaar in het stadhuis, bibliotheek, de VVV en in hét Gemeentearchief Vlis singen. www.vlissingen.nl/ monumenten Het college van burgemeester en wethouders heeft het geactualiseerde Verkeer- en Vervoerplan (GWP) vrij gegeven voor inspraak. Het GWP bevat de visie en het beleid van de gemeente Vlissingen op het gebied van verkeer en vervoer. Om iedereen de mogelijkheid te geven om te rea geren op het Vlissingse verkeer- en vervoerbeleid, wordt het ter inspraak gelegd gedurende zes weken. Het verkeer- en vervoerbeleid van de gemeente Vlissingen is in achte kernachtige kreten gevat: - Blijven bewegen - Niet vele wegen naar,maar. - De Poort naar Walcheren - Parkeren: Vlakbij en Betaalbaar - Collectief Vervoer: Ontsluiting door aansluiting - Water als kans - Fluitend op de Fiets - Aandacht voor de kwetsbare verkeersdeelnemer Inloopbljeenkomst Het Gemeentelijk Verkeer- en Ver voerplan wordt toegelicht tijdens een inloopbijeenkomst op 13 september 2011 tussen 15:00 en 20:00 uur in de Govan Mbekizaal in het stadhuis te Vlissingen. Er is de mogelijkheid om ideeën achter te laten. De inspraakter mijn eindigt op 26 oktober 2011. De visie is te downloaden van de website. (VW.VI Zaterdag 3 september 2011 open den wethouder Marin de Zwarte van Vlissingen en wethouder Albert de Vries van Middelburg feestelijk het nieuwe Sportpark Vrijburg. Het sportpark biedt ruimte aan sporters van de Atle tiek- en Duursportvereniging Dynamica en de Hockeyclub Wal cheren. Deze twee verenigingen zijn ontstaan door fusie van ver enigingen Middelburg en Vlis singen. Het sportpark is in nauwe samenwerking tussen diverse par tijen ontwikkeld. Foto Ruben Oreel Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ont vangen: 1. plaatsen van een schotelan tenne Anjelierenlaan 129 (24-08-2011) 2. verwijderen van asbesthoudend materiaal Julianastraat 26 (25-08-2011) 3. plaatsen van een dakkapel Slijk straat 16, (25-08-2011) 4. plaatsen van een tuinhuis Vlis- singsestraat K27/tuin 7 (26-08-2011) 5. brandveilig gebruik Molenweg 57 (26-08-2011) 6. aanleggen van een uitrit Braam- straat 38 (01-09-2011) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) Reguliere procedure: Verleende omgevings vergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen hebben verleend: 1. verwijderen van asbesthou dende materialen Paauwen- burgweg 63-77 (30-08-2011) 2. verwijderen van asbesthou dende materialen Boulevard Bankert 280 (30-08-2011) 3. vervangen van het balkon en balkonhek Groen van Prinste- rerlaan 96 (30-08-2011) 4. bouwen van 6 tijdelijke units met functie daghoreca Prins Hendrikweg (01-09-2011) 5. kappen van een blauwspar Rossinilaan 26 (01-09-2011) 6. kappen van twee bomen Sint Maartenlaan 16 (01-09-2011) 7. kappen van een sorbus inter media Westerzicht 475 (01-09-2011) 8. kappen van drie bomen Henri Dunantstraat 1 (01-09-2011) Bezwaar Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoe ring, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belangheb bende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de recht bank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) Uitgebreide procedure: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht ver gunning hebben verleend: 1voor het ambtshalve voor schriften aanpassen voor een baggerdepot, gelegen aan de Oostelijke Bermweg ongenum merd. Reden voor aanpassing van deze vergunning is het vervangen van het Bouwstof fenbesluit door het Besluit bodemkwaliteit. Inzage De beschikking en de bijbehoren de stukken liggen met ingang van 8 september 2011 gedurende zes weken ter inzage in het stadhuis in Vlissingen. U kunt de stukken elke werkdag tijdens openingstij den inzien. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond tussen 16.00 uur en 19.00 uur wor den ingezien (Dhr. W. Huige, tele foon 0118-487339 of email whe@ vlissingen.nl). Beroep en voorlopige voorziening Tijdens de periode van ter inzage legging kunnen belanghebbenden een gemotiveerd beroepschrift tegen het besluit indienen bij de sector Bestuursrecht van dè recht bank Breda. Beroep kan alleen worden ingesteld door degene die tijdig zienswijzen heeft ingebracht tegen het ontwerpbesluit. Op deze regel bestaan twee uitzonderingen:

de Faam | 2011 | | pagina 10