Zaterdag 10 september Open Monumentendag Samen Vrijwillig Markt in de wijken Informatieavonden uitgesteld Asfaltonderhoud Schroeweg Commissie Maatschappelijke Zaken Hnonina Lmnctar^e V/nolh^k/olH \/oorCO Pnnrh hierin voorbereid. Er worden geen besluiten genomen. Daar is de VjpcMIMg rUJIIolgl ClO VUclUCllVclU Vtjcioc lUUll raadsvergadering voor. Die staat op voor maandag 19 september. Julianabad nog een paar dagen open Informatiebijeenkomst nieuw sportcomplex www.middelburg.nl Zaterdag 10 september is het weer Nationale Open Monumentendag. Ook Middelburg doet daar elk jaar aan mee. Vierendertig monumenten worden die dag tussen 10.00 en 17.00 uur open gesteld voor het publiek. In de stad zijn er gratis stadswandelingen en in enkele monumenten wor den er rondleidingen verzorgd. Stadswandelingen/rondleidingen Rondleiding wijk De Griffioen Er zijn twee wandelingen, om 11.30 uur en om 13.30 uur, door deze wijk. U wordt graag ontvangen in het Theehuis achter het huis de Griffioen van waaruit de rondleiding wordt gestart. Een wandeling langs fraaie monumentenpanden Er worden gratis rondleidingen door het centrum van Middelburg gegeven. De gids neemt u mee langs fraaie monumentenpanden en smalle straatjes. Vanaf 11.00 uur vertrekken er ieder uur rondleidingen vanaf het stadhuis aan de markt. De laatste om 15.00 uur. Historische huisnamen De Middelburgse binnenstad kenmerkt zich door een hoge huisnamendichtheid. Ed de Graaf verzorgt ook dit jaar weer een stadswandeling gericht op gebruik en be tekenis van de gebouwen, tevens met aandacht voor gevelstenen en - detailleringen, in relatie tot het huis- naamgebruik. Aanvang stadswandelingen: 10.00 uur, 12.30 uur, 14.00 uur en 15.30 uur. De zesde huisnamenwande- ling start van de fontein op de Balans. Reservering ge wenst: huisnamen.mburg@zeelandnet.nl. Van de Perrehuis Op ieder half uur en heel uur start een rondleiding door alle vertrekken van dit voormalig stadspaleis. De laatste rondleiding is om 16.00 uur. Atoomschuilkelder Ook de atoomschuilkelder aan het Groene Woud gaat dit jaar weer open. Onder begeleiding van St. Bunkerbe- houd kan deze 'Provinciale Noodzetel' de hele dag wor den bezichtigd. Buitenplaats Toorenvliedt Op drie momenten worden er in deze fraaie buitenplaats rondleidingen verzorgd, om 11.00 uur, 13.00 uur en 15.00 uur. In de nabijheid van dit gebouw staat een ver- bindingsbunker, welke tijdens de Tweede Wereldoorlog het hoofdkwartier was van de Duitse troepen op Walche ren en de beide Bevelanden. Ook deze bunker is tijdens Open Monumentendag zeker een bezoekje waard. Brochure Speciaal voor deze dag brengen de drie Walcherse ge meenten een kleurrijke brochure uit. Hierin staan de opengestelde monumenten op Walcheren kort beschre ven en staan de voor die dag georganiseerde evene menten vermeld. De brochure kan worden bekeken op www.middelburg.nl en is vanaf 5 september gratis af te halen bij de Touristshop aan de Markt en bij de WV kan toren in Vlissingen en Veere. Samen Vrijwillig, onderdeel van Stichting Welzijn Middelburg, organiseert op zaterdag 3 september op diverse locaties in Mid delburg de Samen Vrijwillig Markt. Een jaarlijks terugkerend evenement waar vrijwilligers en organisaties elkaar vinden. De markt is bedoeld voor mensen die op zoek zijn naar interessant en uitdagend vrijwilligerswerk én voor organisaties die nog op zoek zijn naar vrijwilligers. Tijdens de markt presenteren diverse organisaties zich zoals; Resto Van Harte, de Zonnebloem en het Wereld Natuurfonds. Op de markt kan er gelijk een keus gemaakt worden uit een breed aanbod van vrijwilligersvacatures. Denk daarbij aan hulp in de zorg, ouderen be zoeken, groenprojecten of milieu activiteiten. Ook is het mogelijk je eigen match te maken via de digitale vrijwilligers- vacaturebanken van SWM, www.samenvrijwillig.nl voor volwassenen en www.vrijwilligerswerkvoorjou.nl voor jongeren. De markt is de ideale gelegenheid orrr aspirant-vrijwilligers en organisa ties in eigen wijk of omgeving met elkaar in contact te brengen. De markt wordt gehouden van 11.00 uur -15.00 uur op de volgende locaties: - Wijk Stromenwijk/t Zand - Grand café 'Getij' - Oosterscheldestraat 18 A - Wijk Zuid - Grand café 'Palet' - J. van Reigersbergstraat 2 - Wijk Nieuw Middelburg/Veersepoort - Grand café 'Willem' - Oranjelaan 19 - Wijk Dauwendaele/Mortiere - Winkelcentrum Dauwendaele - Vrijlandstraat. De informatieavonden die Rijkswaterstaat wil houden over de werk zaamheden om het Kanaal door Walcheren te saneren zijn uitgesteld. De bijeenkomsten stonden ingepland in Middelburg op woensdag 31 augustus en in Arnemuiden op donderdag 8 september. Aanleiding voor het uitstel is onduidelijkheid over het tijdstip en de wijze van uitvoering rond diverse werkzaamheden. Zodra de nieuwe data bekend zijn worden deze naar.buiten gebracht. Van 5 september tot en met 9 september zal aannemer Rasenberg Wegenbouw asfaltonderhoud plegen op de Schroeweg. Dit betreft het gedeelte tussen de Torenweg en de Statenlaan. Het asfaltonderhoud vindt plaats in beide rijrichtingen. Tijdens de werkzaamheden zal slechts 1 rijstrook beschikbaar zijn. Er moet rekening gehouden worden met enig verkeershinder. Voor meer informatie kunt u de heer Pascal Geldof bellen van het Inge nieursbureau van de gemeente Middelburg, telefoon (0118) 67 56 81. Foto: Aart van Belzen Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raads commissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt Op dinsdag 6 september is er een bijeenkomst in de kantine van de sporthal op het sportcomplex Voorborch (Breeweg 96). De bijeenkomst is bedoeld om te laten zien hoe het nieuwe sportcomplex eruit komt te zien en omwonenden en gebrui kers te informeren over de bouwplannen. De bijeenkomst voor onwonenden en belangstellénden start om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur. Aanwezig zijn .vertegenwoordigers van bouwbe drijf Pellikaan en de gemeente Middelburg. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert woensdag 7 september. De commissie praat onder andere over de sluiting van verenigingsge bouw De Arne, herbestemming van vervangen materialen en er is een presentatie over de stand van zaken St. Welzijn Middelburg: 'Samen in de Wijk' en 'Samen Vrijwillig'. De commissie Ruimte komt op maandag 12 september bij elkaar. Dinsdag 13 september vergadert de commissie Algemeen Bestuur. U bent welkom om de vergadering vanaf de publieke tribune bij te wonen. Het zwembad in Arnemuiden gaat zaterdag 3 september dicht. Dan is het zwemseizoen weer voorbij. Dit jaar werd, door het slechte weer, het buitenbad iets minder bezocht als vorig jaar. Zo'n 7500 bezoekers passeerden dit jaar de hekken. Volgend jaar gaat het zwembad op dins dag 1 mei weer open. woensdag 31 augustus 2011 De Faam pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.n! of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Op vrijdag 2 september om 15.00 uur wordt het nieuwe kunstgras voetbalveld op het sportcomplex Veerse Poort in Middelburg offi cieel in gebruik genomen. De openingshandeling, in en rond het clubhuis van w Zeelandia Middel burg aan de Boasonlaan, wordt verricht door wethouders Albert de Vries en Ed de Graaf. Uniek aan de nieuwe kunstgrasmat is dat het één van de meest duurzame varianten is onder de kunstgrassen en ook prima speeleigenschappen heeft. De feestelijkheden duren tot 17.00 uur en iedereen is uitgenodigd. r Foto: Jan Koole Altijd actueel: de-faam.nl

de Faam | 2011 | | pagina 9