40 jaar bij Arduin is zondag 4 september geopend 2 daagse boekverkoop vrijdag 2 september zaterdag 3 september Straluma meubelen en verlichting 10.00 - 21.00 uur 10.00 - 16.00 uur Nieuwe klas? Nieuw team? Plaats een foto met je vrienden en win! Praat mee! Nieuwe Vrienden AVA keukens nieuw in Souburg van 11.00 tot 17.00 uur 7500 m' meubelen en verlichting OPENINGSTIJDEN Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht ww w. stra luma.nl Filosofiecursus innerlijke rust Inloopavond over het riool Themamiddag 7afiiiu/co V' per boek, 7 boeken 5,--, 15 boeken 10,- n lp l i 2>50 Per cd/dvd> 5 cd's/dvd's 10,- Bibliotheek Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg www.zeeuwsebibliotheek.nl September t/m mei zaterdag tot 16.00 uur geopend. Op zoek naar een huis met garage, serre, zwembad, open haard, atelier? Zoek op www.huislijn.nl op uw eigen specifieke kenmerken! 1QO°/o vernieuwd! Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 31 augustus 2011 De Faam pagina 8 www.deweekkrant.nl/nieuwevrienden Wilt u reageren op een artikel dat in De Faam staat? Uw mening kwijt over een actueel onderwerp? Surf dan snel naar onze website en plaats uw opmerking bij het artikel! "www.de-faam.nl Oost-Souburg AVA Keukens opent op zaterdag 1 oktober aan de Kanaalstraat 22 in Oost- Souburg. In de voorma lige ijzerwarenwinkel van de broer Maljaars komt de nieuwe zaak van Angelo Kooman van AVA Inbouw Center en Edwin Borg van Interborg Keukens. Onder hetzelfde dak vestigt zich ook de Gordijnspecialist van Joleen Sulkers. Kooman: "Naast de eigen fraaie keu kens van Interborg zijn er eveneens keukens uit de middenklasse. De klant kan in de winkel ook terecht voor bijvoorbeeld een nieuwe vaatwasser. Bovendien rich ten wij ons op de vervan- gingsmarkt en komt er een erkende Mieleshop. De Gordijnspecialist is een shop in de shop. Naast gor dijnen zijn er ook vloeren. Het huidige pand van AVA Inbouw Center, aan de Ka naalstraat 65 gaat dicht. Uiteraard blijft de vestiging van AVA Electro in de Ka naalstraat open en ook de televisiereparatie verandert niet." Ina van der Have (57) uit Middelburg werkt donder dag 1 september veertig jaar bij Arduin. In het begin was dat Vijvervreugd in haar woonplaats. Tegen woordig is ze één van de leiders van verstandelijk gehandicapten die werken in wassalon de Zeepbel aan de Lange Noordstraat 25. Marcel van der Voort Middelburg "Bij De Zeepbel ondersteun ik de cliënten bij het wassen, strij ken, vouwen en inpakken. Wij verzorgen de was voor veertig dagbestedinglokaties van Ar duin. Ik ga graag met deze men sen om. Omdat ik een mensen mens ben. Ik ben begonnen toen ik net vier dagen zeventien jaar was", ver telt Van der Have onder het ge not van een kop koffie en cake. "Ik wilde verpleegster worden, maar kwam bij dit werk terecht. Ik zie mezelf nog lopen die eer ste werkdag bij Vijvervreugd. De afdeling zat op slot en ik Proef de sfeer van klassieke, romantische, moderne/ eigentijdse meubelen én verlichting bij Straluma. MAANDAG van 11.00 tot 17.30 uur Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) DINSDAG T/M DONDERDAG Tel. 010-292 10 26 Meubelen van 9.00 tot 17.30 uur Tel. 010-292 10 22 Verlichting VRIJDAG van 9.00 tot 21.00 uur Ring Rotterdam-Zuid Al5 ZATERDAG van 9.00 tot 17.00 uur afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde moest goed opletten", voegt ze eraan toe. Ze heeft op verschillende afde lingen gewerkt. Zorgde onder andere voor baby's en hielp de bejaarden. Dagbesteding "Het werken met de peuters is het leukste wat ik heb gedaan. Er kwam een meisje binnen van twee jaar. Ze had geen hoge le vensverwachting. Uiteindelijk kon ze toch, toen ze acht was, bij haar ouders gaan wonen", vertelt Van der Have. Ze heeft veel veranderingen meegemaakt. Verstandelijk ge handicapten wonen niet langer weggestopt in bijvoorbeeld een bos, maar in gewone huizen in een woonwijk. En Arduin is de uitvinder van de dagbesteding voor de bewoners. Door rugklachten verruilde Van der Have haar werk op de afde lingen voor de wassalon. Daar heeft ze het goed naar haar zin. Middelburg De Stichting voor Praktische Filosofie Zeeland begint vanaf dinsdag 20 september met een nieuwe filosofiecur sus Reis naar innerlijke rust. Op dinsdag 6 september is het de introductieavond in het centrum Padma aan de Verwer ij straat 51a in Mid delburg. Deze begint om 19.30 uur. De cursus helpt mensen bij het onderzoek naar hun eigen functioneren en dat van anderen. Door een helder beeld te krijgen van de eigen situatie wordt het mogelijk om de regie over ons leven weer in handen te krijgen. De cursus bestaat uit dertig lessen die eenmaal per week zijn. Elke dinsdag van 19.30 tot 21.30 uur. Middelburg Het ingenieursbureau van de gemeente Middelburg begint in het najaar met het aanleg gen van een schoonwater- riool in de Ter Hoogestraat en Korczakstraat in Middel burg. Na het aanbrengen van het riool worden beide straten herstraat. Daarvoor is een plan opgesteld over de werkzaamhe den, met tijdsplanning. Bewo ners van de genoemde straten zijn uitgenodigd voor een in loopbijeenkomst op 1 septem ber van 19.30 tot 20.30 uur. Dan presenteren de medewer kers van het ingenieursbureau en van Ingenieursbureau Bu- roinfra de plannen. De bijeen komst is in de raadzaal van het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Ingang aan de kant van het benzinestation. Vlissingen De ANBO afdeling Vlissin gen en de PCOB houden een themamiddag op maandag 5 september. Het onderwerp is Huiselijk Geluk. Vormen van mishandeling komen vaak voor, zoals psychische, licha melijke en financiële uitbuiting en verder verwaarlozing, seksu eel misbruik en het schenden van het recht op privacy. De uiteenzetting op deze middag zal worden gegeven door Henk Wijkstra van de politie. Het be gint om 14.00 uur in Ter Reede aan de Vredehoflaan 370 in Vlissingen. huislijriónl Tegenwoordig doet Ina van der Have de was voor Arduin. FOTO: POWERNEWS

de Faam | 2011 | | pagina 8