Sociale Dienst nu deels naar een ander gebouw Walcheren Salon Robèr is verhuisd naar Oost-Souburg Uit het Zakenhart van... Zeeland Gezond is verfrist Pardouce baby kindermode Sociale Dienst Walcheren en LétE zitten nu in het voormalige PZC pand "Hier gaan wij mensen die werk nodig hebben helpen" De hamsters van de Albert Heijn bezoeken Middelburg! Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 31 augustus 2011 De Faam pagina 32 Wethouder Marin de Zwarte knipt het lint door. FOTO: TOON POPPE Middelburg Zeeland Gezond is per 1 juli overgenomen door Marco Schroevers en Eric Meulmees- ter. Beiden zijn al jaren actief bij Zeeland Gezond. "Met deze twee nieuwe eigenaren waait er een frisse wind door Zeeland Gezond. We gaan er enthousi ast tegenaan. Zeeland Gezond is een volwaardig sportcentrum en fitnesscentrum voor ieder een en dat betekent individu ele fitness, groepslessen zoals spinning, pilatus, zumba, flow yoga, body fit en seniorenfit. Als je wilt kun je hier professioneel sporten met professionele be geleiding. De persoonlijke aan dacht maakt ons tot wat we zijn: een club voor iedereen die wat wil doen aan zijn gezondheid en vitaliteit. Wij zijn toegankelijk en laagdrempelig. Mensen voelen zich hier thuis merken we aan het aantal leden. De mensen die hier sporten bouwen een band op met elkaar." Er is een goede mix van lessen in een eigentijds Leon Janssens Pardouce Kinderkleding open de eind juli aan de Langeviele in Middelburg. Eigenaar Rianne Boone werkte 17 jaar bij Jou-Jou Kinderkleding in de Segeers- straat: "Toen deze stopte kon ik de kledingmerken overnemen en ben hier voor mezelf begon nen met Pardouce, baby- en kinderkleding in de maten 56 tot en met 152." Pardouce Kin derkleding heeft een uitnodi gende entree; er is gekozen voor grijstinten en lichte kleuren. De collecties zijn overzichtelijk in gedeeld. De nieuwe wintercol lectie is volop aanwezig in aan sprekende merken als Scotch Shrunk, Scotch R'belle, Bengh, Borxz, Sevenoneseven, Funky XS, Amor Lola, Blue Rebel en Muy Malo. Voor de baby's on der meer TuuPs World, Noppies en Z8. "Eigentijdse kledingcol lecties, trendy, modern, hip én gewild. Qua prijs in het midden- en hoog segment", aldus Ri- trendy decor. Begeleiding is er vanaf het kennismakings gesprek en het opmeten van de lichaamsconditie. "Wij staan voor een goede bege leiding in het hele traject, onze klanten krijgen de aan dacht die ze verdienen", geeft Marco aan. Zeeland Gezond verzorgt ook doelgroeptrai ning, ondermeer voor men sen die met de ziekte kanker te maken hebben. Zorgver zekeraars kunnen deze be handeling vergoeden. Sinds een half jaar werkt Zeeland Gezond met de Better Belly. Mét succes want 250 per sonen zijn in vier weken 4 centimeter buikomvang kwijtgeraakt. Nieuwe leden betalen geen inschrijfgeld en betalen pas vanaf 1 oktober voor een maand onbeperkt sporten. Zeeland Gezond, Schenge 4, Middelburg, tel: 0118-853800. www.zeelandgezond.nl I anne, "Wij zijn opengegaan met de nieuwe najaars- en wintercollecties, zowel voor meisjes als voor jongens. Jas sen, shirts en sweats, in een goede mix van kleuren. Nu is Scotch R'belle voor grotere meisjes een hardloper en ook de chico's doen het goed. Voor jongens strak gesneden shirts, jeans van Blue Rebel en jassen van Reset, die blij ven populair. Wij kopen niet te veel van één model in, zo hou je het exclusief." Bij Pardouce Kinderkleding is voor de kleinsten een ballen bak zodat de moeders rustig kunnen winkelen. Pardouce werkt met een klantenkaart systeem. Maandag open vanaf 13.00 uur. Pardouce Kinderkleding, Langeviele 12, Middelburg, tel: 0118- 623389 www.pardoucekinderkle- ding.nl Verschillende medewerkers van de Sociale Dienst Wal cheren (SDW) zijn afgelopen maandagochtend aan hun eerste werkdag begonnen in het voormalige PZC-ge- bouw, aan de Oostsouburg- seweg 10 in Vlissingen. Personeelsleden van LétÉ. zitten al langer in het pand. Marcel uan der Voort Vlissingen De verhuizing bleek nodig van wege de fusie vanaf 1 januari 2012 van de SDW en LétÉ. De betrokken organisaties gebrui ken de nieuwe naam Orionis Walcheren al. Het personeel kreeg 's morgens een ontbijt aangeboden en wethouder Ma rin de Zwarte sprak hen toe: "Veel mensen hebben zich in gezet voor de verhuizing. Het is niet helemaal klaar. De mede werkers moeten rekening hou den met een gaatje dat geboord moet worden of een stekker die ze moeten aansluiten. Sommige mensen zeggen dat het pand ver van het Vlissingse centrum van daan is. Als wij dit tot een suc ces rhaken en het met de Ken- niswerf ook goed gaat, dan is dit de lokatie in Vlissingen waar de mensen naartoe komen." Even later knipt De Zwarte een lint door en is het gebouw geopend. Nicolette Feijtel van Orionis Walcheren; "Hier gaan wij mensen die werk nodig heb- Leon Janssens Na een lange voorbereiding, veel brainstormen en plannen maken, opende salon Robèr half juli aan de Diezestraat 1 in Oost-Souburg. "Onze droom was een kleinschalige salon waar onze klanten zich thuisvoelen en wij kunnen doen waar we goed in zijn: kwaliteit en creativiteit leveren", zegt eigenaar Robèr Leeuwenburg. Salon Robèr was jarenlang een bekende naam in de Paul Krugerstraat in Vlissin gen. In juli 1992 nam Leeuwen burg de zaak over en verbouwde in 1997 grondig. In de loop der jaren veranderde er veel, de be handelingen werden uitgebrei der en geavanceerder. Was in het begin heren knippen nog het belangrijkste, met de damesaf deling kwamen haarkleuringen, ben helpen. Als iemand een uitkering nodig heeft gebeurt de intake in het Stadskantoor van Middelburg. In Vlissingen worden ze verder geholpen rich ting werk, opleiding of beschut werken." In het gebouw aan de Oostsouburgseweg zijn de klant contacten van de inkomenscon- permanenten, haarverlengin- gen met extensions van Greath Lenghts er bij. Robèr werkte met zeven personeelsleden. "Na al die jaren en vermindering sulenten en de klantmanagers voor uitkeringsgerechtigden vanaf 27 jaar. Jongeren moeten naar het Stadskantoor. Dat de mensen onder de 27 jaar naar Middelburg moeten komt door de verplichting van de overheid. Voor hen geldt een ander bege leidingstraject wat betreft werk of opleiding", verduidelijkt De Zwarte. De beschutte werkplek ken die nog aan de Middelburg se Grevelingenstraat zijn komen vanaf 2014 in de nieuwbouw aan de Oostsouburgseweg. Jean Renar is maandag op de nieuwe van het personeelsbestand heb ben we de keuze gemaakt om de zaak te verplaatsen naar een rustigere, maar heel gezellige omgeving. De nadruk ligt op afdeling receptie gestart. "Ik verwacht dat het allemaal goed gaat lopen." Marco de Nooijer richt ondertussen zijn werkplek in: "Ik vind het heel mooi. Ik verzorg de administratie van de ziekmeldingen." LétÉ-directeur Jos Rijk legt uit dat er 180 me dewerkers in het pand werken. Uiteindelijk komen er 600 per soneelsleden op de lokatie. Iets verderop maakt Rajkamar via een opleidingstraject de afde ling schoon. "Overdag schoon maken is prettig. Ik kom met de mensen in contact." kleinschaligheid met rust, kwa liteit en aandacht voor de klant, Knippen is heel belangrijk. Je wordt goed en vakbekwaam geknipt in onze dames-, heren en kinderkapsalon. We werken op afspraak. Veel van onze bestaande klanten zijn meege komen en dat bevalt prima." Robèr is volledig gediplomeerd en zit 30 jaar in het kappersvak: "Een modisch vak dat altijd in beweging is. Vooral haarkleuren is sterk toegenomen in die tijd. Wij houden bij wat verandert en blijven up-to-date." Specialiteit is het ontharen en epileren op traditionele Iraanse wijze van wenkbrauwen, gezicht, nekha ren. Gratis parkeren voor de deur. Maandag gesloten. Salon Robèr, Diezestraat 1, Oost-Sou burg, telefoon 0118-411236 Rianne Boone (links) en midden collega Christel. Middelburg De Hamsterweken van Al- bert Heijn zijn weer begon nen. Naast de aanbiedingen in de winkels, gaan de ham sters dit jaar voor het eerst de weg op. Een speciale Hamstertour reist door heel Nederland om inwoners te verrassen met een gezellige markt en speciale aanbie dingen. Middelburg' is één van de tientallen plaatsen waar de hamsters een bezoek aan brengen. Op 3 septem ber staat de Hamstertruck op parkeerterrein Het Groene Woud. Hier kunnen inwoners van Middelburg profiteren van korting op uiteenlopende pro ducten die niet in de winkel verkrijgbaar zijn. "Tijdens de Hamsterweken kunnen klanten ieder jaar pro fiteren van hoge korting op veel producten", vertelt Jeroen Pie- tryga van Albert Heijn. "Dit jaar gaan we nog een stapje verder en komen de hamsters naar je toe. Vanuit de Ham stertruck worden bijzondere .producten verkocht. Bijvoor beeld een kookboek van Jamie Oliver van 29,99 voor maar 10 euro. Of twee tuinhortensia's voor slechts 10 euro." De aller kleinsten mogen met een grote hamster op de foto. Ook wordt er voordeel weggeven in de vorm van AH-kortingscou- pons. Deze coupons zijn t/m 18 september in te leveren bij een Albert Heijn filiaal in Middelburg. Eric Meulmeester en Marco Schroevers. FOTO: L. JANSSENS Frank van Leur, Farnaz Ahmadzadega Robèr

de Faam | 2011 | | pagina 32