Lang en zwaar Shelters Ceilings Omgaan met 'de grote uittocht' Meer vrijwilligers zijn nodig maar eJ»stl*£[0 Pensioenleeftijd stijgt ondanks fel verzet Kom nazomeren bij Aria!' DE SPECIALIST IN VERANDA'S, CARPORTS LUIFELS, SPANPLAFONDS EN WANDEN Gezagscode de wijk waar je elkaar nog kent OVERKAPPING www.sheltersandceilings.nl Alle sectoren van de arbeids markt krijgen te maken met tekort aan personeel als gevolg van de uitstroom vanwege de vergrijzing. In het onderwijs, de maakindustrie, het trans port, overal doet het probleem zich voor. Dus ook bij de overheid. Nu wil het Rijk vele duizenden banen schrappen, dus komen er - na aftrek van de het aantal ambtenaren dat met pensioen gaat - mensen beschikbaar voor taken bij de gemeenten die het Rijk heeft overgedragen aan de lagere overheden. He laas blijkt dat niet te kloppen: Personeelsoverschotten die ontstaan door de bezuinigin gen en door verschuiving van taken door decentralisatie, sluiten qua tijd en plaats niet aan op de tekorten als gevolg van de verwachte uitstroom. Om de publieke dienstver lening te waarborgen, is het echter van belang dat de overheid ook in de toekomst over voldoende gekwalificeerd personeel kan beschikken, stelt het kabinet. De opgave voor de toekomst is de juiste mensen op de juiste plek te krijgen, bijvoorbeeld door te investeren in van-werk-naar- werk arrangementen, het ver groten van de flexibiliteit van de organisaties en de mobiliteit van werknemers. Voor de arbeidsmarkt in het algemeen ziet het kabinet de oplossing in langer door werken, het verhogen van de arbeidsparticipatie, het bieden van aantrekkelijke arbeids voorwaarden en aandacht voor duurzame inzetbaarheid. Vijf miljoen Nederlanders zijn op enigerlei wijze actief als vrijwilliger. Hoewel de behoefte aan vrijwil lige inzet zal toenemen, verwacht MOVISIE in haar Trendrapport Vrijwillige Inzet 2.0 niet dat het meer worden, terwijl het aantal uur vrijwilligerswerk in de week zal teruglopen. Het platform Zorg Welzijn laat Wiebe Blauw, een van de auteurs van het rapport, aan het woord. Hij stelt dat het vrijwilligers werk ook steeds minder vrijwillig wordt en dat de verzorgingsstaat minder wordt en eigen verantwoor delijkheid voor de eigen leefomgeving I toeneemt. Vrijwil ligers hebben ook zo hun eigen motief j* om actief te zijn. Sommige vrijwil ligers werken vanuit Vrijwilligers worden professioneler en belangrijker. ideële motieven, anderen om contacten op te doen of om er iets van te leren. De nieuwe vrijwilliger wil er iets aan over houden en zal steeds meer kijken of het werk aansluit op zijn eigen doelen, zo blijkt uit het rapport. Daarbij komt nog dat het vrijwilligerswerk professio naliseert; er worden steeds meer eisen aan de organisatie en de vrijwilligers gesteld. En vrijwilligersorganisaties zoeken steeds meer samenwerking met andere organisaties en bedrijven. Het zal dus niet meevallen om vrijwilligers te werven, maar het kan wel en is ook nood zakelijk voor bijvoorbeeld de welzijnsorganisaties. De lange vrachtwagens op onze snelwegen worden nog langer. De zogenaamde LZV is ruim 25 meter lang in plaats van de gebruikelijke 18 meter, kan 60 procent meer vervoeren en stoot in vergelijking een kwart minder C02 uit. Om de verkeersveiligheid te waarborgen moeten de chauffeurs van een LZV een extra examen afleggen en worden er eisen gesteld aan de voertuigen en routes. Een politieagent moet gezag uitstralen en dient zich daarom te onthouden van uitingen en versieringen die daar afbreuk aan doen. Dat staat in de gedragscode die minister Opstelten heeft afgesloten met de politie vakbonden. In de gedragscode is boven dien vastgelegd af te zien van zichtbare uitingen van onder andere levensover tuiging, religie, politieke overtuiging en geaardheid. We moeten noodzakelijk doorwerken tot 65 jaar en later tot 66 jaar, vindt onze regering. Om dat te bereiken werden er in 2006 wetswijzigingen en regel geving doorgevoerd gericht op inperking van regelingen voor vervroegd pensioen. En het werkt, want de gemiddelde leeftijd waarop werknemers in 2010 met pensioen gingen, is opgelo pen tot 62,7 jaar. Van 2000 tot en met 2006 was de gemid delde pensioenleeftijd steeds 61 jaar en in 2007 steeg deze naar 62 jaar. In alle bedrijfstakken is de pensioenleeftijd toegenomen. Het meest steeg deze met 2,5 jaar in het openbaar bestuur en in de sector vervoer, opslag en communicatie. Er gingen in 2010 ruim 70 duizend werkne mers met pensioen. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 31 augustus 2011 De Faam pagina 31 De bouw is in volle gang, eerste woningen opgeleverd Kom naar de open dag op zaterdag 3 september (10-12 u) Informatie over leveranciers, keukens, vloeren, tuin etc. Verkoopcentrum Aria Hof Welgelegen Pykeswegje 3 4462 PC Goes Tel. 0113-215311 www.aria-goes.nl kuubmakelaars I Gildeweg 17f, 4383NH Vlissingen Telefoon 0118-411234 Fax 0118-410855 info@sheltersandceilings.nl OPENINGSTIJDEN: MA-VR 9:00 - 17:30 - ZA 10.00 - 15.00 UUR LAATSTE WEEK BESTEL DIRECT EN BETAAL GEEN BTW!!! 'vraag naar de voorwaarden.

de Faam | 2011 | | pagina 31