Symposium SSVA Al het nieuws tussen voor- en achterwielen c vindt u op onze site De Faam Facebook Autonieuws Folklore Festival Walcheren Expositie Lia van de Laar Goormachtig Schaal Scootmobiel Cursus Veiligheid rondom sportclubs moet beter! 'Ach, het is maar een klein stukje.' yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 31 augustus 2011 De Faam pagina 13 www.deweekkrant.nl/auto De Faam valt wekelijks in uw brievenbus en is sinds kort dagelijks te volgen via Facebook en Twitter. Voeg ons toe!! www.de-faam.nl Oost-Souburg Al voor de elfde keer houdt De Folkloristische Dans groep Medioburgum haar Folklore Festival Walche ren. Op vrijdag 2 september begint het festival met het Westkappels Koor. Daar naast zal de Volksdans en Linedancegroep Westkapelle zich van hun beste kant laten zien. Op zaterdag 3 septem ber zingt Het Schorrekoor uit Sint-Annaland. Verder komt er een folklore groep uit Hongarije. Deze heeft Medioburgum vorig jaar ontmoet op de Europeade in Italië. Buiten deze groep komt ook nog Volksdans groep Oriënt uit Culem- borg, Volkskunstgroep Het Weverke uit Genk in België, Volksdansgroep Maroesjka uit Heeze, Kostuum- en Dansgroep Schampeljoen uit Dordrecht, Volksdansgroep 't Overschotje uit Lochem en een gecombineerd optre den van Walacra en Medio burgum. Het festival is in de feesttent op de Karolin- genburcht in Oost-Soubürg. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. Entree gratis. In het kader van zestig jaar Molukkers in Zeeland houdt Stichting Samenwerking Vlissingen Ambon (SSVA) een Symposium over Ontwik kelingssamenwerking in een veranderend beleid op vrijdag 16 september. Het begint om 16.00 in het Arsenaal in Vlissingen met inleidingen van Ad Koppejan, CDA 2e Kamerlid en René Roep, burgemeester van Vlissingen. Tara de Vriend Vlissingen Vele instellingen, Stichtingen en andere Particuliere initiatieven zijn jarenlang bezig geweest met Ontwikkelingssamenwerking in de vorm van helpen de ontwik kelingen in de gezondheidszorg, onderwijs, welzijn en armoede bestrijding te ondersteunen. Voor deze initiatieven is er in het nieuwe beleid nog amper subsidie te krijgen. Ondersteunen van economi sche ontwikkeling krijgt meer aandacht en geld. Er vindt een verschuiving plaats van sociale SSVA houdt een Symposium over Ontwikkelingssamenwer king in een veranderend beleid. FOTO: P.R. naar economische ontwikke ling. Zelfredzaamheid krijgt de na druk en we gaan van Hulp naar Investeren. De vraag is hoe het moet met de voortzetting van vele Particuliere Initiatieven. Ontwikkelingssamenwerking Nieuwe Stijl moet daar perspec tieven voor creëren. Culinair Aan het eind van het Sympo sium kan er genetwerkt worden tijdens het nuttigen van culi naire verrassingen uit de Mo lukse keuken. Aanmelden kan voor vrijdag 9 september via het emailadres: symposium-ssva@ zeelandnet.nl. Informatie Meer informatie over het sym posium is te vinden op de web site van de Stichting Samenwer king Vlissingen Ambon. www.vlissingen-ambon.nl Vlissingen De expositie Zeven jaar pas sie van Lia van' de Laar is vanaf 3 september te zien in de Sint Jacobskerk in Vlis singen. Het is een overzichts tentoonstelling van zeven jaar schilderen, haar grote passie. Heldere, kleurrijke schilderijen in blauw en rood wisselen af met meer zachte kleuren in roze en bruin in acryl- en olieverf. De expo sitie is te zien op 3, 10, 16, 17, 23, 24 september en 22, 29 oktober van 13.30-16.30 Middelburg In sporthal de Voorborch aan de Breeweg in Middel burg wordt op vrijdag 2 sep tember voor de vijfde keer het recreatieve zaalvoetbal toernooi om de Eddy Goor machtig Schaal gehouden. Dit toernooi wordt jaarlijks gehouden ter nagedachte nis van de in 2006 overle den Eddy Goormachtig, scheidsrechter en oprichter van diverse sportverenigingen. De acht deelnemende teams, verdeeld over twee poules, zijn: Van Oeveren, Autorijschool Vermeulen, WZP, SCB/Esprit, JWK Onions, De Eilandboys, Hebu Sport en Recreatie Wala- cria. Het begint om 19.00 uur en de tóegang is gratis. De prijs uitreiking is rond 23.15 uur. Middelburg Gemeente Middelburg houdt samen met Stichting Welzijn Middelburg een Scootmobiel Cursus op donderdag 8 en vrijdag 9 september. Tijdens de cursus is aandacht voor ver- keerskennis- en inzicht, wordt geoefend op een vaardigheids- parcours en is er gelegenheid om ogen-, oren en reactiever mogen te laten testen. Afslui tend wordt er een praktijkrit in de buurt gereden. Het is van 13.00 tot-17.00 uur in Porthos in Middelburg. Na afloop van de cursus ontvangen deelnemers een bewijs van deelname en een informatieboekje met daarin de belangrijkste verkeersregels voor scootmobielrijders. Deel name kost 5 euro. Aanmelden kan via 0118-675675. -advertorial - Het nieuwe sportseizoen is weer begonnen. Dat betekent dat het weer stormloopt bij onze sportclubs. Kinderen lopen naar hun club, pakken de fiets of worden gebracht met de auto. Ook gaan veel sportteams op weg naar uitwedstrijden. Dat gaat gelukkig meestal goed, maar het zorgt ook nog weieens voor onveilige verkeerssituaties. Daarom zijn Veilig Verkeer Nederland enToyota Nederland aan het begin Van het sportseizoen gestart met de meer jarige campagne 'Veilig Uit Thuis', waarvan Giovanni van Bronckhorst ambassadeur is. De boodschap is simpel: kinderen moeten veilig bij hun sportclub kunnen komen (en natuurlijk ook bij de club van de tegenstander). Veiligheid blijkt namelijk niet zo vanzelfsprekend te zijn als vaak wordt gedacht. Elk jaar raken er namelijk zo'n 13.000' jonge kinderen gewond door een verkeersongeval. In ruim driekwart van de gevallen gebeurt dat binnen de bebouwde kom, dus ookrondom onze sportclubs. Uit onderzoek blijkt dat meer dan.de helft van alle Nederlandse ouders maarliefst één of meer gevaarlijke verkeerssituaties kent op weg van huis naar hun sportclub. Ook geeft ruim een derde van de ouders eerlijk toe dat ze zelf hun kinderen weieens onveilig vervoeren in de auto. En het excuus 'Ach, het is maar een klein stukje', waarbij we meer kinderen meenemen in de auto dan het aantal zitplaatsen met gordels, is herkenbaar voor 85% van de ouders in Nederland." Maar niet .alleen ouders zijn belangrijk in deze campagne. De Veilig Uit Thuis- campagne is voor iedereen. Ouders, sportverenigingen en gemeentes moeten zich bewust worden van de gevaren, zodat iedereen er iets aan kan doen. En voor dejonge sporters zelf? Daar is een leuke wedstrijd voor bedacht: 'Win een supertoffe Teamauto!'. Op www.vevHgmtenthuis.nl maken alle sportteams (6 t/m 12 jr.) kans op een zelfontworpen auto voor hun team. Toyota stelt namelijk 11 veilige Toyota Verso 7-zitters beschikbaar. Daar kunnen de winnende teams het hele sportseizoen gebruik van maken! Letsel Informatie Systeem 2009. DirectResearch aug. 2011, onderzoek onder ouders van sportende kinderen in de leeftijd 6 t/m 12 jr. VEILIGVERKEER m I Toyota is supporter uan veüig TOYOTA I Uit&Thuis

de Faam | 2011 | | pagina 13