BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN nieuws- en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen VERGADERING VRIJWILLIGER AAN HET WOORD NIEUWE KLEURRIJKE BREDE SCHOOL SOUBURG HART VOOR VLISSINGEN SERVICEBUS RIJDT VOLGENDE WEEK WEER GEMEENTE WOENSDAG 31 AUGUSTUS 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Stadhuis Vlissingen Aanvang 19.30 uur Commissie Maatschappelijke Zaken Maandag 5 september 2011 Agenda 1. Opening en vaststellen van de agenda 2. Vragen 3. Raadsvoorstellen 3.1. Intrekking verordening openbaar rechtspersoon Openbaar Primair Onder wijs Walcheren onder gelijktijdige oprichting stichting Archipelscholen 3.2 Tweede begrotingswijzi ging 2011 van de SDW 3.3 Onderwijsachterstanden beleidsplan 2011-2014 3.4 jaarrekening 2010 Archi pelscholen 3.5 jaarrekening 2010 Schel- demond College 3.6 Kadernotitie Welzijnsbe leid Nieuwe Stijl Vlissin gen 4. Rondvraag 5. Besloten gedeelte*: toelich ting van wethouder De Zwarte over de stand van zaken over de ontwikkeling van de brede school Souburg Zuid. 6. Sluiting De commissie zal zelf beslui ten of dit onderwerp in beslotenheid wordt behan deld. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad 2011 is het jaar van de vrijwilli ger. Iedere maand stelt een vrijwilliger zich voor. Naam: Corien van Liere Doet: vrijwilligerswerk bij Home-Start Walcheren, Humanitas Bijna negen jaar geleden begon ik te werken bij Home-Start Walcheren. Sinds die tijd heb ik zeven gezin nen bezocht voor gemiddeld een periode van een jaar. Meestal kom Op donderdagmiddag 1 septem ber 2011 vieren alle kinderen en andere betrokkenen feest van wege de officiële opening van hun brede school Het Kroonju weel aan de gelijknamige straat in Souburg-Noord. Van 17.00 tot 18.00 uur kunnen geïnte resseerde Souburgers een kijkje nemen in Het Kroonjuweel. Gebruikers net gestart in nieuw onderkomen Met ingang van dit schooljaar heb ben de basisscholen Het Kompas en 't Mozaïek, de peuterspeelzaal Schatkamer en buitenschool se opvang De Parelduikers van Kinderopvang Walcheren, een wijkontmoetingsruimte van de gemeente Vlissingen en een media theek van de bibliotheek Vlissin gen hun intrek genomen in dit nieuwe onderkomen. Een sportaccommodatie met twee gymzalen, die ook zijn samen te voegen tot één, maakt de brede school compleet. Naast de scho len gaan ook verschillende sport verenigingen gebruik maken van deze sportvoorziening. 'Vlissingen in Beweging' gaat in samenwer king met andere partijen zowel sport- als cultuuractiviteiten orga niseren voor de schoolkinderen en andere kinderen uit de wijk. Opdrachtgever en gebouweige naar Woonburg uit Koudekerke, de gemeente Vlissingen en pro jectontwikkelaar Marsaki uit Goes hebben samen met de besturen van basisscholen Het Kompas en 't Mozaïek en de andere gebrui kers het kleurrijke en duurzame gebouw ontwikkeld. Vlissingen is weggevallen uit de top tien pro centuele leegstand verkooppunten. Reden tot optimisme geeft dat niet, het percentage voor de binnenstad is altijd nog 15,3% (bron Locatus). Binnenkort komt B&W Vlissingen met nieuw beleid voor de detailhandel. Als VVD zullen we dat kritisch volgen. Wij vinden dat de gemeente goede plannen van ondernemers moet faciliteren; denken in moge lijkheden in plaats van onmogelijkheden. Afgelopen jaren is flink ingezet op de attractiviteit van de binnen stad. Bellamypark, Nieuwendijk, Oude Markt, Walstraat moeten één geheel gaan vormen, waar de middenstand de handen ineen slaat. Ook de winkels afzonderlijk moeten nadenken over hun eigen attractiviteit. Het "Vlissingenhartje" is daar een leuk voorbeeld van. Momenteel onderzoekt de rekenkamer Vlissingen (een orgaan dat jaarlijks €65.000 kost en rapporten voor de bureaula produceert) de effectiviteit van het economisch stimuleringsbeleid van de gemeen te. De VVD meent dat we ons deze evaluatie van onze stadseconomie (en kosten) kunnen besparen. Daarom alvast een voorzet op de onderzoeksresultaten. De financiële crisis heeft zijn weerslag. Door de schuldenperikelen van de VS, en de eurocrisis houden mensen de hand op de knip. Ook de vergrij zing speelt een rol in de leegstandsproblematiek: zaken stoppen bij gebrek aan opvolger. Kleding, schoenen, boeken en andere produc ten worden in toenemende mate vanachter de pc besteld. Het wordt daardoor stiller in de binnenstad. Bovendien is er minder tijd om te shoppen, veel vrouwen werken. Als er dan tijd is, wordt gekozen voor winkelcentra waar alles bij de hand is. Daarom, concentreer winkels nog meer, zorg voor een winkelrondje en onderscheid je van al die gelijkvormige winkelcentra in het land. Denk aan mode voor ouderen, speel in op migranten, koester de ambachtelijke middenstand, zoek een mix van kleinschalige winkels, galeries en horeca. Denk ook"aan bereikbaarheid, parkeermogelijk- heden en veiligheid. Maar pas op! Daarbij mogen we het evenwicht tussen deze ontwikkelingen en de overige (ondersteunende) winkel gebieden niet vergeten. Marianne Reinders-Stijnman, fractievoorzitter WD E-ntail: marianne.stijnman@wdvlissingen.nl Tel.: 0118-461152 Volgende week rijdt de Servicebus van de gemeente Vlissingen weer. Heeft u vragen, klachten of ideeën op het gebied van de openbare ruimte? Bezoek dan in uw eigen wijk of dorp de Servicebus van de gemeente Vlissingen. Vanuit de bus ondernemen wij actie om uw vraag/klacht zo snel mogelijk op te lossen. Schema De Servicebus rijdt elke even week door de gehele gemeente en stopt op vaste plaatsen. www.vlissingen.nl/serviceteam SCHEMA SERVICEBUS Dag en tijd Wijk Maandag 5 september 2011 09.00- 11.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg 13.00 - 15.30 uur Winkelcentrum Paauwenburg Dinsdag 6 september 2011 09.00 - 11.30 uur Bloemenlaan (zuidzijde basketbalveld) 13.00- 15.30 uur Ter Reede (ingang Vredehoflaan) Woensdag 7 september 2011 09.00- 1 1.30 uur Kanaalstraat (tegenover de Bruna) 1 13.00-15.30 uur Oranjeplein Donderdag 8 september 2011 09.00-11.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg 1 13.00-15.30 uur Winkelcentrum Papegaaienburg Vrijdag 9 september 2011 09.00- 11.30 uur Scheldestraat (Mies Bloemenhuis) 13.00- 15.30 uur Fonteyne op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de ver gadering, raadplegen op www.vlis singen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstands vergaderingen zijn 22 september en 13 oktober 2011. Wet milieubeheer Besluit algemene regels voor Inrichtingen milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieubeheer hebben ontvan gen: van Istanbul Döner Kebab voor het oprichten van een inrichting. De inrichting is gele gen op het perceel Nieuwendijk 96 te Vlissingen. van The World of Drinks voor het oprichten van een inrich ting. De inrichting is gelegen op het perceel Handelsweg 5 te Vlissingen. van Euro-Mit Staal B.V. voor het veranderen van een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Duitslandweg 7 te Rit- them. Beleidsnotitie sport subsidies 2012 Burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen maken bekend dat zij op 5 juli 2011 een beleidsnotitie sport subsidies 2012 hebben vastgesteld. Deze notitie vormt de basis voor de sportsub- sidiëring vanaf januari 2012. De Sportraad Vlissingen blijft ook vanaf januari 2012 verantwoor delijk voor de subsidieverlening sport. De Sportraad Vlissingen is nauw betrokken geweest bij het opstellen van de beleidsnotitie. Een belangrijk uitgangspunt voor de wijziging van de wijze van sub sidiëren is dat de gemeente Vlis singen en de Sportraad Vlissingen willen bereiken dat de sportsub- sidiëring meer wordt ingezet om beleidsdoelstellingen te realiseren. De beleidsdoelstellingen op het gebied van sport zijn vastgelegd in de sportnota "Sport doen en bewe gen 2009-2012". De digitale versie van de beleidsnotitie sportsubsidies 2012 is te raadplegen op www.vlissin- gen.nl/sportraad. Informatieavonden Op dinsdag 13 en op donderdag 15 september 2011 organiseert de Sportraad Vlissingen een twee tal informatieavonden over het nieuwe subsidiebeleid sport voor sportverenigingen. Beide avonden vinden plaats in de nieuwe hockey clubaccommodatie op het Sport park Vrijburg, vanaf 19.15 uur. Geïnteresseerden kunnen zich tot 2 september 2011 aanmelden om hierbij aanwezig te zijn. U kunt uw aanmelding doorgeven via sport- raad@vlissingen.nl. Bekendmaking Beleidsregel trouwen op locatie Vlissingen 2011 Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij op 23 augustus 2011 hebben besloten tot het vaststellen van de 'Beleidsregel trouwen op locatie Vlissingen'. Dit besluit ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kan tooruren kosteloos ter inzage in de publiekshal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen en is eveneens te raadplegen op www. vlissingen.nl. Een ieder kan op zijn verzoek daarvan - tegen beta ling van de kosten - een afschrift krijgen. Vlissingen, 31 augustus 2011 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen ik wekelijks bij de gezinnen. Ik bied voornamelijk een luisterend oor, of opvoedingsadviezen als de ouders daar om vragen. Ook lees ik de kinderen graag voor of doe een spelletje met hen. Het is erg boeiend en leuk om te werken bij Home-Start Walcheren.

de Faam | 2011 | | pagina 11