r r T Eerste elektrische oplaadpunt in Middelburg Vrijwilligerswerk voor jou! Scootmobiel cursus Uniek aanbod voor particuliere eigenaren monumentale panden Hoe tevreden bent u met de Wmo? Welkom op Open Monumentendag Parkeerterrein Hof van Tange gesloten Vorige week woensdag nam wethouder Chris Simons het eerste elektrische oplaadpunt in Middelburg offi cieel in gebruik. Het oplaadpunt staat op de Rotter- damsekaai ter hoogte van de Brakstraat en is geschikt voor alle elektrische voertuigen. Elektrisch auto's mogen als ze aan het opladen zijn hier gratis parkeren. Niet elektrische auto's mogen op deze parkeerplaats niet staan. De eigenaren kunnen hiervoor bekeurd worden. Middelburg juicht het gebruik van elektrische auto's toe en biedt de bezoekers de mogelijkheid de stad op een milieuvriendelijke manier te bereiken en te verlaten. Na het oplaadpunt op de Rotterdamsekaai volgen er nog elektrische oplaadpunten op de volgende locaties: - Parkeerterrein aan de Oude Veerseweg - Parkeerterrein Kanaalweg, naast station - Parkeerterrein Hof van Tange Foto: Jan Koole Veel organisaties zijn op zoek naar jongeren die zich willen inzetten als vrijwilliger. Heb jij zin en tijd? Bekijk in dit overzicht de mogelijkheden. Ook voor je maatschappelijke stage! Functie Organisatie Werkdagen en -tiiden Korte omschrijving Min. leeftijd PR medewerker Film festival Film by the Sea 4 tot 6 uur in de periode 29 augustus t/m 10 september Flyers uitdelen op jouw school en/of andere scholen over jongerenfeest 16 jaar Bel en chat vrijwilliger Kindertelefoon Zeeland Basistraining en daarna 3 uur per week Bellen en chatten met kinderen en jongeren over hun problemen 18 jaar Ondersteuning activiteiten SVRZ 't Gasthuis groepswoningen In overleg met jou Ondersteuning bieden bij spel, zwemmen en computer 16 jaar Fotograaf filmmaker JOP Middelburg In overleg met jou Foto's en/of filmpjes maken van activiteiten, voor op de websites 12 jaar Meer info over deze vacatures of bekijken wat er nog meer mogelijk is? Ga naar www.vrijwilligerswerkvoorjou.nl. We zoeken ook nog: fotografen, muziekliefhebbers, creatieveiingen, scheidsrechters, LEGO fans, filmmakers, en nog veel meer... Heeft u een scootmobiel? Wilt u uw verkeerskennis opfrissen en uw vaardigheden oefenen en verbeteren? Gemeente Middelburg organiseerd samen met Stichting Welzijn Middelburg een Scoot mobiel cursus. Tijdens de cursus zal aandacht worden besteed aan verkeerskennis- en in zicht, wordt er geoefend op een vaardigheidsparcours en is er gelegenheid om ogen, oren en reactievermogen te laten testen. Afsluitend wordt er een praktijkrit in de buurt gereden. Deze vindt plaats op donderdag 8 en vrijdag 9 september van 13.00 uur tot 17.00 uur in Porthos, St. Sebastiaanstraat 12. Na afloop van de cursus ontvangt u een bewijs van deelname en een in formatieboekje met daarin de belangrijkste verkeersregels voor scoot- mobielrijders. Er kunnen maximaal twintig deelnemers meedoen. Voor deze cursus vragen wij een bijdrage van 5,-. Meer informatie en aanmelden via het Wmo voorzieningenloket op tele foonnummer (0118) 675 675 of e-mail administratieWMO@middelburg.nl. Is uw monument energiezuinig en duurzaam? Maximaal 50 eigenaren van gemeentelijke of rijksmonumenten krijgen de kans hun woning te laten onderzoeken op energiezuinigheid en duur zaamheid. Hoeveel eigenaren uiteindelijk kunnen deelnemen wordt mede bepaald door de omvang van de monumenten. Voor deelname wordt slechts een eigen bijdrage van 100,- gevraagd. Normaal kost een der gelijk onderzoek meer dan duizend euro. De onderzoeken worden uitgevoerd door studenten van Hoge School Zeeland onder begeleiding van een docent. Wat krijgt u allemaal: 1) van het monument wordt een GPR-berekening gemaakt; dit houdt in dat uw monument op allerlei milieuaspecten wordt onderzocht en dat eenvoudig de effecten van maatregelen inzichtelijk kunnen worden ge maakt. 2) van het monument wordt een infraroodopname gemaakt; waarop eventuele warmtelekken zichtbaar worden. 3) momenteel wordt nog onderzocht of binnen dit project het monument ook kan worden voorzien van een EPA (energieprestatieadvies) en een energielabel. Na zomer is hierover meer duidelijkheid. 4) van de onderzoeken krijgt u een rapport. 5) in het rapport worden adviezen opgenomen om de woning energe tisch te verbeteren. Daarbij wordt tevens een inschatting gemaakt van kosten en opbrengsten. 6) een bank is bereid de 100,- eigen bijdrage te vergoeden als bij die bank voor de investeringskosten van de aanbevolen maatregelen een financieringsproduct wordt afgesloten. Momenteel is er nog subsidie mogelijk voor het verrichten van energie besparende maatregelen aan woningen. Hiervoor hebt u een zoge naamd maatwerkadvies nodig. Dit onderzoek kan als maatwerkadvies gebruikt worden. Opgeven kan per email aan dumo@middelburg.nl. In de mail vermelden, naam, adres, woonplaats, telefoon en email. Deelname vindt plaats op volgorde van binnenkomst. Aanmelden kan direct online op www.vrijwilligerswerkvoorjou.nl. Vragen? Vul het contactformulier in op de site, of bel naar Eline of Janneke (0118-751400). Zaterdag 10 september is het Nationale Open Monumentendag. Ook Middelburg doet daar elk jaar aan mee. Vierendertig monumenten wor den die dag tussen 10.00 en 17.00 uur openge steld voor het publiek. In de stad zijn er gratis stadswandelingen en in enkele monumenten worden er rondleidingen verzorgd. Landelijk is deze dag uitgegroeid tot het grootste eendaagse culturele evenement van Nederland. De Open Monumentendag is dit jaar gekoppeld aan het thema 'Nieuw gebruik - Oud gebouw'. Niet alleen in de binnenstad van Middelburg zijn de monumenten voor het publiek gratis geopend. Ook in Arnemuiden, Kleverskerke, Nieuw- en Sint Joosland en Sint Laurens worden monumenten opengesteld. Nieuwe deelnemers Dit jaar gaat voor het publiek het oude gemeentehuis van Sint Laurens aan de Noordweg open. Ook de atoomschuilkelder 'Provinciale Noodzetel' aan het Groene Woud gaat dit jaar weer open. In 2009 kon deze kelder onder begeleiding van St. Bunkerbehoud, ook door het publiek bezichtigd worden. Voor buiten plaats Toorenvliedt aan de Koudekerkseweg blijkt altijd aandacht voor bestaan. Op deze Open Monu mentendag worden er drie rondleidingen verzorgd. Voor het eerst gaat de aanbouw van de Latijnse School voor het publiek open. Sinds 2009 is na reno vatie het gebouw een woon- werkgebouw. Het is voor het eerst dat in Nederland een monument op het niveau van een PassiefHuis (zeer energiezuinig) wordt gebracht. Gemeente Middelburg heeft de klanttevredenheid onder haar Wmo-cliënten laten onderzoeken. De resultaten van het onderzoek zijn gepubliceerd in de Wmo monitor 2010. Er zijn interviews gehouden met aanvragers van huis houdelijke hulp en vervoersvoorzieningen. U kunt het tevredenheidsonderzoek Wmo 2011 inzien bij de informatiehoek van het stadskantoor, Kanaalweg 3. Het tevredenheidsonderzoek Wmo 2011 is tevens op de gemeentelijke internetpagina www.middelburg.nl te raadplegen onder de rubriek Wonen en Leven Zorg en Welzijn Wmo. Van dinsdag 30 augustus tot maandag 5 september 12.00 is het parkeer terrein gesloten voor auto's in verband met de komst van Circus Franz Renz. Het circus geeft voorstellingen van 31 augustus tot en met 4 september. Altijd actueel: de-faam.nl Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 woensdag 24 augustus 2011 De Faam pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3.

de Faam | 2011 | | pagina 9