Rattengate onder het Keizersbolwerk OP •RUI ZEELRflDI d SWM MING Zeelandpiant ruimt de voorraad op! Win passe-partouts voor Bavaria Open Air en maak kans op een VIP-pakket Praat mee! Tot 10% ken op het hele sortiment tuinplanten. lefrat Nieuwe cursus- en activiteitenseizoen in september van start! Klik en win "De ratten onder de boulevard zijn een historisch probleem..." II I kt I 1 k I 1 I I J Alleen op van 9.00 - 16.00 uur. fft Voordelig kennismaken met Europas móóiste watersportgebied. www.deltagids.nl/waterrat Op zoek naar een leuke cursus of activiteit? Stichting Welzijn Middelburg heeft ook dit jaar weer diverse activiteiten op het programma staanL Wilt u meer informatie? Of u aanmelden? Kijk op www.welzijnmiddelburg.nl voor ons nieuwe cursusprogramma. Of vraag naar de folder bij SWM Cursusbureau. Adres: Sint Sebastiaanstraat 12, 4331 PL Middelburg. Tel. coördinator Cursusbureau Nel Vogel: 0118 - 751435 bgg 751400, e-mail: n.vogel@welzijnmiddelburg.nl Openingstijden: maandag - donderdag 09.00- 12.00u g Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 24 augustus 2011 De Faam pagina 5 www.deweekkrant.nl/actie De afgelopen weken zijn veel Vlissingers en toeristen geschrokken van rennende, kermende en dode ratten in het tunneltje onder het Vlissingse Keizersbolwerk. Marcel uan der Voort Vlissingen Zo trapte een toerist vorige week woensdagavond, op die locatie, op een stervende en kermende rat. Het dier lag pre cies in de doorgang van het Bol werk. Daardoor zat de schrik er bij andere vakantiegangers goed in. Ze durfden niet meer een kijkje te gaan nemen bij de historische Vlissingse plek of de Loodsensteiger. Navraag onder Vlissingers leert dat ze vies zijn van de ratten op die lokatie. "Ik wist helemaal niet dat daar ratten zaten. Ik ben toch een Vlissingse. Maar dat er ook overdag ratten lopen en toeristen op overstekende ratten trappen is toch geen re clame voor de stad? Bovendien schijnt de rattenpopulatie uit te breiden", laat één van hen we ten. De meeste ratten komen trouwens te voorschijn als het er minder druk met mensen is. Ze hebben er genoeg te eten dankzij het afval dat rondslin gert in het tunneltje en in de buurt bij de afvalbakken. Naast dat toeristen sinds jaar en dag over de urinelucht klagen in het tunneltje, zijn de ratten er nu ook weer een bron van erger nis. Gemeentewoordvoerder Mir jam Jongejan reageert: "Het is bij ons bekend. En een histo risch probleem. De bedoelde locatie is aan het water en dat Wilt u reageren op een artikel dat in De Faam staat? Uw mening geven over een actueel onderwerp? Surf dan snel naar onze website en plaats uw opmerking bij het artikel. www.de-faam.nl trekt de ratten aan. Het is bij de binnenstad en er komen dage lijks veel mensen. Die gooien afval op de grond. Ook wordt er troep bij boten overboord ge gooid dat daar terecht komt." Ze benadrukt dat gemeente Vlissingen druk bezig is met de overlast. "Wij doen periodiek aan bestrijding. We gebruiken daarvoor betonnen lokaaskis- ten. De ratten eten gif en gaan daaraan dood. Ook deze peri ode zijn wij ermee bezig. Dat verklaart de aangetroffen rat ten. Als mensen op een rat rap pen, dan is die versuft omdat het dier gif heeft opgegeten." Vlissingers mopperen over overvolle afvalbakken rondom het tunneltje van het Keizers bolwerk. Jongejan: "De volle prullenbakken worden elke dag geleegd. Zeven dagen per week. En dat start al om half zes 's morgens. Maar ook meeuwen, die steeds brutaler worden, pakken afval uit de bakken." Die rommel valt soms naar be In het tunneltje onder het Keizersbolwerk worden regelmatig ratten gezien. De populatie lijkt ook te groeien. FOTO: TOON POPPE neden en dat is weer voer voor de ratten. Het is duidelijk dat uitroeien van de ratten onder het Keizersbolwerk tot nu toe nooit gelukt is. En wellicht nooit echt zal gaan lukken. Toch blijft bestrijden belang rijk. "Voor de gemeente is dit een kwestie van onder controle houden. Maar het blijft verve lend", besluit Jongejan. Gruwelen Vlissingen heeft een ratten- probleem. Met name on der het beroemde en bij de toeristen gewilde Keizers bolwerk. Terwijl boven het recentelijk gerestaureerde standbeeld van zeeheld Michiel de Ruyter staat te pronken, gruwelen de va kantiegangers in het poortje beneden van de stervende ratten. Hortensia's rozen vaste planten olijven haagplanten bomen mediterrane planten kwekerij: Raves te in weg Grijpskerke www.zeelandplant.nl info@zeelandplant.nl 06 - 215 486 45 Kwekerij Handel Advies Het mooiste en afwisselendste watersportgebied van Europa ligt zowat in je achtertuin: de Delta! Het gebied en z'n uitgebreide watersportaanbod zijn klaar om verkend te worden. Bezoek bijvoorbeeld eens één van de vele evenementen op of rond het water. Altijd gezellig en een lust voor het oog! www.deltagidsjpl/evenementen Liever écht actief aan de slag met watersport? Huur heel eenvoudig een sloepje of neem een surf- of zeilles. Wees wel gewaarschuwd: als je eenmaal aan de watersport geroken hebt ben je verslaafd! Tal van laagdrempelige en voordelige aanbiedingen vind je op de site: www.deitagids.nl/waterrat Aanbod Cursusbureau: -Verkeersopfriscursus 50+ -Computercursussen 50+ -Computercursus (ook aan huis) -Cursus Digitate Fotografie -Cursus website maken -Bridgecursus voor beginners -Weerbaarheid en Veiligheid -Studiebijeenkomsten voor 60+ -Cursus (Levens)Verhalen Schrijven -Nederlandse lessen -Engelse lessen -Leeskringen -Cursus Portrettekenen -Cursus Kleine klussen in huis -Creatieve morgen -Seniorengymnastiek -Line dance, Tai-Chi, Yoga -Koken voor mannen -Indonesisch koken -Toneetgroep voor senioren -Houtbewerken -Koersbalgroep m St. Laurens -Klassieke muziek luisteren

de Faam | 2011 | | pagina 5