Molens Walcheren zetten deur open AANBIEDING! Fotowedstrijd Leeuwentrap Modern living m Middelburg Een concertregistratie plus bonus cd. Een visueel en muzikaal genot 11,95 Laadt overal uw mobiele apparatuur op door middel van een zonnepaneel 19,95 16 geslaagde strandwachten 50.000.- KORTING The best of John Denver Solaroplader Cursus voor Scootmobielers De 20 Walcherse molens zijn op 3 september te bekijken 1 Serooskerke Walcheren heeft nog maar 20 molens over... Nog 25 appartementen te koop op deze bijzondere plek in West-Souburg www.villaparkdevrijburgh.nl Altijd actueel: de-faam.nl 4 woensdag 24 augustus 2011 De Faam pagina 51 www.deweekkrant.nl/webwinkel www.deweekkrant.nl/webwinkel Middelburg Gemeente Middelburg houdt samen met Stichting Welzijn Middelburg een scootmobielcursus. Deze is op donderdag 8 en vrijdag 9 september van 13.00 uur tot 17.00 uur in Porthos, aan de Sint Sebastiaanstraat 12 in Middelburg. Tijdens de cur sus is er aandacht voor ver- keerskennis- en inzicht en oefenen de cursisten op een vaardigheidsparcours. En is er gelegenheid om ogen-, oren en reactievermogen te laten testen. Afsluitend rij den de deelnemers met de scootmobiel een praktijkrit. Na afloop van de cursus ontvangen ze een bewijs van deelname en een infor matieboekje. Meedoen aan de cursus kost vijf euro. Hét aantal scöotmobielgebrui- kers is de laatste: jaren sterk toegenomen en zal met de toenemende vergrijzing verder groeien. Nu zijn er landelijk ongeveer 2'öt)~QbO mensen in hëtfciëzit van een scootmobiel. Mèer infor matie en aanmelden bij het Wmo voorzien ingen löket via: 0118-675675 i; Door de besturen van de afdeling Zeeland van het Gilde van Vrijwillige Mo lenaars en de Vereniging De Zeeuwse Molen wordt in samenwerking met de moleneigenaren en de mole naars opnieuw een regionale molendag georganiseerd. Dit jaar op Walcheren. De opening is zaterdag 3 september bij de 8-kante houten grondzeiler De Jonge Johannes in Serooskerke. Tara De Vriend Om 9.30 uur licht wethouder J. Melse de vang van De Jonge Johannes en start daarmee of- fideel de regionale Molendag. Walcheren telt nog maar twintig traditionele windmolens. Niet alle molens kunnen draaien en malen. Bij gunstige weers omstandigheden zullen echter verreweg de meeste molens zijn opengesteld en waar mogelijk ook draaien en malen. Natuurlijk is een windmolen af hankelijk van de wind en die is wel besteld, maar aflevering er van is nog onzeker. De molens zijn tussen 10.00 en 16.00 uur open voor het publiek. Te bekijken is een naamloze 6-kante houten grondzeiler in Aagtekerke en molen. Nooitge- dacht in Arnemuiden. Verder is Brassers molen in Big- gekerke open; Weltevereden in Domburg, de ronde stenen grondzeiler 't Welvaaren van Grijpskerke; De Lelie in Kou- dekerke en de ronde stenen grondzeiler in Meliskerke. Vier molens in Middelburg In Middelburg doen vier molens mee aan de Molendag, te weten: Ons Genoegen, De Hoop, Seis- molen en De Koning. Verder zijn te bezoeken: Buiten Verwachting in Nieuw- en Sint Joosland, d 'Arke in Oostka- pelle, De Pere in Souburg; De Koe in Veere; de Oranjemolen in Vlissingen; De Noorman in Westkapelle en een naam loze molen in Zoutelande. De Graanhalm in Gapinge is niet open. Op de website van de Zeeuwse molens staan bijzonderheden van alle molens. www.zeeuwsemolens.nl Vlissingen Ter aanvulling op het arti kel in De Faam van vorige week over de Fotowedstrijd Leeuwen van de trap. Het is niet de bedoeling dat men sen daar foto's van de beelden heen sturen, maar het gaat om foto's van het poseren met de leeuwen. Meer informatie: mkool@zee- landnet.nl Op het Banjaardstrand in Noord-Beveland waren afgelo pen zaterdag de strandwachtexamens. Na eerst getoetst te zijn op de theoretische kennis over de gevaren op zee en op het strand, konden de kandidaten hun kennis in de praktijk tonen. 17 kandidaten van de reddingsbrigade in Domburg, Zierikzee-Duiveland en Wijk aan Zee deden mee. m Vraag naar de voorwaarden Vanaf 165.000.- v.o.n. OPEN HUIS 1 september van 19.00 - 21.00 uur. De modelwoning is open voor bezichtiging. Villapark DeVrijburgh Prijzen vanaf 425.000,- v.o.n. Nu kopen direct wonen Locatie:Tuinderij 29 Inruil eigen woning? Vraag naar de mogelijkheden Incl. aanbieding Verkoop: Ontwikkeling: DINGEMANSE MAKELAARS Telefoon: 0118-65 05 75 www.dingemansemakelaars.nl WtKXiUSC

de Faam | 2011 | | pagina 51