HOP JAN edudelta, ast-mmute aanmeldingsdag Vaatwasser kapot? Hoe gaat een flex-werkende ambtenaar met burgers om? Maatschappelijke stage moet 1 september 201116.00 -19.00 uur Consument centraal bij nieuwe toezichthouder Werkplaats receptionist (m/v) autodealer Jan Hop Goes Dansen bij van Eijkeren DanceMasters Schrijf nu in www.vaneijkeren.nl 0118-638370 college GOES Voor communicatie met klanten, verwerking hiervan richting monteurs, verzorgen van werkplaatsplanning en opstellen van facturen. (Auto)technische kennis is een pre. Voor meer info en contact: www.hopgoes.nl P' Stijldansen jeugd-volwassenen Nieuw: Swing Solution Hip Hop StreetDance BreakDance Roc k&Roll fiTjÊkZumba Barendrecht Rijnstraat 3 2991 AH Barendrecht Zie voor Goes Stationspark 39 4462 DZ Goes Molenlaan 36-38 3245 CP Sommelsdijk Jeugdwerkloosheid Bel (0118) 572427 www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerjkzelfwel.nl www.krantjecontantje.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 24 augustus 2011 De Faam pagina 49 Jonge mensen die de middelba re school verlaten, bezitten een diploma en hebben zich ont wikkeld tot goede burgers met de nodige sociale vaardigheden, de juiste normen en waarden en ze zijn bereid zich voor anderen in te zetten. Met dat beeld voor ogen heeft één van de kabinet ten Balkenende de 'maatschap pelijke stage' bedacht. Scholie ren gaan als onderdeel van het lespakket ook stage lopen bij maatschappelijke instellingen. Nu bijna alle scholen de stage vrijwillig hebben ingevoerd, wordt het met ingang van het aanstaande schooljaar verplicht. Alle scholieren in het voorge zet onderwijs moeten vanaf september minimaal 30 uur maatschappelijke stage lopen. Daarvoor is 51 miljoen uitge trokken. Met de maatschap pelijke stage maken scholieren kennis met vrijwilligerswerk en leveren zij een onbetaalde bijdrage aan de samenleving. Zo leren zij verder te kijken dan hun eigen omgeving en zich verantwoordelijk te voelen voor de samenleving. Scholen geven aan dat maatschappelijke stages vooral bijdragen aan de persoonlijke ontwikkeling en de ontwikkeling van sociale vaardigheden van leerlingen. Het aantal leerlingen dat in het afgelopen schooljaar een maat schappelijke stage deed was bijna 270 duizend. De stages vonden voor eenvijfde plaats in de sector zorg en welzijn en ver der bij sportverenigingen, goede doelen en in de groensector. De burger wil de ambtenaar altijd kunnen spreken. WGGeNeR Media krant .ni Sollicitaties voor 5 september 2011 te richten aan: Sportfondsen Borsele BV t.a.v. de directie^ Stengeplein 1 4451 CZ Heinkenszand. Geen acquisitie n.a.v. deze advertentie. Het Nieuwe Werken staat volop ter discussie. Ook bij de overheid staat het onderwerp hoog op de agenda. Maar er is bij de gemeentelijke over heid wel sprake van 'koud water vrees', zo blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Tiem bij veertien gemeenten. Het Nieuwe Werken krijgt wel aandacht van gemeen tesecretarissen, maar zij worstelen met de invoering ervan. Een van de onderzoe kers schetst in 'Binnenlands Bestuur' hoe het zit: "Som mige bestuurders verlangen fysieke aanwezigheid. Dat speelt in het bedrijfsleven veel minder. Ook burgers rekenen erop dat zij een ambtenaar te spreken krijgen als zij naar het gemeentehuis komen." De meeste gemeenten om schrijven Het Nieuwe Werken ook zeer beperkt, namelijk als plaats- en tijdonafhankelijk werken. De nadruk ligt vooral op thuiswerken en veel minder op hoé medewerkers hun werk organiseren, bijvoor beeld in tijd. Het Nieuwe Werken bestaat echter uit principes en richtlijnen voor verandering om het werken effectiever en efficiënter te maken, maar ook plezieriger voor zowel de organisatie als de medewerker. Het gaat daarbij vooral om een verandering van cul tuur en mentaliteit, waarbij de nieuwste technologie helpt om de verbinding tussen mensen te leveren. De overheid heeft nog een lange weg te gaan. Het belang van de consument staat centraal bij de nieuwe toezichthouder die in 2013 ontstaat uit de samenvoeging van de Consumentenautori teit, de Onafhankelijke Post en Telecommunicatie Auto riteit (OPTA) en de Neder landse Mededingingsautoriteit (NMa)Alle consumententa- ken zullen in de nieuwe toe zichthouder worden gebundeld, zo blijkt uit een uitwerking van de plannen. De toezichthouder krijgt naast consumentenbe scherming nog twee pijlers. Eén daarvan richt zich op toezicht op de specifieke markten als energie, telecom, vervoer en post. De andere houdt zich bezig met toezicht op fusies en het oprollen van kartels en misbruik van machtspositie. De Zorgautoriteit blijft zelfstandig. De jeugdwerkloosheid is in ons land met 7,4 procent het laagste van alle andere lidstaten van de Europese Unie. In de EU is ruim één op de vijf jongeren in de beroepsbevolking van 15 tot 25 jaar werkloos. Vooral in de zuidelijke en oostelijke landen van de Unie en in Ierland is sprake van een hoge jeugdwerkloosheid. Na Nederland hadden Duitsland en Oostenrijk de laagste jeugdwerkloosheid. I.v.m. uitbreiding van onze activiteiten zijn wij op zoek naar: ^fj Horecamedewerker M/V (gastheerZgastvrou w) t.b.v. Dorpshuis 'De Jeugdhoeve' te 's-Heerenhoek Wij vragen: - Goede contactuele eigenschappen - Enige jaren werkervaring en zelfstandig kunnen werken op wisselende tijden - Iemand/persoon die in staat is mede werkers en/of vrijwilligers aan te sturen - Iemand/persoon die feesten en partijen kan organiseren. - Diploma Sociale Hygiëne voor de Horeca, BHV. Wij bieden: - Een leuke aantrekkelijke baan voor ca. 19 uur per week. (flextime) - Passende salariëring conform CAO Recreatie Meer informatie: Informatie is te verkrijgen bij dhr. L.J. Wielemaker (manager) Sportfondsen Borsele BV Telefoon: 011 3-561865 of email: l.wielemaker@sportfondsen.nl Bijverdienen vanaf dertien jaar methuis-aan-huis kranten bezorgen. Geef je op via

de Faam | 2011 | | pagina 49