Laat Zeeland zien Meld uw idee aan voor Jaar van het Water 2012 10 september Fortennacht Overheden Linieland van Waas en Hulst aan de slag Oproep aan organisaties Controle op naleving 'groene wetten' Voor uw agenda >-FORTENNACHT uur vinden er op zaterdag 10 Provincie Zeeland FORTENNACHT Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Zeeland heeft veel onbekende kwaliteiten. Het is jammer dat niet iedereen dat weet. Want onbekend maakt onbemind. Gelukkig geldt het omgekeerde ook: bekend maakt bemind. Provincie Zeeland nodigt u daarom uit om te laten zien wat Zeeland voor u bijzonder maakt. Want als inwoner of bezoe ker weet u als geen ander wat deze provincie te bieden heeft. Welke plek in Zeeland doet iets met u? Laat het weten! Word ook ambassadeur van Zeeland. Kijk op www.laatzeelandzien.nl voor tips en inspiratie. Maak uw eigen Zeeuwse Kleur Staal, verstuur een Zeeuwse e-card, of maak een eigen waarmerk. Een Zeeuwse groet Nieuw op de website is de mogelijkheid om zelf een Zeeuwse groet onderaan uw e-mail te zetten, die laat weten waar u vandaan komt. U kun't een zip-bestand (verkleind bestand) downloaden met een Zeeuwse handtekening en instructies. Voeg vervolgens uw eigen contactgegevens en persoonlijke groet toe aan de tekst. Vrolijke groeten van de Zeeuwse visserijfeesten, mistige groeten uit de Zeeuwse pol der, een zonnige groet vanaf het Zeeuwse strand. Alles kan, als het maar écht waar is! U vindt de toe passing via de volgende link: www.laatzeelandzien.nl/zeeuwen/handtekening. Heeft u verrassende foto's van Zeeland? Provincie Zeeland lanceerde dit voorjaar de Zeeland DNA Beeldbank. Hierin vindt u ruim 1.100 rechten vrije, professionele foto's die de verschillende kanten van Zeeland laten zien. Ook u kunt foto's toevoe gen aan de béeldenbank. Wilt u onbekende kwaliteiten van Zeeland met de rest van de wereld delen? Stuur uw fot.o'S dan in en stel ze beschikbaar voor promotioneel gebruik. ledereen kan de foto's uit de DNA-Beeldbank downloaden voor promotionele doeleinden, om te laten zien-wat er in Zeeland te beleven is. Zo'n driehonderd mensen doen dat al. Zij gebruiken de foto's voor brochures, websites of om ze groot aan de muur te hangen. U vindt de Beeldbank, en andere promotie middelen, op www.laatzeelandzien.nl/beeldbank. Er wonen bijna 110.000 mensen in Linieland van Waas en Hulst. Ook wel een rustige groene tuin genoemd tussen de drukke gebieden Gent en Antwerpen. Met de onlangs opgerichte Europese Grensoverschrijdende Territoriale Samenwerking (EGTS) Linieland van Waas en Hulst krijgt het gebied met daarin de gemeenten Beveren, Hulst, Stekene en Sint-Gillis-Waas een flinke oppep perwaar inwoners en bezoekers van profiteren. Dit is nodig om de kracht van het Linieland - open, groen en rustig - te handhaven. Grensovergang Die oppepper omvat elf concrete projecten op het gebied van onder andere haven, economie, recreatie en toegankelijkheid. Eén van de zaken die aangepakt wordt is de grensovergang bij Kapellebrug. Op zondag bezoeken veel Belgen Hulst en omgeving. Het kruispunt bij de grensover gang is een groot knelpunt. Het grenstraject van de E34 tot Kapellebrug wordt nu onder de loep genomen om het probleem op een goede manier op te lossen. Kinderopvang en scholen Ook veel Nederlanders gaan dagelijks de grens over richting Vlaanderen, maar dan vooral om hun kinderen naar school of het kinderdagverblijf te brengen. In Vlaanderen is de kinderopvang goed koper dan in Nederland. Ook gaan kinderen daar al vanaf twee en een half jaar naar school. Daarom kiezen veel Nederlandse ouders ervoor om hun kinderen naar Vlaanderen te brengen. Richard Meersschaert, waarnemend projectmanager van de EGTS, gemeente Sint-Gillis-Waas: 'Dat brengt problemen met zich mee: bij ons zijn de scholen en opvangcentra overbevolkt en in Hulst is sprake van leegloop. Bovendien bestaat de'kans dat kinderen zich niet meer helemaal thuis gaan voelen in hun woonomgeving. En denk ook aan wat ze op school meekrijgen: ze leren bijvoorbeeld alleen over de Belgische geschiedenis.' De regio buigt zich nu over de vraag hoe dit probleem aangepakt kan worden en wat daarvoor nodig is van zowel het Nederlandse als het Vlaamse (of Belgische?) ministerie. Er wordt gestreefd naar een samenlevingsconvenant voor het Linieland voor bibliotheek, kinderopvang en cultuur. De Provincie Zeeland is deelnemer in de EGTS. Het is de eerste grensoverschrijdende uitvoerings organisatie langs de Vlaams-Nederlandse grens. De Provincie zoekt naar organisaties die een bijdrage willen leveren aan het Zeeuws Jaar van het Water. De bijdragen kunnen heel divers zijn: van een kanotocht tot een waterproeverij of een filmavond met water als thema. Uw idee of evenement kunt u aanmelden opjaarvanhetwater@zeeland.nl. Om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws kunt u zich via dit e-mailadres ook opgeven voor de digitale nieuwsbrief. De start van het jaar vindt plaats tijdens de Nieuwjaarsbijeen komst van het provinciebestuur in januari 2012. Het eindigt rond om de herdenking van de Watersnoodramp op 1 februari 2013. In en nabij natuurgebieden in Zeeland controleren handhavers van Provincie Zeeland in samenwerking met Staatsbosbeheer, Het Zeeuwse Landschap en Politie Zeeland op de naleving van 'groene wetten' zoals de Boswet, de Flora- en Faunawet en de Natuurbeschermingswet (NB-wet). Zij doen dat aan de hand van de Handhavingskalender waarbij iedere twee maanden andere onder werpen aan bod komen waarop inspecteurs in het bijzonder contro leren. In augustus en september richt de aandacht van de provinci ale inspecteurs zich op het betreden en verstoren van NB-wet gebie den met daarbij specifieke aandacht voor de Voordelta. Toezicht op verstoren inheemse diersoorten Vanwege de drukte op en rond het water tijdens het toeristenseizoen wordt in deze maanden extra toezicht gehouden op het verstoren van beschermde inheemse diersoorten, zoals de grijze -en gewone zee hond en beschermde inheemse vogelsoorten, amfibieën of vissoor ten. Met name in het zomerseizoen neemt de druk op-de natuurge bieden toe. Veel toeristen zijn niet op de hoogte van de bescher- mingsregels van de deze diersoorten waardoor-de kans groot is dat ze worden verstoord of verontrust. Zeeland kent zestien gebieden die onder de Natuurbeschermings wet vallen, de zogenaamde Natura 2000 gebieden. Kijk voor meer informatie op http://provincie.zeeland.nl/natuur_landschap/index Tussen 15.00 uur en 00.00 septe^ 2011 ve^ Gratis uitgave Suske en Wiske In het kader van het grensoverschrijdend project 'Forten en Linies in Grensbreed Perspectief' organiseert de Provincie Zeeland met ver schillende provincies in Nederland en Vlaanderen deze eerste Fortennacht. Winant Halfwerk, projectleider Staats-Spaanse Linies: 'We organiseren deze Fortennacht om mensen op ludieke wijze te laten kennis maken met dit bijzondere culturele erfgoed in de grens streek van Zeeland en Vlaanderen.' Als "bezoeker ontvangt u een gratis speciale uitgave van Suske en Wiske met als onderwerp De Staats-Spaanse Linies en de 80-jarige oorlog. Kijk voor het totale programma op: www.staatsspaanselinies.nl/algemeen/fortennacht/ Zaterdag 10 september 2011 r Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Standaard Uitg./WPG Uitgevers België NV (fortennacht), Willem Woznitza (laat Zeeland zien) voor DNA Beeldbank op www.laatzeelandzien.nl. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 16 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 7 september 2011Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk

de Faam | 2011 | | pagina 35