Pionieren aan het Veerse Meer Blijft het nog een paar dagen mooi weer of niet? Piet weet het! Drie fantastische thrillers in een pakket vol spanning en misdaad 15,95 HIGHLIGHTS Het weer 'Zonnebrand- en Daar zit onze zeekraai in' Internationaal thrillerpakket VOORWAARDEN LANDELIJKE SWEETDEAL Altijd op tijd met een trendy Colourwatch horloge, de gadget van 2011Met deze sweetdeal krijg je 53% korting. www.de-faam.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 24 augustus 2011 De Faam pagina 34 De Heerlijkheid van Wolphaartsdijk. Een naam die doet denken aan een ver verleden. Een naam die boeit; die nieuwsgierigheid opwekt. Maar wie en wat steekt er achter die naam? Een boerenbedrijf? Een camping? Een winkeltje met streekpro ducten? Eigenlijk van alles een beetje, maar dan anders. Carrie Fr ederiks Wolphaartsdijk Maarten Janse is de eige naar van de Heerlijkheid van Wolphaartsdijk en maakt graag tijd vrij om tekst en uitleg te ge ven: "In eerste instantie hadden we hier, onder de naam Janse, een akkerbouwbedrijf en een minicamping met vijftien staan plaatsen. Die hebben we overi gens nog steeds. Halverwege de jaren negentig liepen we met uitbreidingsplannen rond die in 2001 vastere vormen aanna men. We zijn toen gaan kijken wat de mogelijkheden waren. Een gewone camping mocht niet, maar wilden we ook eigen lijk niet. Uiteindelijk kwamen we bij een landschapscamping uit." De camping heeft Janse zelf ontworpen, daarbij geholpen door een oude kaart van Zee land die op de muur voor zijn bureau hangt. Daarop staat het oude eiland Wolphaartsdijk af- gebeeld. De contouren daarvan hebben model gestaan voor het pad dat rond de camping loopt. "Op een andere oude kaart stond de naam 'Heerlijkheid van Wolphaartsdijk' en pats, boem, ik had een naam voor de nieuwe camping en voor mijn zeekraal." Want bij die ene uit breiding bleef het niet. Sinds een aantal jaren waagt de onderne mende campingboer zich ook aan het telen van lamsoor en zeekraal, die gretig aftrek vindt bij de campinggasten. Een ander deel van de oogst gaat zijn weg naar handelaren die er speciale producten van maken. "We verkopen hier zonnebrandcrème, gezichts- en handcrème, azijn en basalmico. Daar zit onze zeekraal in. Maar het wordt ook gebruikt in je never, brood en kaas. Met die zeekraal is het nog echt pionie ren", vindt Janse. "Het is knet- terhard werken. Dat geeft niet, want ik heb er plezier in. Mijn droom is iets moois neer te zet ten. Het hoeft geen luxe te zijn, maar gewoon dat je er trots op kunt zijn." En trots is Janse op zijn bedrijf. Tijdens de rondgang toont hij de streekeigen bosjes langs de paden en de natuurvriendelijke oevers van de sloten. Bij een van zijn akkers wijst hij op een flinke pluk gras. "Veel campinggasten vragen wat dat daar doet", lacht hij. "Er waren kiekendieven aan het broeden dus ik heb maar om dat nest heen gemaaid. Gisteren was ik mijn zomertarwe aan het combinen en zag ik nog twee jongen zitten. Toch een leuke bijvangst van de landschaps camping." Zeekraal quiche van het oudeland 400 gr. zeekraal in stukjes, 5 minuten blancheren. 3 bos uitjes met stengel in ringetjes en in boter fruiten. Stukjes paprika of tomaat erbij. 200 gr. roomkaas losroeren, 3 eieren erdoor kloppen en zeekraal, bosuitjes, 50 gr. geraspte oude kaas en 2 eet lepels paneermeel erbij. Alles in ingevette ovenschaal en 25 minuten op 175 graden. www.deweekkrant.nl/webwinkel Maarten Janse: "Het is knetterhard werken. Maar ik heb er plezier in. FOTO: CARRIE FREDERIKS Een trendy gekleurde "Colourwatch". Je hebt keuze uit 12 kleuren: combineer maar raak met de losse bandjes en klokjes! Leuk om cadeau te geven. Het horloge bestaat uit een soepel siliconenbandje en is te verstellen. Ook is het klokje spatwaterdicht. De voucher is 6 maanden geldig vanaf de dag van ontvangst. Maximaal 3 vouchers per persoon. Levertijd is maximaal 2 weken. Alleen te koop op sweetdeal.nl.

de Faam | 2011 | | pagina 34