BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN VERGADERING VERHUIZING SDW SPORTKAMPIOEN? MELD U AAN! TEGEN HET LICHT HOUDEN VERGADERING WMO-ADVIES- RAAD VLISSINGEN MARITIEM GEMEENTE WOENSDAG 24 AUGUSTUS 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Commissie Ruimte Dinsdag 30 augustus 2011 Agenda 1. Opening en vaststellen van de agenda 2. Vragen 3. Raadsvoorstellen 3.1. Nota toerisme 2011-2014 3.2. Visie Binnenhavens en grondexploitatie westelijk deel van de Binnenhavens 4. Rondvraag 5. Sluiting De vergadering van de com missie Algemeen Bestuur is verzet van 1 september naar donderdag 15 september 2011. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad De Sociale Dienst Walcheren gaat verhuizen. Vanaf maan dag 29 augustus 2011 is het nieuwe adres Oostsouburgse- weg 10, 4382 NH te Vlissingen. Het kantoorpand aan de Dr. Gallandatstraat 1 in Vlissingen sluit op deze datum de deuren. Vanaf 29 augustus betrekt de SDW onderstaande locaties: Oostsouburgseweg 10, 4382 NH te Vlissingen Hier vinden de klantcontacten plaats van de inkomensconsu lenten en de klantmanagers (klanten vanaf 27 jaar). Ook zijn hier de directie en de ondersteu nende afdelingen gevestigd. Kanaal weg 3, 4336 PA Middelburg (Stadskantoor) Hier vindt de intake WWB, IOAW, IOAZ en Wij plaats. Hier vinden ook de klantcon tacten van de kiantmanagers (klanten tot 27 jaar) plaats. Het algemeen postadres (Postbus 1, 4380 AA Vlissin gen) en het telefoonnummer (0118-432700) van de SDW blijven ongewijzigd. Houdt u er rekening mee dat vanwege de verhuizing de dienstverlening op maandag 29 augustus om 10.00 uur start. Het telefonisch spreekuur op deze dag is (ook voor de Kredietbank Walche ren) van 10.00 tot 13.00 uur. www.sdw.nl NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Op woensdag 19 oktober 2011 vindt de jaarlijkse huldiging van de sportkampioenen plaats. Sportkampioenen kunnen tot uiterlijk 31 augustus 2011 aan gemeld worden bij Nienke van Heulen (afdeling Sport) via e-mail: nhe@vlissingen.nl. De criteria waaraan de sporters moeten voldoen zijn te vinden op de website van de sportraad. Tijdens deze avond vindt ook de verkiezing tot sportman, sport vrouw en sportploeg van het jaar plaats. Alle inwoners van Vlissingen kunnen tot uiterlijk 31 augustus 2011 een nominatie indienen. www.vlissingen.nl/sportraad Werken De gemeente moet bezuinigen op de sociale werkvoorziening, op re-integratie van werkzoe kenden en arbeidsgehandicapten. Als-PvdA heb ben we met Middelburg en Veere de colleges verzocht de meest kwetsbare mensen te ontzien. Landelijk is er door de Vereniging van Neder landse Gemeenten óver het bestuursakkoord op de Wet Werken naar Vermogen een financieel kader gesteld waarbij iets minder hard bezuinigd zal worden. De Sociale Dienst Walche ren neemt zelf de re-integratie in de hand met Orionis Walcheren BV. Daar worden vraaggerichte opleidingen vanuit het bedrijfsleven geboden. Mensen met een uitkering leren daar een vak en kunnen daarna direct aan de slag. Er is bijvoorbeeld een schildersopleiding en een naaicursus voor coupeuses. Wonen Overal in de gemeente Vlissingen wordt nog steeds met vertrouwen gebouwd. Dat kunnen we duidelijk om ons heen zien. Het is echter een feit dat vanwege de afgenomen vraag naar woningen de bestem mingsplannen moeten worden bijgesteld. Het wordt wat impro viseren met het Scheldekwartier waarbij de hulp van commerciële marktpartijen niet langer wordt geschuwd. Mogelijk kunnen nu ook tweede woningen voor deeltijd wonen worden gebouwd. Toerisme De jachthaven wordt iets groter en een cruisekade is in de maak. Dit alles om ook het toerisme in Vlissingen te bevorderen. De bou levards zijn met hangende terrassen wat spannender gemaakt. Er is een aanvang gemaakt voor vernieuwing van de strandtenten op het Nollestrand en bij Westduin. We beraden ons nog over uitbreiding van een recreatief toegankelijk natuurgebied nabij de Galgeweg. Communicatie Ook ik als raadslid zie veel zaken waar ik niet een-twee-drie grip op heb. Of überhaupt begrip voor heb. Zo snap ik nog steeds niet dat een simpele vraag van een inwoner aan de gemeente vaak lang op een antwoord moet wachten (zie mijn blog op www.vlissingen.nl). De communicatie vaii gemeente naar burgers komt echt nog wel voor verbetering in aanmerking. Als raadslid zit ik net iets dichter bij het vuur om zaken eens goed tegen het licht te houden. Maryska Nastaly, raadslid PvdA E-mail: mnastaly@gmail.com Op vrijdag 26 augustus 2011 vergadert de Wmo-Adviesraad om 11.00 uur in ter Reede, multifunctionele ruimte 3. Op de agenda staat: Welzijn nieuwe stijl, presen tatie nieuw welzijnsbeleid door dhr. Hinz en dhr. Boone (11.00 uur) De vergadering is toeganke lijk voor inwoners van Vlis singen. U dient daarvoor wel een afspraak te maken de heer Meulmeester, voorzitter van de Wmo-Adviesraad. 06 53 87 46 44. www.vlissingen.nl/wmo In het hart van Vlissingen is het van 25 t/m 28 augustus 2011 weer traditioneel Vlissingen Maritiem. Op donderdagavond wordt het evenement geopend met een concert van het Genie orkest in de St. Jacobskerk. In de daarop volgende dagen vin den talloze maritieme activi teiten plaats in en om de bin nenstad rond het jaarthema stoom- en sleepvaart. Ook het Scheldekwartier en de Dokhaven worden wederom omgebouwd tot evenemententer rein. Het publiek wordt vermaakt met muziek, zang, maritieme attracties, een maritieme braderie, standwerkers, fototentoonstelling, een vrijmarkt voor kinderen en nog veel meer. Op zondagmiddag 28 augustus vindt de traditionele vlootschouw langs de boulevards plaats. Het volledige programma van Vlissingen Maritiem staat op de website. www.vlissingenmaritiem.nl kunnen op grond van de Alge mene wet bestuursrecht binnen 6 weken na genoemde datum tegen dit besluit bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, gedateerd en ondertekend zijn. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen, ter attentie van de Commissie voor de bezwaarschriften, 43180 GV te Vlissingen. Verdagen beslissingstermijn omgevingsvergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij van de volgende aanvragen voor omgevingsvergunningen de beslis singstermijn hebben verdaagd: 1. het vervangen van scopenwas- sers aan de Koudekerkseweg 88 te Vlissingen (milieu; 06-07-2011) 2. het bouwen van een loods Westhoekweg 4 te Ritthem (20-04-2011) Welstandscommissie De welstandscommissie verga dert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aan vang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoe zicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dins dag voorafgaand aan de verga dering, raadplegen op www.vlis singen.nl/welstandscommissip. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 1 en 22 september 2011. Wet Milieubeheer Besluit lozen buiten inrichtingen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor lozen anders dan vanuit een inrichting (Besluit lozen buiten inrichtingen) als bedoeld in arti kel 8.40 Wet milieubeheer hebben ontvangen: voor het lozen van grondwater op het vuilwaterriool bij het Pablo Picassoplein voor de peri ode 29-08-2011 t/m 10-09-2011. Uitbreiding aantal onder grondse afvalcontainers Het college van burgemeester en wethouders heeft op 16 augustus 2011 een voorlopig spreidings plan vastgesteld om het aantal ondergrondse afvalcontainers in 2011 uit te breiden. Op dit plan is inspraak mogelijk. Op de volgen de locaties zullen afvalcontainers worden geplaatst: C. van Perestraat voor huisnum mer 12 in het verlengde van de parkeerstrook 1 restcontainer Hoek C. van Perestraat Kanaal straat in het trottoir 1 restcontainer Hoek Braamstraat Kanaalstraat 1 restcontainer J. de Priesterstraat t.o.v. huis nummer 1 in de groenstrook 1 restcontainer Aan de Kenau Hasselaarstraat tegenover de huisnummers 158 t/m 266 4 ondergrondse afvalcontainers voor het gescheiden inzamelen van bedrijfsafval Op de parkeerplaatsen in de Schutterijstaat worden in totaal 7 ondergrondse afvalcontainers geplaatst. Het plan en de situatietekeningen waarop de containers staan afge beeld, worden 6 weken ter inzage gelegd in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. De tekeningen zijn ook geplaatst op www.vlissingen.nl/inspraak. Van 24 augustus t/m 4 oktober 2011 kunt u uw zienswijze op dit plan indienen. Dat kan op de vol gende manieren. Per brief aan ons college: postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Per e-mail: gemeente@ vlissingen.nl. Via de website www. vlissingen.nl/inspraak. Na deze periode worden de inge komen zienswijzen beoordeeld en neemt het college een definitief besluit over de plaatsing. Vlissingen, 24 augustus 2011 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen Nieuw Bonedijkel3an De naam van de Bonedijkestraat is gewijzigd in Nieuw Bonedij- kelaan: in de nabije toekomst wordt deze laan voorzien van een mooie boombeplanting. Vooruitlopend hierop wordt de wijk opgefleurd met prachtige wilde bloemen die in het voorjaar zijn gezaaid.

de Faam | 2011 | | pagina 11