Van de Ruit wint standwerkerconcours Ringrijden op Molenwater Parkeerterrein Hof van Tange gesloten Schoonwaterriool voor Ter Hoogestraat en Korczakstraat Reconstructiewerken Banckertplein Diensten Facilitas aan te vragen via eigen website }y Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 17 augustus 2011 De Faam pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Donderdag was het weer gezellig druk in Mid delburg. Kermis op de Markt, de weekmarkt op het Damplein en het standwerkerconcours in de Lange Delft. Dit jaar waren er 24 standwerkers die streden om de eerste prijs. De winnaar van dit concours mag mee strijden om het nationale kampioenschap, dat op 24 september in Leidschendam wordt gehouden. De winnaar in Middelburg is Lydia van de Ruit uit Capelle aan de IJssel. Zij probeerde de hele dag vlek- kenverwijderzeep aan de man te brengen. Volgens de jury voldeed zij het beste aan de voor deze wedstrijd gestelde criteria: welsprekendheid, overtuiging en originaliteit. Uit handen van wethouder Chris Simons mocht mevrouw Van de Ruit de bijbehorende beker in ontvangst nemen. De tweede prijs was voor de heer J.H.M. Brouwer uit Noordwijk, die verbanddozen verkocht. De heer C.A. v.d. Steene uit Waspik met zijn portemonnees ging met de derde prijs naar huis. Van dinsdag 30 augustus tot maandag 5 september 12.00 is het par keerterrein gesloten voor auto's in verband met de komst van Circus Franz Renz. Het circus geeft voorstellingen van 31 augustus tot en met 4 september. Het ingenieursbureau van de gemeente Middelburg begint in het najaar met het aanleggen van een schoonwaterriool in de Ter Hoogestraat en Korczakstraat. Na het aanbrengen van het schoonwaterriool worden beide straten opnieuw herstraat. Daarvoor is een plan opgesteld over wat de werkzaamheden inhouden, met tijdsplanning. Inloopbijeenkomst Bewoners van de genoemde straten zijn van harte uitgenodigd voor een inloopbijeenkomst op donderdag 1 september van 19.30 uur tot 20.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst presenteren de medewerkers van het In genieursbureau van de gemeente Middelburg en van Ingenieursburau Buroinfra de plannen. Er wordt uitleg gegeven over de plannen en de werkzaamheden met de bijbehorende planning. De bijeenkomst wordt gehouden in de raadzaal van het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. De raadzaal is te bereiken via de toegang aan de zijde van het benzinestation. De reconstructie van het Banckertplein begint volgende week woensdag 24 augustus. Op maandag 22 en dinsdag 23 augustus wordt de ver keerslichtinstallatie verwijderd. Gelijktijdig vervangt Delta NV nog een stukje gasleiding dat op de kruising van het Banckertplein ligt. Het werk wordt in in twee fases uitgevoerd: - Gedeelte Koudekerkseweg en Poelendaeleweg (ca. 4 weken) - Gedeelte Langevieleweg en Banckertstraat (ca. 3 weken) Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Gabriëlse van de afdeling Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg, bereik baar onder telefoonnummer 67 53 33. De website www.facilitasmiddelburg.nl bevat informatie over Facilitas en biedt ook de mogelijkheid om digitaal diensten aan te vragen. Deze dienstenwijzer geeft meteen een indrukwekkend overzicht van wat Facilitas allemaal kan leveren. Facilitas Middelburg is in het leven geroepen door de gemeente Middelburg en Lekker- Leven voor het gemak van Middelburgers. Facilitas regelt hulp voor mensen die hulp kunnen gebruiken. Dat kan van alles zijn. Huishoudelijke hulp, boodschappendienst, strijkhulp, iemand die de tuin komt doen of helpt met de administratie, noem maar op. Voordelen van Facilitas Gebruik maken van de bemiddeling via Facilitas biedt een aantal grote voordelen: - Mensen hoeven niet zelf te zoeken naar hulp; - Ze worden snel geholpen en in dringende gevallen, bijvoorbeeld bij ziekte, krijgt iemand voorrang; - Facilitas werkt met kundige mensen die ze zelf screenen; - Degene die het werk komt doen, hoeft niet contant betaalt te worden. Via Facilitas ontvangen mensen een factuur. - Facilitas bewaakt de voortgang en de kwaliteit; - Facilitas checkt of de klus naar tevredenheid is afgehandeld. Hoe gaat het precies in zijn werk? We merken vaak dat mensen zich afvragen hoe de inzet van Facilitas nou precies in zijn werk gaat. Daarom hebben we voor de nieuwe website een omschrijving gemaakt van de stappen die een aanvraag doormaakt: 1U belt Facilitas of vraagt een dienst aan via de dienstenwijzer op de website. 2. Facilitas bespreekt uw wensen met u. 3. Facilitas heeft een bestand met bedrijven en particulieren die diensten kunnen le veren. Deze aanbieders worden door Facilitas gescreend. Facilitas zoekt de juiste persoon om bij u de aangevraagde dienst te komen leveren. 4. Facilitas bespreekt met u wie ze op het oog hebben om bij u de dienst te komen leveren en ook de kosten worden vooraf besproken. Als u akkoord bent met het aanbod, zorgt Facilitas dat de afspraken worden gemaakt voor de uitvoering. 5. De dienstverlener komt de dienst vervolgens op het afgesproken tijdstip uitvoeren. 6. Facilitas belt u na afloop om te checken of u tevreden bent over de geleverde dienst. Facilitas stuurt u een factuur voor de geleverde diensten. Foto: Jacqueline Pruijsers sa^sosfatêiaaammbauiÊff Donderdag 18 augustus is het vanaf acht uur 's mor gens ringrijden op het Molenwater. Op deze tweede folkloristische dag wordt door twee honderd deelnemers op zes banen gestreden om de koninklijke bekers en het Zeeuws kampioenschap. Het Molenwater is die dag niet toegankelijk voor verkeer. Nieuw- en Sint Joosland Twee dagen na de wedstrijden in Middelburg is er zaterdag 20 augustus een ringrijwedstrijd in Nieuw en Sint Joosland. De wedstrijden beginnen om 08.00 uur en worden Achter de kerk gehouden. Foto: Jan Koole

de Faam | 2011 | | pagina 9