Standwerkerconcours in Middelburg Zwieren en zwaaien op de kermis Parkeerterreinen gesloten t Diensten Facilitas aan te vragen via eigen website Zomeractiviteiten Middelburg in Beweging Altijd actueel: de-faam.nl Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 woensdag 10 augustus 201,1 De Faam pagina 9 Deze week is 'Middelburg in Beweging' actief met spetterende zomeractivitei- ten voor jeugd van 4 tot en met 14 jaar. De activiteiten beginnen om 13.00 en duren tot 16.00 uur in Magistraatwijk, Dauwendaele, Stromenwijk, Centrum en Klarenbeek. Woensdag 10 augustus 13.00 - 16.00 uur Wijk: Stromenwijk Locatie: Grasveld IJsselstraat Voetbalboarding 4x4 toernooi, hindernisbaan en zwembad en clinic 'circusartiest' Donderdag 11 augustus 13.00 - 16.00 uur Wijk: Centrum Locatie: Grasveld Koepoortlaan Voetbalboarding 4x4 toernooi, hindernisbaan en zwembad en clinic 'circusartiest' Vrijdag 12 augustus 13.00 - 16.00 uur Wijk: Klarenbeek Locatie: Grasveld J. Postkwartier Voetbalboarding 4x4 toernooi, hindernisbaan en zwembad en clinic 'circusartiest' Voetbalboarding In een grote opblaasbare voetbalboarding worden verschillende 4 tegen 4 toernooitjes gespeeld. Vooraf inschrijven is niet nodig, kom met je vrienden/ vriendinnen langs en strijdt mee om leuke prijzen. Wij je circusartiest worden? Tijdens deze middag kun je onder deskundige begeleiding leren/oefenen met diabolo's, loopballen, eenwielers en ander circusmateriaals. Samen met Circus Knal gaan de kinderen die dat willen om 15.00 uur een echte circusvoorstelling geven. Meer informatie? Neem contact op met een van de coördinatoren Sport en Bewegen van de gemeente Middelburg. Christiaan Boon, 0118 - 67 57 61 of 06 464 06 497, c.boon@middelburg.nl Patrick de Guchteneire, 0118 - 67 67 97 of 06 464 06 496, p.de.guchteneire@ middelburg.nl De website www.facilitasmiddelburg.nl bevat informatie over Facilitas en biedt ook de mogelijkheid om digitaal diensten aan te vragen. Deze dienstenwijzer geeft meteen een indrukwekkend overzicht van wat Fa cilitas allemaal kan leveren. Facilitas Middelburg is in het leven geroepen door de gemeente Middelburg en LekkerLeven voor het gemak van Middelburgers. Facilitas regelt hulp voor mensen die hulp kunnen gebruiken. Dat kan van alles zijn. Huishoudelijke hulp, boodschappendienst, strijkhulp, iemand die de tuin komt doen of helpt met de administratie, noem maar op. Voordelen van Facilitas Gebruik maken van de bemiddeling via Facilitas biedt een aantal grote voorde len: - mensen hoeven niet zelf te zoeken naar hulp; - ze worden snel geholpen en in dringende gevallen, bijvoorbeeld bij ziekte, krijgt iemand voorrang; - Facilitas werkt met kundige mensen die ze zelf screenen; - Degene die het werk komt doen, hoeft niet contant betaalt te worden. Via Fa cilitas ontvangen mensen een factuur. - Facilitas bewaakt de voortgang en de kwaliteit; - Facilitas checkt of de klus naar tevredenheid is afgehandeld. Op donderdag 11 augustus wordt in de Lange Delft het standwerkerconcours gehouden. Drieëntwintig standwerkers gaan de strijd aan, wie tot beste standwerker in Middelburg zal worden uitgeroepen. Het spektakel begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Een jury bekijkt de verrichtingen van de standwerkers. Deze jury beoordeelt de standwerkers naast originaliteit en overtuiging ook op hun welbespraaktheid. Om 16.30 uur reikt wethouder Chris Simons aan de beste drie deelnemers de prijzen uit. Deze prijsuitreiking vindt plaats in de Lange Delft op de hoek met de Segeers- straat. Standwerkers zijn vaklui, hun act is meesterlijk. Standwer- ken is in Nederland behoorlijk populair. Jaarlijks organi seert de Centrale Vereniging Ambulante Handel zo'n 120 concoursen. Ons land telt ongeveer 500 standwerkers, die een belangrijke bijdrage leveren aan het imago van de markt. De standwerkers demonstreren van alles. Koop waar die je normaal niet koopt, maar die door de overtui gende en vaak humorvolle presentatie van de standwerker grif over de 'toonbank' gaat. De standwer kers zorgen op 11 augsustus voor veel extra plezier tij dens deze 'dolle' donderdag. Tot en met donderdag 11 augustus is het ker mis in Middelburg. Ze venendertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. Op de kermis staat voor elk wat wils. Van duizelingwek kende apparaten zoals Chaos en Future Dance tot aan een draaimolen voor de kleintjes. Behendige spelers kunnen prijzen win nen bij onder andere het schuivenspel en de grijp- kranen. Ook liefhebbers van oliebollen, zuurstokken en paling kunnen op de ker mis terecht. De kermis is open van 10.00 tot 24.00 uur. Markt naar Damplein De weekmarkt van 11 au gustus verhuist vanwege de kermis van de Markt naar het Damplein. 7 foto: Chris Marijs Zondagmiddag was het druk op de Middelburgse kermis. In verband met de kermis zijn enkele parkeerterreinen tijdelijk afgesloten. - Hof van Tange, tot en met zondag 14 augustus. Kermiswagens staan op het terrein; - Plein 1940, tot en met vrijdag 12 augustus in verband met de kermis; - Damplein, van woensdag 10 augustus 18.00 uur tot en met donderdag 11 augustus. Vanwege de kermis op de Markt is de warenmarkt op 11 augustus op het Damplein. De houders van een parkeervergunning voor het Hof van Tange zijn over de tijdelijke afsluiting van dat plein door Parkeerbeheer ingelicht. De houders van parkeervergunningen voor de andere genoemde parkeerter reinen kunnen parkeren op de overige locaties waar hun vergunning geldig is. Foto: Aart van Belzen Hoe gaat het precies in zijn werk? We merken vaak dat mensen zich afvragen hoe de inzet van Facilitas nou pre cies in zijn werk gaat. Daarom hebben we voor de nieuwe website een om schrijving gemaakt van de stappen die een aanvraag doormaakt: 1.U belt Facilitas of vraagt een dienst aan via de dienstenwijzer op de website. 2.Facilitas bespreekt uw wensen met u. 3.Facilitas heeft een bestand met bedrijven en particulieren die diensten kun nen leveren. Deze aanbieders worden door Facilitas gescreend. Facilitas zoekt de juiste persoon om bij u de aangevraagde dienst te komen leveren. 4.Facilitas bespreekt met u wie ze op het oog hebben om bij u de dienst te komen leveren en ook de kosten worden vooraf besproken. Als u akkoord bent met het aanbod, zorgt Facilitas dat de afspraken worden gemaakt voor de uitvoering. 5.De dienstverlener komt de dienst ver volgens op het af gesproken tijdstip uitvoeren. 6.Facilitas belt u na afloop om te chec ken of u tevreden bent over de gele verde dienst. Facilitas stuurt u een factuur voor de gele verde diensten.

de Faam | 2011 | | pagina 9