Hof van Zoutelande er kapot? wist de >ecialist Geysels Zie Bavaria City Racing van dichtbij met uw Silver tickets Dier van de week Logeren en kortdurend verblijf OOPSTE ,C A Klik en win Open Bunker Spelletjes en knutselen Lezers post m@il drijf en particulier 3) 572427 nbrugelectro.nl reerikzelfwel.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 10 augustus 2011 De Faam pagina 5 www.deweekkrant.nl/actie Heeft u plaats in uw huis en hart voor zo'n schattige kitten? Ga dan eens kijken in het dierenasiel Walcheren. Wekelijks staat in De Faam een dier dat een nieuw thuis zoekt! www.de-faam.nl Ritthem Wim de Meij organiseert samen met zijn kleinzoon op zaterdag 13 augustus de Open Bunker. Dat is een bunker in de Louwerse's Wegeling in Ritthem. Deze werd door hen ingericht met in de ene ruimte materiaal van en over WOII en de an dere ruimte is ingericht met foto's van en over Ritthem, ook is er een film over de periode 1920 tot 1960. De bunker is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Vlissingen In basisschool Ravestein aan de Verlengde Bonedijkes- traat in Vlissingen is het tot en met vrijdag 11 augustus Kidsclub. Iedere morgen, van 9.30 tot 12.00, is er pop penkast, een Bijbelverhaal, spelletjes, knutselen en muziek. Alles draait om het thema: Reken Maar! Ieder een van vier tot twaalf jaar mag meedoen. Deelname is gratis. En ouders zijn ook welkom. Lezers kunnen reageren op artikelen in De Faam. Dat kan via de post: Redactie De Faam, Fruitlaan 4c, 4462 EP Goes of via de e-mail: red. faam@whm.wegener. nl Uw reactie moet voorzien zijn van uw naam en adres. U kunt ook een reactie plaat sen onder het artikel op onze website: www.de-faam.nl Gratis internet In De Faam stond een arti kel over de gemeente Veere, die in samenwerking met de VVV en middenstanders gratis internet aanbiedt aan toeristen op Walcheren langs de kust: Veere, Vrouwenpol der, Oostkapelle, Domburg, Westkapelle, Zoutelande en Dishoek. Onze ervaring is dat het slechts gedeeltelijk te ontvangen is in bovenstaan de plaatsen. In Oostkapelle kun je alleen gratis internet ten in de directe omgeving van de Dorpsstraat. Daarom heb ik het gemeentehuis ge beld. Ik kreeg als antwoord: "Dan moet u met uw laptop maar naar de Dorpsstraat gaan om daar op een terrasje te internetten." Niet te geloven! Als Vlissingers op een cam ping in Oostkapelle betalen wij onze toeristenbelasting en wij kunnen geen gebruik maken van het gratis internetten. Een medewerkster van de gemeente Veere wist ons gisteren zelfs te vertellen dat de pers hun infor matie verkeerd heeft weergege ven. G. HAAGBERG, ANNA BLAMANLAAN, VLISSINGEN ADRZ Hoe is het in godsnaam moge lijk: 80% of meer, duizenden handtekeningen, een stadhuis plein vol met sympathisanten en belangrijke mensen die zich inzetten voor het behoud van ons ziekenhuis in Vlissingen. En toch zijn er onverdraaglijke plannen voor de sloop en een summier nieuw te bouwen en onnodig ziekenhuis. Niets dan lof heb ik voor het zie kenhuis ADRZ en het personeel en evenzo met de goede dok toren. Ik had pas een dubbele longontsteking en er stonden binnen één kwartier twee spe cialisten aan mijn bed: foto's en diagnose en een vootreffelijke verzorging volgden. HARRY BOER, WESTERZICHT 445, VLISSINGEN Maggy en haar vader Herman Kitslaar zijn maandag 18 juli gestart met Eetwinkel Hof van Zoutelande, aan het Willibrordusplein 24 in Zoutelande. De eerste drie weken hadden ze het meteen al veel volk in de zaak. Marcel van der Voort Zoutelande "Wij verkopen biologische- en ambachtelijke producten", meldt Herman. Het is dinsdag middag en Hof van Zoutelande is goed gevuld met toeristen en mensen uit de regio. Ze eten de zalige zoetigheden zoals crois sants met ambachtelijke jam, en bolussen. Of de hartige bites zoals een broodje zilte zee met gerookte zalm, of het broodje zomer, bestaande uit vleessa lade en appel. Meenemen mag en opeten kan binnen, op het ruime terras achter de zaak of op één van de zitjes voor het bedrijf. Daar tapt Herman het ijs voor één van de gasten. Zijn echtgenote Ryan helpt mee in de zaak en spreekt Maggy en Herman Kitslaar voor hun, al direct goedlopend, Eetwinkel Hof van Zoutelande. FOTO: JASPER KARMAN de Duitsers alleraardigst aan in hun moedertaal. Dat scoort, want later vertelt Maggy dat de positieve mond tot mond reclame werkt. "Wij zijn verliefd geworden op het pand waarin onze zaak zit. Veel mensen zijn tegenwoordig bezig met gezondheid en eco en een bedrijf zoals dat van ons was er eigenlijk niet in Zoutelande. Biologisch eten is een hype in de Randstad en is ook naar Zeeland overgewaaid. Wij bie den een uitgebreid assortiment gebak en brood van bakkerij Schrieks uit Vlissingen. Ook schenken wij Fair Trade koffie en thee", verklaart ze. In de zaak zijn verschillende streekproducten te koop. Dage lijks geopend van 8.00 tot 18.00 uur en tijdens de toeristenmarkt op dinsdag tot 20.00 uur. Wilt u meer weten over Eet winkel Hof van Zoutelande, bel dan: 06-51050909. Stichting Philadelphia Zorg is een landelijke organisatie voor mensen met een verstandelijke beperking die zorg en/of ondersteuning nodig hebben. Vanuit een christelijke visie willen wij er aan bijdragen dat mensen met een verstandelijke beperking het beste uit zichzelf kunnen halen. Philadelphia Zorg Zuidwest biedt in Logeer huis Middelburg en logeerhuis ViaPhila in Goes kortdurend verblijf aan voor kinderen, jeugdigen en jongvolwassenen. U kunt denken aan logeren, dagopvang, naschoolse opvang en/of kortdurend verblijf 24/7. Naast een verstandelijk beperking kan er sprake zijn van Autisme, ADHD, een sociale beperking en/of een lichamelijke beperking. Heeft u vragen, of wilt u de mogelijkheden bespreken die wij kunnen bieden? Dan kunt u bellen naar (0118) 61 71 22. PHILADELPHIA ZORG ZUIDWEST T (0118) 61 71 22 E zuidwest@philadelphia.nl www.philadelphia.nl/zuidwest Het beste uit jezelf W: M. -M 88 TN Oost-Souburg 3 47 12 74 3lontstopping.nl >lontstopping.nl -,ö -j# 18-6137 j 3 tore.nl Witsel Openingstijden: ma: 13.30-17.30 uur 7 jfi \AJ O I10 f C dit/mvr: 9.30-17.30 uur vr.koopav: 19.00-21.00 uur za: 9.30-17.00 uur Wolstraat 88 - Vlissingen - tel. (0118)4164 00 Gesloten

de Faam | 2011 | | pagina 5