A&tt/iwL Strandfe c w fVLL Festival landt op het strand bij Noordduine Stervend Europa, van roman naar theater Schurken, lammetjes en zielepootjes Zoekt u iets waar elke millimeter belangrijk is? Kijk op onze site KLAVERBLAD ZEELAND bereken uw recht wat vindt u zorgzame zorg? conferentie ziekenhuiszorg zeeland welke knelpunten verwacht u in uw pgb? agenda themacafe zorgplan www.klaverbladzeeland.nl Werk Deze maand in 't Kunstuus AUGUSTUS 2011 ASK voor Advies, Signalen Klachten over zorg- en dienstverlening in Zeeland. T. 0113 - 212 783 (09.00 - 13.00 uur, van maandag t/m vrijdag) E. ask@idaverbladzeeland.nl Sinds kort is het initiatief 'Bereken uw recht' in de hele provincie Zeeland opgezet. Alle 13 Zeeuwse gemeenten zijn inmiddels bij het pro ject aangesloten. En dat is uniek. Want Zeeland is de enige provincie in Nederland waar alle gemeenten aangesloten zijn bij dit initiatief. Bereken uw recht is een interactieve, digitale rekenmethode waarmee burgers zelf kunnen kij ken voor welke inkomensondersteunende maat regelen zij in aanmerking komen. Bijvoorbeeld vanuit de bijzondere bijstand, zorgtoeslag, huurtoeslag, kwijtscheldingsregelingen, etc. Om eventuele toeslagen via- Bereken uw recht (BUR) te berekenen kan iedereen gewoon naar de website van de eigen gemeente. Wat vindt u belangrijk om zorg 'zorgzame zorg' te laten zijn. Hoe is het directe contact tussen patiënt en zorgverlener? CZ wil dat graag van patiënten weten. In de provincies Gelderland, Brabant, Zuid Holland, Limburg en Zeeland wor den daarom gesprekken met patiënten (zorg gebruikers) georganiseerd. In Zeeland doet Klaverblad Zeeland dit samen met Patiënten belang Zeeland (PBZ). Deze gesprekken vinden eind augustus plaats. De gesprekken Voor deze gesprekken zoeken we minstens 10 en maximaal 15 mensen (patiënten). Het groepsge sprek duurt zo'n anderhalf tot twee uur en vindt plaats in Goes. Reiskosten worden vergoed. Aanmelden Is meedoen iets voor u? Meld u dan aan via www.klaverbladzeeland.nl. U kunt op het for mulier aangeven op welke tijden u kunt. Aan melden kan tot uiterlijk 18 augustus 2011. Definitieve deelnemers krijgen na aanmelding een uitnodiging met nadere informatie toege stuurd. Zijn er teveel aanmeldingen, dan krijgt u daar natuurlijk bericht over. Op dinsdag 28 juni vond in Nieuwdorp een con ferentie plaats, waar een groep gerenommeerde Zeeuwen zich stortte op de ziekenhuisproble- matiek in Zeeland. Aanleiding voor de conferentie is een oproep van minister Schippers van Volksgezondheid aan Zeeland om met een eigen plan voor de toekomst van de zorg te komen. Met de bijeen komst wil Klaverblad ook gehoor geven aan de 15000 handtekeningen die zijn opgehaald op Walcheren om daar een volwaardig ziekenhuis te houden. Klaverblad Zeeland gaat de uitkomsten van de conferentie gebruiken om het standpunt over de toekomst van de ziekenhuiszorg in Zeeland te vernieuwen. In september komt Klaverblad met een uitgebreide conclusie en de geactua liseerde visie. Per Saldo en de Chronisch zieken en Gehandi- captenRaad zijn een actie gestart om te ach terhalen welke problemen mensen met een Persoonsgebonden budget verwachten als de pgb-regeling voor de meeste mensen gaat ver dwijnen. Met de uitkomsten willen beide orga nisaties aandacht vragen voor de knelpunten die dreigen te ontstaan. Klaverblad Zeeland ondersteunt deze actie. U kunt deelnemen tot 17 augustus 2011. Kijk voor de enquête op www.klaverbladzeeland.nl (kijk bij Landelijk nieuws). 22 september 2011: Bijeenkomst indicatiestelling WMO en AWBZ Tijdstip: 14.00 - 16.00 uur, locatie nog niet bekend. Voortdurend wordt de indicatiestel ling WMO en AWBZ aangescherpt en vinden er wijzigingen plaats. Klaverblad organi seert deze bijeenkomst om u op de hoogte te brengen van de laatste ontwikkelingen en de veranderingen die zijn gepland voor de komende tijd. Meer informatie over deze bijeenkomst: Pepijn van den Beemt. 28 september 2011: Hart voor de buurt Tijdstip: 13.15 - 15.45 uur in De Stenge, Stengeplein 1, te Heinkenszand. Kwetsbare ouderen en mensen met een beperking worden steeds meer op zich zelf aangewezen. Inmiddels zijn er tal van lokale, regionale en landelijke projecten en initiatieven om een betrokken buurt te sti muleren. Tijdens deze bijeenkomst willen we bekendheid geven aan Zeeuwse initiatieven op het gebied van wijk- en buurtgericht wer ken. Voor meer informatie kijkt u op www. klaverbladzeeland.nl. Contactpersoon voor deze bijeenkomst is Rita Zwagemaker. Betrokken bij Buurtbe.leid Een themacafé is er om samen te praten over onderwerpen die belangrijk zijn voor mensen met een verstandelijke beperking. Het is informatief en gezellig! LEB Zeeland organiseert samen met Opsterk.nl op donderdag 15 september een themacafé over het zorgplan in Mid delburg. Op 22 september organiseren zij zo'n zelfde themacafé in Terneuzen. Kijk op www.klaverbladzeeland.nl in de agenda voor meer informatie. lent u ook een initiatief waarvan u denkt: dat verdient en pluim? We horen het graag van u! Suggesties voor Ie Gouden Klaver kunt u melden bij de redactie. Uit in Zeela www.deweekkrant.nl/banen Het gratis festival OFF the Richter Fest staat in de startblokken. Het rondrei zende muziekgezelschap trijkt zondag 14 augustus neer bij strandpaviljoen Noordduine in Domburg. Naast de band Secret Ren dezvous, treden op: iET, Ryan en Jeruma. Verder laten de dj's Vindictiv en Frankadelic hun beats over het strand klinken. Het motto van de bevriende bands is Sun, sand and surreal sounds. Als DIY collectief willen ze nieuwe en cutting edge muziek onder de aandacht brengen. Het festival begint om 17.00 uur. Een muzikaal voor proefje is te vinden op de website: http://soundcloud. com/offtherichterfest. "3 www.noordduine.com Theaterproductiehuis Zeelandia presenteert naast het Zeeland Nazomerfes tival Stervend Europa, een extra voorstelling in het eigen repetitielokaal aan de Hoogstraat in Middelburg. Hans Dagelet heeft samen met Jan van Eerd - com ponist en muzikant bij Ellen ten Damme, Spinvis en Wende Snijders - een theatraal concertante bewerking gemaakt van het boek Stervend Europa van Ivan Goll. Hans Dagelet en Jan van Eerd brengen dit werk als een live uitgevoerd hoorspel met veel geluiden en muziek. Stervend Eu ropa roept een beeld op van het continent dat ten prooi valt aan een allesverterende bacterie die alle leven ver nietigt, inclusief gebouwen. Reizend door een nacht merrieachtige wereld wordt het publiek deelgenoot van de lotgevallen van een des peraat persoon in het Parijs van de jaren twintig in de vorige eeuw. Dagelet en van Eerd trans formeren deze betoverende roman naar het nu, om het hedendaagse Europa een spiegel voor te houden. De taal is beeldend en surrealistisch. In handen van Hans Dagelet en Jan van Eerd zal het verhaal de toehoorder aan zijn stoel kluisteren. Een hoorspel om naar te kijken en een voorstelling waarbij je je ogen kunt sluiten. Te zien van 31 augustus tot en met 3 september. Voor kaartverkoop en voor stellingen zie de website. theaterhuiszeelandia.nl Ridders, werk van Merlijne Marell. FOTO: P.R. Merlijne Marell en Rietje Zuijderwijk geven een kijkje in hun wereld, die bevolkt wordt door schepsels die leven in het niemandsland tussen realiteit en fantasie. Tot en met 28 augustus is hun werk te zien in G Achttien 88 in Baarland. Merlijne Marell vindt haar inspiratie in de werkelijk heid binnen sprookjes en verhalen. Rietje Zuijderwijk is geïnspireerd door haar katholieke achtergrond, waarbij ze onder andere tijdens deze expositie bezig is met hedendaagse relie ken. Meer informatie is te vinden op de website. www.g-achttien88.nl Secret Rendezvous treedt op bij donderdag 11 augustus Rondleiding Abdijcomplex, Zeeuws Museum Adbijplein Middelburg, 11.15 uur Voor ronde Zeeuwse finale panna knock-out, Irislaan Vlissin- gen, 13.00 uur Get Low, Ci nema Middelburg, 20.00 uur vrijdag 12 augustus Middagpauze orgelconcert door Jonathan Kooman, Sint Jacobskerk Oude Markt Vlissingen, 12.00 uur Voor ronde Zeeuwse finale panna knock-out, Irislaan Vlissin gen, 13.00 uur DJ Pathless, plan b Grote Markt Goes, 20.00 uur De Eenzaam- Galerie 't Kunstuus in Hein kenszand heeft deze maand schilderijen van Jeanne van Assen-IJpelaar en keramiek van Els Bleijenberg in huis. Jeanne van Assen-IJpelaar werkt met aquarel en acrylverf. Ze verwerkt daarin materialen als zand en draad. Als Jeanne schildert vergeet ze de tijd. Els Bleijenberg maakt beelden, urnen en schalen. Ze is autodi dact en houdt zich sinds 2000 vooral bezig met dierenfigu- ren. Inspiratie ontleent ze aan de natuur en aan haar onge breidelde fantasie. Het werk van de kunstenaars is nog te zien tot en met 27 augustus in Galerie 't Kunstuus Heinkens zand. Openingstijden staan op de website. wiuiu.kunstuus.nl

de Faam | 2011 | | pagina 48