Westkapelle maakt om lange reistijd Wasmachine kapot? innersnow Walcherse uitjes Bel (0118) 572427 GRATIS Uniek en alleen tijdens, Vlissingen Maritiem 2011 Onderhoud en reparatie Focwa keuringen Montage movers Schadeherstel campers www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl "Dit kan mensenlevens gaan kosten...!" Europese subsidie watersportservicecentrum strandtent bij 4 autobanden! spetterende, varende Riedam - Schouwersweg - Heinkenszand Tel. 0113-567750 - www.riedam.nl 1 Uw adres voor: Altijd actueel: de-faam.nl Kijk voor een leuk evene ment, concert, film of voor stelling op onze website. Daar kunt u ook zelf, gratis, leuke uittips op plaatsen! www.de-faam.nl Een spoedrit met de ambulance naar het Goese Admiraal de Ruyter Ziekenhuis mag maximaal drie kwartier duren. Vanaf Westkapelle duurt het langer. En daar zijn de dorpelingen bezorgd over. Wasserij Vrijburg Vlissingen Productweg 5 0116-47 34 64 vja ssa/ Wassalon Laverie Middelburg Brakstraat 14 0116-62 34 99 - wasservice - stomerijservice - overhemdenservice - strijkservice - ophaaldienst Particulieren en bedrijven horeca Overalls prijs incl. reparatie Marcel van der Voort Westkapelle "Wij praten er in het dorp over. De ambulance heeft minimaal vijfenvijftig mi nuten nodig om bij het zie kenhuis in Goes te komen", aldus André Toutenhoofd Hij vervolgt: "De toeristen hebben er ook belang bij dat het ziekenhuis sneller te bereiken is. Daarom hebben veel van hen, die hier in de meivakantie waren, gete kend voor het behouden van een volwaardig ziekenhuis op Walcheren. Ik geloof niet dat toeristen wegblijven van wege de slechte bereikbaar heid, wel worden ze ermee geconfronte erd M. van Pelt uit Woudrichem is zo'n vakantieganger en re ageert: "Die lange rijtijden zijn niet goed. Dat geeft mij een gevoel van onveiligheid." L. Schroevers uit Arnemui- den geniet van het zomerse weer bij de dijk van Westka pelle. Terwijl zijn vrouw en kleindochter ijs halen zegt hij: "Ik vind het zeer slecht dat de ambulancerit vanaf Westkapelle te lang duurt. Dit kan mensenlevens kos ten. Drie kwartier is al veel te lang. De mensen in het dorp lopen meer risico. Als ik Westkapellenaar was zou ik constant protesteren te gen de ontwikkelingen. De enige oplossing is het open houden van het Vlissingse ziekenhuis." Gerard Janse is Westkapel lenaar en vindt de lange reis tijd naar Goes balen. "Dat moet sneller. Ik vind dat de spoedeisende hulp in Vlissin- gen moet zijn. En vanwege de vele toeristen op de weg in de zomer duurt het vervoer naar het ziekenhuis nog langer. De beste optie zou spoedeisende hulp in het midden van Wal cheren zijn. Maar de lange ambulancerit is voor mij geen reden om te verhuizen. Nooit van mijn leven dat ik hier weg wil", klinkt het. Bevalling in Goes Loes rijdt in haar scootmobiel door het dorp. "Ik vind de ont wikkelingen rond de ambulan ce niet goed. De spoedeisende hulp moet zo snel mogelijk te bereiken zijn. Met de nieuwe N57 zijn wij er wel op vooruit gegaan. De ambulance heeft daar geen last van stoplichten, C.B.G. Aanhangwagens B.V. Verrijn Stuartweg 8 4462 GE GOES FOCWé T: 0113 - 21 16 82 www.cbgaanhangwagens.nl Door Sharon Notebaart De gemeente Vlissingen krijgt 851.000 euro subsi die voor de ontwikkeling van de binnenhavens tot Watersport-servicecen trum. Vlissingen werkt samen met andere ma ritieme gemeenten uit Europa aan het project Yacht Valley. Doel is het ontwikkelen en uittes ten van innovatieve en duurzame watersport servicecentra, vooral op herontwikkelingslokaties en rondom bestaande be drijven. Een watersport servicecentrum wordt ge zien als een lokatie waar meerdere bedrijven van uit hun eigen expertise en speci alismen diensten verlenen voor aanschaf, onderhoud en verbe tering van pleziervaartuigen. Uit analyses van de watersport in Zuidwest-Nederland blijkt dat er te weinig in de water sportsector wordt geïnvesteerd en dat de samenwerking tussen ondernemers in deze sector ge ring is. Bedrijven zitten vaak op ongunstige plekken, waar wei nig ruimte is voor groei. Daar naast zijn veel wateren benoemd tot waardevolle natuurgebieden, bedoeld voor bijvoorbeeld de schelpdiervisserij en beroeps vaart. Tot slot stijgt het aantal boten en worden ze groter, duurder en technisch ingewik kelder. Het belang van het in vesteren in de watersportsec tor voor Zeeland heeft vooral te maken met werkgelegen heid. Over de periode 1996- 2010 is het aantal banen in de watersport in Zeeland bijna verdubbeld en wordt ongeveer 65 procent van de dagbesteding per vaartuig besteed aan shoppen en ho reca. Daarnaast is toerisme een belangrijke pijler van de regionale economie. Vlis singen gebruikt de Euro pese subsidie vooral om de gronden in de Binnenhaven geschikt te maken voor ont wikkeling. Het biedt ruimte voor jachthavenontwikkeling en vestiging van maritieme bedrijvigheid. OP 26,27 EN 28 AUGUSTUS Partyservice Nederland www.bridgestone.nl DINNERSHOW „Stookolie Dreams" Een avondvullende dinnershow inclusief uitgebreid dinerbuffet en spectaculair entertainment. Alleen tijdens Vlissingen Maritiem 2011, boek snel voor de beste plaatsen, slechts 79,50 p.p. bel voor reserveringen 0187 - 642090 of www.theaterophetwater.nl DE PANNENKOEKENBOOT Zaterdag en Zondag tijdens Vlissingen Maritiem, één uur varen én onbeperkt pannenkoeken eten. Kinderen tot 12 jaar, slechts 10,00 p.p. We varen 4 keer per dag, kijk voor de tijden op www.vlissingenmaritiem.nl ItRlDGESTOnE Your Journey, Our Passion uok voor De traumahelikopter uit Rotterdam wordt steeds vakar ingezet.

de Faam | 2011 | | pagina 2