A BURGERJAARVERSLAG 10 VLISSINGEN SCHOON, HEEL EN VEILIG VLISSINGEN VOORWOORD GEMEENTERAAD VLISSINGEN, STAD AAN ZEE GEMEENTE Voor burgemeesters is het verplicht om ieder jaar verslag te doen van de kwaliteit van dienstverlening en van de kwaliteit van de procedures voor burgerpar ticipatie (art. 170 Gemeen tewet). 2010 was voor mij het jaar waarin ik per 15 december in Vlissingen aan de slag ben gegaan. Dit verslag gaat dus over de peri ode van mijn voorganger en beperkt zich zoveel mogelijk tot het opsommen van feite lijke gegevens over de kwali teit van de dienstverlening en burgerparticipatie in 2010. Drs. René H. Roep, Burgemeester van Vlissingen De gemeenteraad is het hoogste orgaan in de gemeente waar belangrijke besluiten worden geno men. De burgemeester is voorzitter van de gemeen teraad. Gast van de Raad Ongeveer acht keer per jaar nodigt de gemeente inwo ners uit om speciale gast te zijn bij de vergadering van de gemeenteraad. Zij krijgen een uitleg door raadsleden over het werk van de raad en een speciaal welkom door de burgemeester. Uiteraard zijn er voor hen zitplaatsen op de publieke tribune gere serveerd. Wanneer u belang stelling hiervoor heeft kunt u zich aanmelden via griffie@ vlissingen.nl Gemeenten in Nederland staan voor de uitdaging om met minder financiële middelen een aantrekkelijke omgeving voor haar inwoners te realiseren. Vlissingen sluit aan met het project schoon, heel en veilig. In het kader van het project proef tuin gaat de gemeente Vlissingen samen met inwoners van Vlissin gen een schoon, heel en veilig Vlissingen realiseren. Gebruikersovereenkomsten De gemeente Vlissingen wil de betrokkenheid van burgers stimu leren door inwoners meer ruimte te geven voor initiatieven in de openbare ruimte. Zo werken we samen aan de leefbaarheid van Vlissingen. Wat inwoners doen wordt vastgelegd in gebruikers overeenkomsten. Hierin wordt concreet aangegeven wat mensen doen en wat de gemeente doet om dit mogelijk te maken. Uitgave boek "Participeren doe je zo..." Burgers die zelf actief participeren in het beheer en onderhoud in de eigen woon- en leefomgeving voe len zich meer betrokken bij hun omgeving. Betrokkenheid bij de eigen omgeving maakt trots en heeft tot effect dat de omgeving prettiger om te wonen wordt. De gemeente Vlissingen heeft een boek samengesteld waarin goede voorbeelden van participatie door inwoners in de openbare ruimte worden beschreven. De voorbeel den komen uit Vlissingen en andere gemeenten uit Nederland en België. De uitgave dient als inspirerend voorbeeld voor gemeenten. Menukaart Omdat mensen verschillende vra gen hebben aan de gemeente en ook verschillende dingen leuk vin den om te doen is in 2010 gestart met de ontwikkeling van een menukaart. Hierin worden activi teiten die inwoners kunnen bij dragen in het beheer van de openbare ruimte beschreven. En daarnaast wordt een rekenmodel ontwikkeld om de tegenprestaties van en door de gemeente direct te kunnen doorrekenen. In de eerste plaats is dit rekenmodel gericht op de fysieke omgeving en het beheer. De menukaart zorgt dat mensen kunnen kiezen wat ze wil len doen en is zo opgezet dat de waarde van de te verrichten werk zaamheden in een vooraf vastge stelde verhouding staat tot de tegenprestatie van de gemeente. Burgerscbouw Bij het onderhouden van de open bare ruimte laat de gemeente zich naast de technische staat van onderhoud, onder meer leiden door de resultaten die uit burger- schouwen komen. Burgerschouw houdt in dat burgers en ambtena ren op verschillende locaties meten hoe het is gesteld met het onder houd van de openbare ruimte. Hiervoor worden objectieve maat staven gebruikt. In november 2008 is met een proef gestart en in 2010 bleek dit zo succesvol dat het aan tal groepen is uitgebreid. In de hele gemeente wordt nu geschouwd door in totaal 30 mensen. Drie keer per jaar vindt per wijk een burger- schouw plaats. Daarnaast is er in 2010 op verzoek van de deelne mers een winterschouw gedaan. De verslagen en resultaten zijn te lezen op de www.vlissingen.nl/ burgerschouw. Servicebus De servicebus wordt op verschil lende vaste plaatsen in de vijf wij- Soort melding Aantal meldingen Percentage van het totaal Groen/watergangen 563 15,6 Wegen/riolering 1.061 29,4 Afval en zwerfvuil 1.639 45,4 Objecten 327 9,0 Overig 23 0,6 Totaal 3.613 100 De gemeenteraad vergadert volgens een vast vergader schema dat opvraagbaar is bij de griffie en via de website te raadplegen is. De vergade ringen van de gemeenteraad zijn openbaar, u bent er van harte welkom op de publieke tribune. De raadsvergaderingen wor den aangekondigd op de ge meentelijke informatiepagina in het weekblad 'De Faam' en op de website www.vlis- singen.nl/gemeenteraad. De agenda met bijbehorende stuk ken staat ook op de website: www.vlissingen.nl/gemeente- raad Inspreken In raadsvergaderingen en com missievergaderingen hebben burgers het recht om in te spreken. Meer informatie hier over kunt u opvragen bij de griffie. SERVICE-TEAM PUB 3BÜ >IHk% llll'ül •1Sö«»as ipiiii .viuucr»

de Faam | 2011 | | pagina 12