BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN GRATIS DRAADLOOS INTERNET BEZOEKERS BADSTRAND VAKANTIETIJ D START AANLEG FIETSSTRAAT BOULEVARDS OP 1 SEPTEMBER GEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 10 AUGUSTUS 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Bezoekers van het Badstrand van Vlissingen kunnen gratis gebruik maken van draadloos internet. Om gebruik te kunnen maken van deze draadloze toegang wordt gevraagd naar een inlogcode en wachtwoord, deze zijn: inlogcode: strand, wachtwoord: strand. www.vlissingen.nl/strand Foto: Ruben Oreel Het is vakantietijd en alles gaat een beetje min der gehaast. De gemeenteraad is met reces, zoals dat zo mooi wordt genoemd. Er gebeurt dus helemaal niks, hoor ik u al denken. Maar dat is niet zo, er wordt wel degelijk gewerkt. Een paar weken geleden was te lezen dat de Jeugd Oplei ding Voetbal Zeeland 0OVZ) met de opleiding naar Vlissingen komt. Ze gaan samenwerken met Scheldemond, die al werkt met sportklassen. Dit is een mooie opsteker voor Vlissingen. Daarmee kan de stad zich positief profile ren. Wie weet welke beroemde voetballers Vlissingen nog eens zal voortbrengen. Ondertussen bereiden we ons weer voor op de drukke tijd na de vakantie.Tijdens de commissie Maatschappelijke Zaken op maandag 5 september wordt de kadernotitie Welzijn Nieuwe Stijl behandeld. Ook hier moet op bezuinigd worden. Bezuinigingen roepen altijd een heel negatief gevoel op, maar het is goed om eens met een kritische blik te kijken naar wat er allemaal wordt gedaan en georganiseerd. Passen de activiteiten die aangebo den worden nog wel bij deze tijd, de samenleving is veranderd in vergelijking met zo'n 10 jaar geleden. Kan er effectiever worden samengewerkt, etc. Voor het CDA is belangrijk dat de burger die er om vraagt zo goed mogelijk bediend wordt en dat er aandacht is voor de meest kwetsba ren in de hedendaagse maatschappij, oud en jong. Maar voordat het september is genieten we nog van het moois dat Vlissingen ook in de vakantie te bieden heeft, strand, zee en hopelijk veel zon. Raadslid Marianne Kloosterboer-Dijkstra, fractie CDA e-tnail: kloosdijk@zeelandnet.nl Vanaf 1 september begint de aanleg van de fletsstraat op de boule vards. In de week die hieraan vooraf gaat, zullen er voorbereidende werkzaamheden plaatsvinden. In totaal wordt er gedurende zeven weken aan de boulevards gewerkt. Om overlast te voorkomen en de bereikbaarheid zo optimaal mogelijk te houden, is er voor geko zen om de boulevards in verschillende fases aan te pakken. Uitvoering in september en oktober Op de boulevards zullen asfalte- ringswerkzaamheden plaatsvin den. De uitvoering van het asfal teren is sterk afhankelijk van de weersomstandigheden. Dit houdt in dat de werkzaamheden alleen in de maanden september en oktober en in het voorjaar uitge voerd kunnen worden. Na overleg met de horecaondernemers heeft het college van burgemeester en wethouders besloten om het voorjaar niet te belasten met de werkzaamheden. Dit in verband met de vele evenementen in deze periode. Voorbereidende werkzaamheden In de week voorafgaand aan 1 september zullen er voorberei dende werkzaamheden plaats vinden op de boulevards. In deze week wordt de bouwkeet van de aannemer geplaatst ter hoogte van het voormalige Hotel Britan nia en wordt begonnen met het opknappen van de trottoirs ter hoogte van Hotel Britannia en de Zeevaartschool. Ook worden de gestoken parkeervakken op Bou levard Evertsen en ter hoogte van de Zeevaartschool heringericht tot langsparkeervakken. Deze werkzaamheden zullen niet tot overlast leiden voor bewoners en ondernemers. De boulevards blij ven in deze periode geopend voor al het verkeer. Gefaseerde uitvoering van de werkzaamheden Om de kwaliteit van- de boulevards te verbeteren worden de trottoirs aan de bebouwingszijde opgeknapt. Bij de werkzaamheden aan de trot toirs zal te allen tijde gezorgd wor den dat de woningen en onderne mingen goed te bereiken zijn. Op 1 september wordt gestart met de uitvoering van de fietsstraat. Op de boulevards Evertsen en Ban- kert wordt het asfalt gefreesd en de trottoirbanden geplaatst. Om deze werkzaamheden uit te voe ren worden de boulevards Evert sen en Bankert afgesloten voor het verkeer. Het aanbrengen van een nieuwe laag asfalt vindt plaats tussen 5 en 7 september. Vervolgens wordt een print aangebracht in de verhoogde middenberm en in de rabbatstro- ken aan de zijkanten van de rijbaan. Deze werkzaamheden zullen eerst plaats vinden op Boulevard Bankert en vervolgens op Boulevard Evert sen. Het aanbrengen van de print is een intensief werk en duurt drie dagen. Boulevard Bankert, tussen de Trompstraat en de Coosje Busken- straat, is vanaf 12 september weer opengesteld voor het verkeer. Boule vard Evertsen wordt op 16 septem ber weer opgesteld voor het verkeer. Gelijktijdig met het aanbrengen van de print, wordt de fietsaanslui- ting tussen het Nollehoofd en het Wooldhuis heringericht. Door deze werkzaamheden te combineren wordt de duur van de sluiting van Boulevard Evertsen beperkt. Op 19 september zijn de werkzaam heden op de boulevards Evertsen en Bankert afgerond. Vervolgens wordt er begonnen met de uitvoering op Boulevard de Ruyter. Op Boulevard de Ruyter zal de volledige asfaltlaag vervangen worden. Tevens wordt de bocht ter hoogte van de Gevangen toren versmald. Deze werkzaamhe den leiden tot een sluiting van Bou levard de Ruyter voor het verkeer in de periode van 19 september tot 7 oktober. Alle werkzaamheden op de boule vards zijn afgerond op 7 oktober. Door onvoorziene omstandigheden kan het zijn dat de werkzaamheden uitlopen. Hierover wordt door de gemeente Vlissingen gecommuni ceerd via www.vlissingen.nl/boule- vards. Open voor verkeer in de weekeinden en 's avonds Wanneer het mogelijk is dan zullen de boulevards in de weekeinden en 's avonds toegankelijk zijn voor bestemmingsverkeer. Dit is afhan kelijk van de werkzaamheden die de betreffende dag plaats hebben gevonden. Streven is om de bou levards zo snel mogelijk na de uit gevoerde werkzaamheden open te stellen voor het verkeer. Wanneer een deel van de boulevards afgeslo ten is voor het gemotoriseerd ver keer, zal men middels bebording op een alternatieve route gewezen worden. Deze bebording wordt geplaatst op de toegangswegen richting de boulevards. www.vlissingen.nl/boulevards verlenen voor het bouwen van 6 garageboxen. De locatie is het achterperceel van Kanaalstraat 12 (Oost-Souburg), Beciusstraat 4G 1 t/m 6. Inzage De ontwerpbeschikking en de bij behorende stukken liggen met ingang van 11 augustus gedu rende twee weken ter inzage in het gemeentehuis te Vlissingen. U kunt de stukken elke werkdag tijdens openingstijden inzien. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond tussen 17.00 uur en 20.00 uur worden ingezien (Dhr. W. Huige, telefoon 0118- 487339 of email whe@vlissingen.nl). Tijdens de periode van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen inbren gen. Schriftelijke zienswijzen moe ten worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 3000, 4380 GV te Vlissin gen. Voor mondelinge zienswijzen kunt u een afspraak maken via de afdeling Publiekszaken (telefoon 0118-487156 of email omgevings- vergunning@vlissingen.nl). Wij wijzen u erop dat alleen beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden ingediend als de indie ner ook een zienswijze heeft inge bracht tegen de ontwerpbeschik king en belanghebbende is. Kennisgeving evenementen vergunning: De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat hij in het kader van de Algemene plaatselijke ver ordening voornemens is vergun ning te verlenen aan de Stichting ROAT (Reach Out And Touch) voor de zomeractiviteit Jump Up in de Zware Plaatwerkerij op het Schel- deterrein op 3 september 2011 van 13.00 tot 22.00 uur. De aanvraag om een vergunning kan met ingang van 11 augustus gedurende 2 weken worden inge zien. Hiertoe kunt u een afspraak maken met mevrouw E. Oebeles. Tijdens deze periode kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswij zen inbrengen. Schriftelijke ziens wijzen moeten worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 3000, 4380 GV te Vlissingen. Publicatie moratorium Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij in hun collegevergadering van 28 juli 2011 hebben besloten met toepassing van artikel 2.1.4, lid 2 sub c van de Huisvestingsverorde ning gemeente Vlissingen tot het verlengen van de periode van het moratorium Scheldebuurt te ver lengen tot 31 december 2011. Dit moratorium is van toepassing op de volgende straten: Bouwen Ewoutstraat Callenfelsstraat Clijverstraat Glacisstraat Hobeinstraat Hobeinsteeg Hurgronjestraat Kasteelstraat Scheldestraat Verkuijl Quakkelaarstraat Winkelmanstraat Van der Manderestraat De Lannoystraat Van de Spiegelstraat Van Nispenplein Van der Swalmestraat Lammensstraat Van Hoorn Van Burghstraat Beckerstraat Nicolaes Honighstraat Het besluit treedt in werking op 28 juni 2011 en geldt tot 31 december 2011. Met ingang van 10 augus tus 2011 ligt het besluit voor een ieder, tijdens kantooruren, koste loos ter inzage in de publiekshal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Een ieder kan op zijn verzoek tegen betaling van de kosten een afschrift krijgen van het besluit. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 1 en 22 september 2011. Vlissingen, 10 augustus 2011 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2011 | | pagina 11