BLAUW GERUITE KIEL mïi agenda WOONBEURS IN DE TIMMERFABRIEK t VLISSINGEN WERK IN UITVOERING PARKEERSITUATIE BADHUISSTRAAT GEWIJZIGD EIKENPROCESS1EVLINDER BELLAMYPARK BEKENDMAKINGEN KALENDER G EMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 10 AUGUSTUS 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Verkeersafzetting Hellebardierstraat Ter hoogte van Hellebardier straat 9 worden graafwerk zaamheden uitgevoerd voor verbetering van de nutsvoor zieningen. De straat wordt drie dagen afgesloten voor door gaand verkeer m.u.v. voetgan gers en fietsers. Donderdag 4 augustus 2011 09.00 tot 14.00 uur Donderdag 11 augustus 2011 19.00 tot 21.00 uur Vrijdag 12 augustus 2011 07.30 tot 16.30 uur Afsluiting fietspad Jordaenslaan Van 29 augustus tot 2 septem ber 2011 is het fietspad Jor daenslaan afgesloten voor het fietsverkeer. in deze periode wordt het fietspad omgelegd en voorzien van een asfaitlaag. Er wordt een omleidingsroute ingesteld voor de fietsers en dit wordt aangegeven door mid del van bebording. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering In de Badhuisstraat zijn de kleine parkeermeters met een maximum parkeertijd van 2 uur vervangen door kaartjesautomaten. Binnen kort zullen ook de parkeerme ters in de Glacisstraat tussen de Badhuisstraat en Hobein- straat worden verwijderd en moet ook daar een kaartje bij de automaat worden gekocht om te mogen parkeren. Gelijk met deze aanpassing is de maximale parkeertijd komen te vervallen en is de betaalmogeiijkheid uitge breid. Naast alleen muntgeld kan er nu ook met de chipknip betaald worden. Onder de naam 'Werelds Wonen Walcheren' vindt van 23 tot en met 25 sep tember 2011 de woonbeurs Walcheren plaats in de Tim merfabriek in Vlissingen. Op de woonbeurs is het beste woningaanbod van Walcheren te vinden, maar ook de nieuw ste woontrends en alle dienst verlening rondom het kopen en inrichten van een eigen huis. 'Werelds Wonen Wal cheren' richt zich op inwoners van Walcheren en omstreken. Alles rondom wonen De onlangs gerestaureerde Tim merfabriek op het Scheldeterrein in Vlissingen is de stijlvolle loca tie'van 'Werelds Wonen Walche ren'. Op ruim 1.500 vierkante meter vindt de bezoeker alles over koop- en huurwoningen, nieuwbouwprojecten en tweede woningen op Walcheren. Op het gebied van woninginrichting is een breed aanbod te vinden van moderne en klassieke meu bels, woonaccessoires, vloeren en stoffering. Ook de dienstver lening rondom wonen is aanwe zig onder andere op het gebied van duurzame energie, media en inrichtingsadviezen. Sfeer en beleving De organisatoren willen er vooral een sfeervolle beurs van maken waar voor iedereen iets te bele ven valt. Organisator Rob Scharff: "We willen de bezoekers vooral inspiratie geven, of men nu op zoek is naar een andere woning, een nieuwe lamp of de laatste snufjes op doe-het-zelf gebied." Informatie 'Werelds Wonen Walcheren' vindt plaats in de Timmerfabriek, Koningsweg te Vlissingen, van vrijdag 23 tot en met zondag 25 september. Openingstijden alle dagen van 11.00 uur - 17.00 uur. Toegang en parkeren zijn gratis. Voor jonge kinderen is er een speelgelegenheid. www.wereldswonenwalcheren.nl Vorige maand is in de omge ving Bermweg tijdens een routinecontrole een flinke hoeveelheid nesten van de eikenprocesslerups gevonden. Die nesten zijn opgeruimd en vernietigd. Over enkele weken vliegen namelijk de eikenpro- cessievlinders uit om te paren en eitjes te leggen. Dat is het moment om een indruk te krij gen hoeveel vlinders er in de omgeving aanwezig zijn en de (mannelijke) vlinders weg te vangen. Dat gebeurt met een feromoon val. Dat is een plastic emmertje voorzien van een invliegopening en een dakje. Onder het dakje is een staafje met een voor de mannetjesvlinder onweer staanbaar geurend stofje geplaatst. De geur is gelijk aan de geurstöffen die de vrouwtjesvlinders verspreiden om paarlustige mannetjes te lokken. Maar helaas... wanneer de vlinder het emmertje binnen gaat vindt hij geen aantrekkelijke partner maar een stof die hem verdooft en doodt. Door de op deze manier gevangen vlinders te tellen krijgt de afdeling Beheer een beeld van de hoeveelheid aanwezige vlinders en wordt voorkomen dat de vlinders op grote schaal voor nage slacht zorgen. Want daarin schuilt de noodzaak de aantallen van deze beestjes bin nen de perken te houden. De rupsen van de eikenprocessierups bezitten microscopisch .kleine brandharen. Wanneer die brandharen vrijkomen, kunnen er na contact vervelende klachten ontstaan zoals hevige jeuk en irritatie van de huid, ogen of luchtwegen. Reden genoeg om ver spreiding van deze beestjes te voor komen. Door het verwijderen van de nesten en het wegvangen van de vlinders blijft het aantal rupsen hopelijk beperkt. De gemeente Vlissingen controleert daarom alle openbare groenvoorzieningen op de aanwezig heid van nesten van de eikenproces sierups. Gelukkige bijkomstigheid is dat er niet zo heel veel eiken in Vlis singen staan. De voedingsbron voor de eikenprocessierups is dus beperkt. Na 8 augustus 2011 wordt gestart met het aansluiten van de Smalle Kade op de nieuwe doorgaande weg over het Bel- lamypark. Hierdoor kan het doorgaande verkeer zo snel mogelijk over de definitieve weg rijden. Om dat te realise ren moet ook de aansluiting op de Spuistraat gemaakt worden. Van 8 augustus t/m 16 september 2011 is er geen doorgaand verkeer mogelijk over het Bellamypark vanaf de Spuistraat. Er is dan een omleiding via Boulevard de Ruij- ter. Naast de werkzaamheden aan de wegen, hervat de aannemer ook de werkzaamheden op het centrale middendeel: het aanbrengen van goten en de uiteindelijke toplaag van gekleurd asfalt. De planning van de werkzaamhe den op het Bellamypark is afge stemd op de aanleg van de fiets- straat op de boulevards, zodat het doorgaande verkeer zo min mogelijk overlast zal ondervinden. Wanneer de werkzaamheden voor de fietsstraat beginnen bij Boule vard de Ruijter, is de nieuwe weg over het Bellamypark open. Vanaf 8 augustus is ook de KEET op het Bellamypark weer open. www.vlissingen.nl/bellamypark Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ontvangen: 1. kappen drie bomen Henri Dunantstraat 1 (26-07-2011) 2. plaatsen uitbouw op le verdie ping Aldegondestraat 8 (26-07-2011) 3. starten ayurvedische massage praktijk aan huis Wittezeestraat 37 (28-07-2011) 4. kappen blauwspar voortuin Rossinilaan 26 (29-07-2011) 5. slopen opstallen en betonvloer Langeleenweg 1 (01-08-2011) 6. verbouwen bedrijfsruimte Gilde weg 23 (02-08-2011) 7. bouwen tuinhuisje Vlissingsestraat(K) 27 tuin 160 (02-08-2011) 8. oprichten bedrijfsruimte Oost- souburgseweg 10 (02-08-2011) 9. slopen constructieve vloer Paauwenburgweg 63-77, de Visserstraat 17 (02-08-2011) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende reguliere omgevingsvergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen hebben verleend: 1. uitbreiden woning Tobagolaan 12 (29 juli 2011) Verleende omzettings vergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omzettingsvergunnin gen hebben verleend: 1. omzetten zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woon ruimte Westerzicht 493 (1 augustus 2011) Bezwaar Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen' zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Vlis singen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrech- ter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voor ziening te treffen, indien onver wijlde spoed, gelet op de betrok ken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht ver schuldigd. Verlengen beslissingstermijn omgevingsvergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij van de volgende aanvragen voor omgevingsvergunningen de beslis singstermijn hebben verlengd: 1. het bouwen en slopen van loodsen Engelandweg 12 (verlengd op 28-07-2011) Kennisgeving ontwerpbeschik king Wet algemene bepalin gen omgevingsrecht (Wabo). Reguliere procedure: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij in het kader van de Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht voornemens zijn vergunning te Middagpauze-orgelconcert: Jonathan Kooman Vrijdag 12 augustus 2011 Tijd: 12.00 uur Sint Jacobskerk Ringrijdwedstrijd in Ritthem Zaterdag 13 augustus 2011 Tijd: 08.00 -18.00 uur Ritthem Stadswandeling Vlissingen Zondag 14 augustus 2011 Tijd: 14.00 - 15.30 uur Zeeuws Maritiem muZEEum www.vlissingen.nl/uit

de Faam | 2011 | | pagina 10