Kermis in Middelburg Standwerkerconcours in Middelburg Parkeerterreinen gesloten Kruising Molenwater Koepoort fietsvriendelijker Zomeractiviteiten Middelburg in Beweging )y Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 3 augustus 2012 De Faam pagina 9 Vrijdag 5 augustus tot en met donderdag 11 augus tus is het kermis in Middelburg. Zevenendertig at tracties staan op de Markt en Plein 1940. Op de kermis staat voor elk wat wils. Van duizelingwek kende apparaten zoals Chaos en Future Dance tot aan een draaimolen voor de kleintjes. Behendige spelers kun nen prijzen winnen bij onder andere het schuivenspel en de grijpkranen. Ook liefhebbers van oliebollen, zuurstok ken en paling kunnen op de kermis terecht. Openingstijden Wethouder Johan Aalberts en mascotte KB de Kermisbeer openen de kermis vrijdag om 14.00 uur. De kermis is te bezoeken op vrijdag van 14.00 tot 24.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur en zondag van 13.00 tot 23.00 uur. Van maandag tot en met donderdag is de kermis van 10.00 tot 24.00 uur open. Markt naar Damplein De zaterdagmarkt van 6 augustus en de weekmarkt van 11 augustus verhuizen vanwege de kermis van de Markt naar het Damplein. De werkzaamheden om de kruising Molenwater Koepoort fietsvriendelijker te maken zijn afgerond. De kruising is beter herkenbaar gemaakt voor fietsers, er zijn fietsmarkeringen aangebracht en de voorrangssituatie is verbeterd. Hiermee is de eerste stap van het Europese project 'Bike Friendly Cities' gezet. Doel van het project is Middelburg fietsvriendelijker te maken door voorzieningen voor fietsers uit te breiden en verkeerssituaties voor fietsers waar nodig te verbeteren. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Van 8 tot en met 12 augustus is 'Middelburg in Beweging' actief met spette rende zomeractiviteiten voor jeugd van 4 tot en met 14 jaar. De activiteiten beginnen om 13.00 en duren tot 16.00 uur in de wijken Magistraatwijk, Dauwendaele, Stromenwijk, Centrum en Klarenbeek. Maandag 8 augustus 13.00 - 16.00 uur Wijk: Magistraatwijk Locatie: Grasveld Spinhuisweg Voetbalboarding 4x4 toernooi, hindernisbaan en zwembad en clinic 'circusartiest' Dinsdag 9 augustus 13.00 - 16.00 uur Wijk: Dauwendaele Locatie: Grasveld Drie Heuvels Voetbalboarding 4x4 toernooi, hindernisbaan en zwembad en clinic 'circusartiest' Woensdag 10 augustus 13.00 - 16.00 uur Wijk: Stromenwijk Locatie: Grasveld IJsselstraat Voetbalboarding 4x4 toernooi, hindernisbaan en zwembad en clinic 'circusartiest' Donderdag 11 augustus 13.00 - 16.00 uur Wijk: Centrum Locatie: Grasveld Koepoortlaan Voetbalboarding 4x4 toernooi, hindernisbaan en zwembad en clinic 'circusartiest' Vrijdag 12 augustus 13.00 - 16.00 uur Wijk: Klarenbeek Locatie: Grasveld J. Postkwartier Voetbalboarding 4x4 toernooi, hindernisbaan en zwembad en clinic 'circusartiest' Voetbalboarding In een grote opblaasbare voetbalboarding worden verschillende 4 tegen 4 toernooitjes gespeeld. Vooraf inschrijven is niet nodig, kom met je vrienden/ vriendinnen langs en strijdt mee om leuke prijzen. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Op donderdag 11 augustus wordt in de Lange Delft het standwerkerconcours gehouden. Drieëntwintig standwerkers gaan de strijd aan, wie tot beste standwerker 2011 in Middelburg zal worden uitgeroepen. Het spektakel begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Een jury bekijkt de verrich tingen van de standwer kers. Deze jury beoordeelt de standwerkers naast ori ginaliteit en overtuiging ook op hun welbespraaktheid. Om 16.30 uur reikt wet houder Chris Simons aan de beste drie deelnemers de prijzen uit. Deze prijsuit reiking vindt plaats in de Lange Delft op de hoek met de Segeersstraat. Standwerkers zijn vaklui, hun act is meesterlijk. Standwerken is in Neder land behoorlijk populair, maar een uitstervend ras. Jaarlijks organiseert de Centrale Vereniging Ambu lante Handel zo'n 120 con coursen. Ons land telt ongeveer 500 standwer kers, die een belangrijke bij drage leveren aan het imago van de markt. De standwerkers demonstreren van alles. Koopwaar die je normaal niet koopt, maar die door de overtuigende en vaak humorvolle presentatie van de standwerker grif over de 'toonbank' gaat. De standwerkers zorgen op 11 augsustus voor veel extra plezier tijdens deze 'dolle' donderdag. Foto: Aart van Belzen Foto: Jan Koole Foto: Jacqueline Pruijsers In verband met de kermis zijn enkele parkeerterreinen tijdelijk afgesloten. - Hof van Tange, van maandag 1 augustus tot en met zondag 14 augustus in verband met de plaatsing van kermiswagens voor de kermis; - Plein 1940, van dinsdag 2 augustus tot en met vrijdag 12 augustus in verband met de kermis; - Damplein, van woensdag 10 augustus 18.00 uur tot en met donderdag 11 augustus. Vanwege de kermis op de Markt is de warenmarkt op 11 augustus op het Damplein. De houders van een parkeervergunning voor het Hof van Tange zijn over de tijdelijke afsluiting van dat plein door Parkeerbeheer ingelicht. De houders van parkeervergunningen voor de andere-genoemde parkeerterrei nen kunnen parkeren op de overige locaties waar hun vergunning geldig is. Wij je circusartiest worden? Tijdens deze middag kun je onder deskundige begeleiding leren/oefenen met diabolo's, loopballen, eenwielers en ander circusmateriaals. Samen met Circus Knal gaan de kinderen die dat willen om 15.00 uur een echte circusvoorstelling geven. Meer informatie? Neem contact op met een van de coördinatoren Sport en Bewegen van de gemeente Middelburg. Christiaan Boon, 0118 - 67 57 61 of 06 464 06 497, c.boon@middelburg.nl Patrick de Guchteneire, 0118 - 67 67 97 .of 06 464 06 496, p.de.guchteneire@ middelburg.nl

de Faam | 2011 | | pagina 9