ar dat is net nu Geschokt door moord Westkapelle is mooi in het zonlicht Klaar voor een metamorfose? 28e Midzomernachtmarkt Bijzondere kunstveiling De Faam op Facebook MIDZOMER NACHTMARKT Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen Woensdag 3 Augustus 2011 Derde moord schokt Zeeuwen Panta Rhei Vlissingen 1996-2011:15 Jaar! 12,13 en 14 augustus Feestweekend Programma: www.depanta.nl Veel zeehonden in Zeeuws water Orgelconcert VRIJDAG 5 AUGUSTUS BOULEVARD VLISSINGEN VAN 1 9.00 - 01.00 UUR. De Faam Jaargang 112 Nummer 31 Oplage 54.435 De Vlissingse wethouder Jacques Damen wilde het ringrijden, heel sportief, ook eens uitproberen. Kort na het maken van deze foto viel hij echter van zijn viervoeter. Zo blijkt maar weer dat de Zeeuwse sport lang niet zo makkelijk is als deze lijkt. foto: jasper karman De steekpartij waarbij Mi chelle (36) afgelopen vrijdag avond gedood is komt hard aan in Nieuwdorp. Ze is ver moord in het park tussen de Hertenweg en Havenweg. Het dorp is in rep en roer omdat eerder ook de oud-inwoners Henk en Trees Schroevers om het leven zijn gebracht. Marcel van der Voort Nieuwdorp Tijdens gesprekken over de re cente moorden gaan mensen huilen, anderen kunnen er am per over praten. Het is zaterdag middag, nog geen vierentwintig uur na de fatale steekpartij. De vermoedelijke dader, de ex man (39) van Michelle, zit in de cel. Het park is afgezet met rood witte linten. Bij de ingangen staan twee politiewagens met agenten en een motoragent. Bij de wal tussen de toegangsweg van de Westerscheldetunnel en het dorp waakt eveneens een motoragent. Op dat moment leggen rechercheurs de laat ste hand aan hun sporen onderzoek op locatie. Een agent maakt een praatje en een buurvrouw loopt in de buurt van het plaats delict. "Ik ben enorm geschrok ken. Ik was niet thuis toen het gebeurde", zegt ze. "Het is verschrikkelijk. De politie was tien minuten na de moord al bezig met de lintafzetting. Ik kende het slachtoffer. Een gescheiden vrouw. Ik wist dat er proble men met haar ex-man wa ren. Drie mensen vermoord in twee weken tijd. Dat is triest", bekent een fietsende Nieuwdorpse op de Haven weg. Peter Kastelein: "De moord is verschrikkelijk. Zeker na wat in Middelburg met onze oud inwoners, het echtpaar Schroevers, is gebeurd. De vrijdag ver moorde vrouw zag ik regel matig folders rondbrengen. Ik hoorde mensen over de moord praten, dat de dader een vreemde vogel is." Wil je direct op de hoogte zijn van interes sant plaatselijk nieuws, leuke aanbiedingen en meepraten over wat speelt op Walcheren? Voeg dan De faam toe op Facebook www.de-faam.nl Vlissingen De Midzomernachtmarkt op de boulevards in Vlissingen is vrijdag (5 augustus) weer. In middels is het de 28e keer dat de markt is. Deze unieke markt is gegroeid van 50 naar ruim 200 kramen en beslaat een len te van zo'n twee kilometer. Het productaanbod op de markt is zeer divers. Naast de Neder- Domburg Stichting Art and Performance houdt 6 augustus een grote kunstveiling in Domburg. Het ingebrachte werk is afkomstig van schilders uit de gehele we reld, die op uitnodiging tijdens landse poffertjes, stroopwa fels, kaas en bloembollen is onder andere ook Chileens handwerk te koop. Ook zijn er specifieke Zeeuwse pro ducten te koop. De Midzomernachtmarkt sluit traditiegetrouw om 0.30 uur met een groot vuurwerk vanaf de Wester- schelde. de'Schildersweek in mei/juni aanwezig waren. Een selec tie van het werk, wat tijdens de Schildersweek gemaakt is, wordt ter veiling aangebo den. De veiling is om 20.00 uur in het Badpaviljoen. Westkapelle Tijdens de Traditiedag, woens dag 10 augustus, gaat Het Pol derhuis samen met de bevolking van Westkapelle een record neerzetten. "We houden alle maal van muziek en van zingen. Het zit in ons bloed! Dat blijkt wel uit het feit dat er in Westka pelle drie koren zijn: een folklore muziekgroep van vier personen, verschillende DJ's en een grote muziekvereniging. Daarnaast worden jaarlijks zeven zang avonden georganiseerd: Zing Middelburg In de Modespecial in De Faam van 14 september komt weer een metamorfose van een le zer of lezeres. De metamorfose wordt verzorgd door de dames van Demo in Goes. Monique van Overbeeke ver zorgt de hairstyling en Desiree Bakker is expert in de huidver zorging en make-up. Demo is bekend van grote projecten zoals Fashion Event en de Miss Zeelandverkiezing. Wie durft zelf een metamorfose aan of kent iemand die het écht verdient. Een man of vrouw die maar mee, propvol mensen en ouderwetse liedjes van vroeger", vertelt Ada van Hoof. "We wil len nu een nieuw record neer zetten en met zoveel mogelijk mensen Mooi is het zonlicht op twee manieren zingen en musi ceren. Gewoon als ouderwetse en een versie op een rockach- tige manier. We hopen dat zo wel inwoners als toeristen mee komen doen. De tekst wordt op papier uitgedeeld en ritme geven we aan met klappen, met pollepels, potten en pannen en altijd voor een ander klaarstaat of iemand die net een zware pe riode achter de rug heeft? mail dan voor 17 augustus een foto met naam, leeftijd en adresge gevens naar red.faam@whm. wegener.nl. Beschrijf ook in het kort waarom juist u of degene die u opgeeft de make-over ver dient. Geluksvogel Voor de winnende geluksvogel ligt een heerlijke verwendag in het verschiet. Na een kopje kof fie of thee met iets lekkers erbij wordt eerst het haar gerestyled. Daarna wordt de kandidaat eigen instrumenten. Dat moet een vrolijke boel worden onder leiding van Cora Knuijt, de di- rigente van de slagwerkgroep van OKK. De bedoeling is dat we dit record nu neerzetten en volgend jaar gaan breken, Voor de kinderen is op de Markt om 16.30 uur een workshop instru mentjes maken, die kunnen dan meteen 's avonds gebruikt worden. Het oefenen begint om 19.00 uur en de uitvoering van de twee versies is uiterlijk om 20.00 uur." feestelijk opgemaakt. De han den worden verzorgd en huid- verzorgings- en make-upadvies wordt gegeven. Alles op een manier die bij de kandidaat past. Daarna gaan de dames van Demo met de kandidaat een rondje maken langs kle dingzaken voor kledingadvies. En wordt de leukste outfit die bij de kandidaat past op de foto gezet. De fotograaf van De Faam zorgt voor een aantal mooie foto's. Meld je aan of geef snel iemand die je lief is of waardeert op en win een complete make-over! Middelburg De Zeezoogdieren Organisa tie hield afgelopen weekend, de tweede simultane zeehon dentelling in de Ooster- en Westerschelde van dit jaar. In totaal werden 534 zee honden gezien. In de Westerschelde lag rond het middaguur een gewone zeehond voor het Badstrand in Vlissingen. Bij de Hoge Platen lagen één grijze en twee gewone zeehonden in het water en zeven gewone zeehonden op de kant. En bij De Bol bij Hoofdplaat werden zestien gewone zee honden gesignaleerd en vijf grijze zeehonden op de kant. Bij de Hooge Springer telden de vrijwilligers dertien zee honden, waarvan drie jonge dieren. In de Oosterschelde werden in de buurt van de Roggenplaat 72 zeehonden geteld en in de Zimmer- mangeul 29 stuks met twee jongen van dit jaar. In de Sint Jacobskerk in Vlissingen is 5 augustus om 12.00 uur een middagpauze orgelconcert, verzorgd door Sietze de Vries uit Gronin gen.

de Faam | 2011 | | pagina 1