1 r r r Kermis in Middelburg Voorkom een kater op Kreta! Reconstructiewerken Banckertplein Schoonwaterriool in Erasmuswijk Parkeerterreinen afgesloten Zomeractiviteiten Middelburg in Beweging r www.middelburg.nl - Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 27 juli 2011 De Faam pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Vrijdag 5 augustus tot en met donderdag 11 augustus is het kermis in Middelburg. Zevenendertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. Op de kermis staat voor elk wat wils. Van duizelingwekkende apparaten zoals Chaos en Future Dance tot aan een draai molen voor de kleintjes. Behendige spelers kunnen prijzen winnen bij onder andere het schuivenspel en de grijpkranen. Ook liefhebbers van oliebollen, zuurstokken en paling kunnen op de kermis terecht. De kermis is te bezoeken op vrijdag van 15.00 tot 24.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur en zondag van 13.00 tot 23.00 uur. Van maandag tot en met donderdag is de kermis van 10.00 tot 24.00 uur open. Markt naar Damplein De zaterdagmarkt van 6 augustus en de weekmarkt van 11 augustus verhuizen vanwege de kermis van de Markt naar het Damplein. En dan is het zover; uw dochter of zoon gaat voor het eerst op vakantie met vrienden. Heerlijk genieten aan de Spaanse Costa, op een Grieks feesteiland of misschien wel lekker dichtbij in ons eigen Renesse. Voordat de koffer wordt gepakt is het belangrijk ook andere voorbereidingen te treffen. Praten over alcohol bijvoorbeeld. Als jongeren zonder ouders op vakantie gaan, gaan vaak alle remmen los. Vooral drinken is een populair tijdverdrijf. En met teveel drank op worden ook andere risico's genomen. Zoals onveilig vrijen of roekeloos gedrag in het verkeer. Daarnaast is alcohol ronduit schadelijk voor jongeren. Vooral voor hersenen die nog in ontwikkeling is alcohol funest. De hersenen ontwikkelen nog tot het 23e jaar. Tot die leeftijd is het dus oppassen geblazen met drank! Huismus wordt feestbeest Op vakantie komt het vaak voor dat ook jongeren die normaal gesproken geen alcohol drinken, onder druk van vrienden toch gaan drinken. Uit onderzoek blijkt dat jongens op vakantie gemiddeld zo'n 17 glazen bier per dag drinken! Meisjes komen ge middeld aan 7 glazen per dag, en dat zijn dan meestal mixdrankjes. Reken eens uit. Als een jongere tien dagen vakantie viert ligt het saldo aan het eind van de vakantie op 6 kratten bier of 50 flesjes mixdrank per persoon! Je zou er hoofdpijn van krijgen... Wees duidelijk en open Veel ouders vinden het lastig om met hun kind te praten over alcohol. Maar als u weet hoe schadelijk alcohol is en welke risico's uw kind loopt met teveel drank op, helpt het u misschien een drempel over. Belangrijk is er vooral open en eerlijk over te praten. Vertel bijvoorbeeld over uw eigen leuke en minder leuke ervaringen met drank. Stel ook de afspraken die u met uw kind hebt gemaakt over alcohol nogmaals aan de orde: "De afspraak is datje niet drinkt voor je 16e, dus dat geldt ook voor de vakantie". Of voor oudere kinderen: "We hebben duidelijke regels over hoeveel je mag drinken, dus ik ga er van uit dat jij je daar op vakantie ook aan houdt!". Leg uit waarom deze regels er zijn en controleer of u kind de regels ook snapt. Geef tips over hoe hij of zij kan omgaan met druk van vrienden en hoe je kunt bedanken voor (nog) een alcoholisch drankje. Laat uw kind daarin duidelijk zijn: "Nee bedankt, ik heb genoeg gehad" of "Ik houd het lekker bij fris". Regels stellen helpt echt' Het is een misverstand dat het toch niet helpt als je met je kind afspraken maakt over het drinken van alcohol. Uit onder zoek blijkt dat het wel degelijk effect heeft als ouders duidelijke regels stellen. De gemaakte afspraken blijven ergens in het achterhoofd hangen en weerhouden een kind er onbewust toch van bepaalde grenzen te overschrijden. Veel ouders maken zich zorgen over het alcoholgebruik van hun kind op vakantie. Zorg dat u uw zoon of dochter goed voorbereid op reis gaat. Kijk ook op www.goedvoorbereidopvakantie.nl voor meer informatie. Onder de noemer Laat ze niet (ver)zuipen! werken alle Zeeuwse gemeenten samen met de GGD Zeeland, Indigo preventie, Politie Zeeland en andere partijen partners om het overmatig alcoholgebruik onder jongeren aan te pakken. Op www.lznvz.nl vindt u meer informatie over de Zeeuwse aanpak en praktische tips voor alcohol en opvoeding. De reconstructie van het Banckertplein begint op woensdag 24 augustus. Op maandag 2-2 en dinsdag 23 augustus wordt de verkeerslichtinstallatie verwijderd. Gelijktijdig vervangt Delta NV nog een stukje gasleiding dat op de kruising van het Banckertplein ligt. Het werk wordt in in twee fases uitgevoerd: - Gedeelte Koudekerkseweg en Poelendaeleweg (ca. 4 weken) - Gedeelte Langevieleweg en Banckertstraat (ca. 3 weken) Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Gabriëlse van de afdeling Ingenieursbureau van de gemeente Middelburg, bereikbaar onder telefoonnummer 67 53 33. De werkzaamheden voor de aanleg van een schoonwaterriool en het herstraten van de J.H. Huijssenstraat en J. Lesagestraat starten op woensdag 18 augus tus. Het werk wordt in fases uitgevoerd. De bewoners en belanghebbenden ontvangen voor de start van de werkzaamheden in een fase een berichtje van de aannemer. De werkzaamheden zijn eind december afgerond. Indien u verdere informatie wenst kunt u contact opnemen met de heer J. Gabriëlse van de afdeling Ingeni eursbureau van de gemeente Middelburg, bereikbaar onder telefoonnummer 67 53 33. In verband met de kermis zijn enkele parkeerterreinen tijdelijk afgesloten. - Hof van Tange, van maandag 1 augustus tot en met zondag 14 augustus in verband met de plaatsing van kermiswagens voor de kermis; - Plein 1940, van dinsdag 2 augustus tot en met vrijdag 12 augustus in verband met de kermis; - Damplein, van woensdag 10 augustus 18.00 uur tot en met donderdag 11 au gustus. Vanwege de kermis op de Markt is de warenmarkt op 12 augustus op het Damplein. De houders van een parkeervergunning voor het Hof van Tange zijn over de tij delijke afsluiting van dat plein door Parkeerbeheer ingelicht. De houders van par- keervergunningen voor de andere genoemde parkeerterreinen kunnen parkeren op de overige locaties waar hun vergunning geldig is. Foto: Jacqueline Pruijsers Van 8 tot en met 12 augustus is 'Middelburg in Beweging' actief met spette rende zomeractiviteiten voor jeugd van 4 tot en met 14 jaar. De activiteiten beginnen om 13.00 en duren tot 16.00 uur in de wijken Magistraatwijk, Dauwendaele, Stromenwijk, Centrum en Klarenbeek. Maandag 8 augustus 13.00 - 16.00 uur Wijk: Magistraatwijk Locatie: Grasveld Spinhuisweg Voetbalboarding 4x4 toernooi, hindernisbaan en zwembad en clinic 'circusartiest' Dinsdag 9 augustus 13.00 - 16.00 uur Wijk: Dauwendaele Locatie: Grasveld Drie Heuvels Voetbalboarding 4x4 toernooi, hindernisbaan en zwembad en clinic 'circusartiest' Woensdag 10 augustus 13.00 - 16.00 uur Wijk: Stromenwijk Locatie: Grasveld IJsselstraat Voetbalboarding 4x4 toernooi, hindernisbaan en zwembad en clinic 'circusartiest' Donderdag 11 augustus 13.00 - 16.00 uur Wijk: Centrum Locatie: Grasveld Koepoortlaan Voetbalboarding 4x4 toernooi, hindernisbaan en zwembad en clinic 'circusartiest' Vrijdag 12 augustus 13.00 - 16.00 uur Wijk: Klarenbeek Locatie: Grasveld J. Postkwartier Voetbalboarding 4x4 toernooi, hindernisbaan en zwembad en clinic 'circusartiest' Voetbalboarding In een grote opblaasbare voetbalboarding worden verschillende 4 tegen 4 toernooitjes gespeeld. Vooraf inschrijven is niet nodig, kom met je vrienden/ vriendinnen langs en strijdt mee om leuke prijzen. Wij je circusartiest worden? Tijdens deze middag kun je onder deskundige begeleiding leren/oefenen met diabolo's, loopballen, eenwielers en ander circusmateriaals. Samen met Circus Knal gaan de kinderen die dat willen om 15.00 uur een echte circusvoorstelling geven. Meer informatie? Neem contact op met een van de coördinatoren Sport en Bewegen van de gemeente Middelburg. Christiaan Boon, 0118 - 67 57 61 of 06 464 06 497, c.boon@middelburg.nl Patrick de Guchteneire, 0118 - 67 67 97 of 06 464 06 496, p.de.guchteneire@ middelburg.nl

de Faam | 2011 | | pagina 9