Hinder van afsluiting A20 Henk Spaan Olie en andijvie LANDELIJKE SWEETDEAL Gezellig gezinsuitje in Slagharen inclusief de musical Fantasia, de gi-ga-grote muisical! Profiteer van 66% korting op een combinatieticket en beleef spanning en avontuur. HIGHLIGHTS VOORWAARDEN IN PLAATS VAN Alle draaiboeken klaar voor grootschalig onderhoud Column KOOP DINSDAG T/M VRIJDAG OP SWEETDEAL.NL GA VOOR DEZE AANBIEDING NAAR SWEETDEAL.NL Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 27 juli 2011 De Faam pagina 48 We staan aan de vooravond van twee grote meerdaagse verkeersafsluitingen, op de A20 tussen de knoop punten Kleinpolderplein en Terbregseplein. Essen tiële knooppunten in het Nederlandse wegennet. Het grootschalig onderhoud dat tijdens deze afsluitingen door Rijkswaterstaat wordt uit gevoerd, heeft dan ook impact op de wijde omtrek, niet alleen op de omgeving Rotterdam. Daarom kruipen mensen van Rijkswaterstaat, de provincie Zuid-Holland en de gemeente Rotterdam letterlijk bij elkaar in de Verkeersmanagement- centrale Zuidwest-Nederland in Rhoon om het verkeer 24/7 in goede banen te leiden. De werkzaamheden op de A20 tussen knooppunt Kleinpolder plein en knooppunt Terbreg seplein vinden plaats van zater dag 30 juli tot en met maandag 15 augustus. Hiervoor is de A20 van zaterdag 30 juli 22.30 uur tot zondag 7 augustus 00.00 uur afgesloten richting Hoek van Holland. En van zondag 7 augustus 00.00 uur tot maan dag 15 augustus 05.00 uur is de weg tussen de knooppunten afgesloten richting Gouda. Vooruitlopend op deze meer daagse afsluitingen, vond er half mei een 'generale repetitie' plaats in de verkeersmanage- mentcentrale. De A20 was toen een lang weekend afge sloten vanwege de sloop van het Hofpleinlijnviaduct over de 'A20 en om alvast een gedeelte van het grootschalig onderhoud uit te voeren. Van die gelegen Kijk op www.vanAnaarBeter.nl/RingRotterdam om een al ternatieve route te vinden. heid werd meteen gebruikge maakt om de impact van zo'n afsluiting te monitoren: hoe het verkeer het beste omgeleid kan worden en om te kijken of het bij elkaar zitten om het verkeer te managen, voordelen heeft. "Die generale repetitie is zeer positief verlopen", blikt André van der Laars van Rijkswater staat terug. "De draaiboeken voor de komende afsluitingen liggen klaar." Razendsnel reageren Beproefde methode om het verkeer te 'managen', is het dy namisch verkeersmanagement, waarbij alle verkeersstromen in de wijde omtrek in beeld zijn en er meteen actie onderno men kan worden wanneer dat nodig is. Bijvoorbeeld door het verkeer, via de borden boven de weg, vroegtijdig anders om te leiden. Om snel te kunnen schakelen, zaten verkeerskundi gen van Rijkswaterstaat, de pro vincie en de gemeente tijdens de weekendafsluiting voor het eerst fysiek bij elkaar 'in één hok', dat van alle moderne middelen was voorzien. Van der Laars: "Zo waren we beter dan ooit - ook met hulp van andere wegbe- heerders - in staat om de ver keerssituatie van het totale we gennet voortdurend in beeld te hebben. Die korte lijnen tussen de betrokken partijen maakten het mogelijk om razendsnel te reageren op ontwikkelingen op de verschillende wegen. Tijdens de komende afsluitingen zitten we weer bij elkaar." Aan alles is gedacht "Om de veiligheid te waarbor gen en verkeershinder te voor komen, staan bovendien alle denkbare hulpdiensten (zoals bergers, politie, brandweer, as- faltreinigers) 24/7 klaar om in actie te komen", kondigt Van der Laars aan. "Als er een on geluk gebeurt, dan kan de weg snel vrijgemaakt worden en kan het verkeer door." Verder zijn de drukste provinciale we gen uitgerust met zogenaamde detectielussen. "Daarmee meet de verkeerscentrale de actuele reistijden en kunnen files op provinciale wegen in de lande lijke verkeersinformatie worden opgenomen. Die informatie verschijnt ook op de dynami sche route-informatiepanelen ('DRIP's') boven de weg." Reisalternatief De website www.vanAnaar- Beter.nl/RingRotterdam staat boordevol informatie over de afsluitingen. U vindt er omlei dingsroutes, alternatieve reis mogelijkheden en filmpjes en kunt de werkzaamheden op de voet volgen. Het allerlaatste nieuws verschijnt op Twitter (@A20RingRdam) en op Fa- cebook. OV met korting Ondanks alle inspanningen om een veilige én vlotte afwikke ling van het verkeer te realise ren, dienen weggebruikers wel rekening te houden met vertra gingen die kunnen oplopen tot een uur. Rijkswaterstaat roept verkeersdeelnemers dan ook op om gebruik te maken van de be schikbare (reis) alternatieven of de reis uit te stellen als dat kan. Tijdens de werkzaamheden biedt Rijkswaterstaat tijdens werkdagen kaarten met korting aan voor het openbaar vervoer (trein en bussen, trams, metro's van RET). De kaartjes zijn te bestellen via www.vanAnaarBe- ter.nl/RingRotterdam. FOTO PETER ELENBAAS Het restaurant Cibus in Ceglie Messapica diep, diep in het zui den van Italië, in de hak die door drie zeeën omgeven wordt, heeft een meer dan lokale, zelfs meer dan regionale faam. Het is zijn Michelinster kwijt wat alleen maar vooruitgang heeft betekend. De chef, verlost van de druk van permanent preste ren, kan zich weer wijden aan receptuur en representatie. Die olie!" zei mijn vrouw tegen hem. Hij was diep groen. Ze had hem met alle vingers van het bord gelikt. De chef straalde. Maken we zelf", zei hij. "O, de peperige nasmaak in je keel", zei mijn vrouw. "We gebruiken alleen de geplukte olijf. Olijven die op de grond vallen wQrden beurs. Ze maken de olie zurig. Deze is zo puur als wat", zei hij. "Ik zou hem uit defies kunnen drinken", zei mijn vrouw. "Ik doe het wel eens als ik 's morgens opsta", zei de man. Hij knipoogde erbij. De olie was lekker, dat moest ik toegeven, maar op de een of andere manier had dit gesprek tussen mijn vrouw en die kok een component die me niet helemaal beviel. Het werd tijd om van onderwetp te veranderen. "O, die bonen", zei ik. De chef haalde zijn schouders op. "Telen we zelf", zei hij. "En de cicoria?" "Uit eigen tuin", zei de man. "Weet u dat er een liedje is van Domenico Mudugno dat over cicoria gaat?" vroeg ik. Cicoria is een soort andijvie met een krullend blad. "Ik ken alles van Modugno", zei de chef. Hij leek verontwaar digd. Domenico Modugno is een legendarische zanger van het Italiaanse levenslied, geboren in deze streek, die het festival van San Remo vier keer heeft gewonnen, de eerste keer in 1958 met het liedje Volare. "Hij bezingt ook de bonen van Puglia", zei ik. Zonder me aan te kijken goot de man een scheut olie uit een andere kan over mijn bonenpuree. "Dit is mindere olie. Wilt u die ook probe ren?" vroeg de kok aan mijn vrouw. www.deweékkrant.nVspaan Toegang tot het leukste attractiepark van Nederland en Fantasia, de gi-ga-grote muisical! Je bespaart wel 37,-. Avontuurlijk uitje voor het hele gezin tijdens de zomervakantie. Dikke pret bij het Zomercarnaval Mardi Gras. 40 attracties, wervelende shows en parades. De voucher is geldig t/m 7 augustus 2011 Voorstellingen zijn zondag 24 juli t/m 7 augustus (2 musicalvoorstellingen per dag). tJËMMHÊaBKm

de Faam | 2011 | | pagina 48