I 1: Niet stilstaan maar vooruitkijken Werken in de thuiszorg is afwisselend en uitdagend t &tr WÊM - p 4 - Curadomi "Ze vertelde dat Curadomi een christelijke thuiszorgorganisatie is. Toen dacht ik, laten we dat maar doen!" 'Zo delen we de kennis en verdiepen we ons in ons vak zodat onze cliënten goede zorg kunnen ontvangen." Cura i n «HW JBBn, H'j fr ~i Thuiszorg op Walcheren, Zuid-Beveland, Noord-Beveland, Tholen en Schouwen-Duiveland Wanneer ik bij haar aankom staat ze al op me te wachten bij de voor deur. "Heb je die bloemen voor mij meegebracht? Maar dat is toch niet nodig!" Haar stem is nog een beetje hees van een maagonder- zoek, maar toch vertelt mevrouw De Ridder uit Goes haar verhaal. "Ik fiets graag. Afgelopen Hemelvaartsdag ging ik fietsen rond Kloetinge. Het was mooi weer en ik voelde me fit. Bij een kruising moest ik even afstappen. Toen ik weer wilde opstappen verloor ik mijn evenwichten kwam ik pijnlijk ten val. Een ambulance werd gebeld, maar er was geen ambulance beschikbaar omdat die op dat moment ergens anders nodig was. Een echtpaar wat in de buurt was, was zo vriendelijk om me naar het ziekenhuis te brengen. In het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis constateerde de arts dat mijn heup gebroken was. De volgende dag zou ik geopereerd worden. Helaas moest de volgende dag de operatie worden uitgesteld omdat mijn bloed te dun was.'s Avonds kon ik eindelijk geopereerd worden. Op woensdag mocht ik weer naar huis. Omdat de wond bleef bloeden was helaas opnieuw een ziekenhuisopname nodig. De wond moest opnieuw gehecht worden, een nare operatie. Ik werd wel goed verzorgd door de verpleegsters, ze waren erg aardig. Het volgende weekend ging het weer mis, ik kreeg een maagbloeding. Ik moest vervolgens een maagonderzoek ondergaan waarvoor ik zo'n slang door mijn keel kreeg, daar ben ik nu nog hees van. Van lieverlee knapte ik weer op. Een verpleegster zei: "Mevrouw De Ridder mag haar bed niet uit want ze is doodziek geweest". Ja, ze pasten goed op me. Stichting voor-thuiszorg Thuiszorg van Curadomi Wilt u ook thuiszorg ontvangen van Curadomi of wilt u meer informatie over de mogelijk heden? Bel dan vrijblijvend naar ons regiokantoor in Goes: (°113) 33 3° 30. Laagewei 7, 4464 AK Goes of ga naar www.curadomi.nl Doordat ik een virus had gekregen heb ik nog een week apart moeten liggen in het ziekenhuis. Dan zie je dat een mens.veel kan meemaken. Het virus werd op kweek gezet. Hoe het afgelopen is weet ik niet goed want voordat ik daarvan de uitslag zou krijgen mocht ik al naar huis. Mijn dochter kwam me ophalen. De eerste nacht in mijn eigen huis was gewoon weer wennen. Je ligt ineens weer alleen, maar ik heb tegen mijn dochters gezegd, we gaan niet stilstaan, we gaan vooruit kijken! Zo is bijvoorbeeld mijn rijbewijs verlopen. Morgen gaan we naar het gemeentehuis om uitstel van de test aan te vragen, want nu zijn mijn benen niet stabiel genoeg om die test te doen. Curadomi medewerker Rieneke Slabbekoorn en mevrouw De Ridder kletsen gezellig even bij. Mijn dochters hadden thuiszorg van Curadomi voor me geregeld. Curadomi kwam vóórdat ik van mijn fiets ben gevallen al wekelijks helpen met het huishouden te doen omdat ik rugklachten had.Toen de mevrouw van de gemeente vroeg van welke organisatie ik thuis zorg wilde krijgen, vertelde ze dat Curadomi een christelijke thuiszorg organisatie is.Toen dacht ik, laten we dat maar doen, ik ben zelf ook gelovig dus dat past goed bij mij. Ik ben erg tevreden over de zorg van Curadomi. Ze komen nu drie keer per dag om te helpen bij het opstaan en naar bed gaan en om te helpen bij afwassen enzo. Verder komen ze elke week voor huishoudelijke hulp en op maandag en donderdag om te helpen bij het douchen en om mijn wond te verzorgen. Mijn dochters helpen me ook regelmatig. Mijn oudste dochter is van morgen met me mee geweest naar de arts voor controle en nu is ze nog een boodschap voor me aan het doen. Afhankelijk zijn moetje leren, dat valt in het begin niet mee. Maar nu ben ik het al aardig gewend, je moet leren om dingen te vragen aan andere mensen. Het scheelt wel dat ik mijn hulp van Curadomi nu goed ken, dan gaat dat toch makkelijker. Met behulp van de fysiotherapeut ben ik mijn spieren weer aan het trainen, zodat ik snel weer kan lopen en de dagelijkse dingen weer kan doen. Ik geloof alleen niet dat ik nog op de fiets zal stappen. Je moet ontspannen kunnen fietsen. Nu ik gevallen ben, ga ik gespannen op de fiets zitten en dat is niet de bedoeling. Maar ja... ik laat hem toch nog maar even staan hoor." Bent u Zorgt u voor iemand met een chronische ziekte of handicap? Heeft u behoefte aan een luisterend oor of ondersteuning? Vragen over respijtzorg, indi caties of een heel andere vraag? U kunt dan bellen naar de Landelijke Mantelzorglijn: (0318) 5478 87 of ma i len na a r: mantelzorg@curadomi.nl Twee wekelijks organiseert Curadomi bijeenkomsten voor mantelzorgers verspreid over heel het land. Elk jaar zijn er ook bijeenkomsten in Zeeland. Tijdens deze bijeenkomsten worden verschillende mantel zorgthema's behandeld. i 2 november 2011 organiseert Curadomi in Rotter dam in samenwerking met Agathos Thuiszorg en Zorggroep Rijnmond de eerste 'dag voor de christelijke mantelzorger'. Alle mantelzorgers zijn van harte welkom! Meer informatie over deze dag en andere vormen van mantelzorgondersteuning kunt u vinden op www.curadomi.nl. *So r Rieneke Slabbekoorn werkt inmiddels al ruim 6 jaar bij thuiszorgorganisatie Curadomi. Hoe ben je bij Curadomi terecht gekomen? Ik heb een opleiding gevolgd voor Verzorgende IG. Vervolgens heb ik driejaar in een verzorgingshuis gewerkt. Daarna heb ik de over stap gemaakt naar Curadomi. Waarom ben je bij Curadomi gaan werken? Ik herken mezelf in de christe lijke identiteit van Curadomi, ik doe mijn werk vanuit dezelfde levensvisie als mijn collega's. Het is fijn om iets voor mensen te kunnen betekenen. Je komt bij al lerlei soorten mensen thuis. Dat maakt de thuiszorg afwisselend en uitdagend. In het begin is het wel wennen datje zelfstandig werkt. Je komt in situaties waar je duidelijk merkt datje er alleen voor staat. De christelijke iden titeit kan meerwaarde bieden in de gesprekken met de cliënten. Ik heb het heel erg naar mijn zin bij Curadomi en heb dus geen spijt van mijn keuze om daar te gaan werken. Wat vind je mooi aan je werk? De combinatie van het vaktech nische handelen zoals wond- zorg, katheteriseren en stoma- zorg, maar ook het werken met mensen. Als verzorgende kom je ook vaak eenzaamheid tegen. De tijd dat ik dan bij zo iemand thuis ben wil ik er ook echt zijn voorde mensen en persoonlijke aandacht geven. Soms kun je in welke regio werkje? Ik werk in het subteam van de regio Goes. De subteams zijn klein zodat er niet teveel verschillende verzorgenden bij onze cliënten over de vloer komen, dat is prettig voor de cliënten. In vakanties spring je voor collega's in, dan werk ik ook in andere delen van Zuid- Beveland. Op Walcheren, Tholen en Schouwen-Duiveland werken weer andere teams van Curadomi. iemand bijvoorbeeld helpen door vrijwillige thuiszorg aan te vragen. Zij kunnen dan met die cliënt een rondje wandelen of gewoon een keer gezellig koffie gaan drinken. Thuiszorg is vaak solistisch werken, heb je wel contact met je collega's? Ja, we hebben keer per maand cliëntenoverleg en i keer per maand een teamoverleg. Tussendoor werkje regelmatig samen met een andere collega. Bijvoorbeeld in situaties waar we palliatieve zorg bieden. Hoe houd je je werk uitdagend? Iedere cliënt is weer anders, dat maakt het werk afwisselend. Ik heb naast mijn werk als ver zorgende wel een aantal extra taken. Zo doe ik ook de planning en heb ik een aandachtsveld. Dat houdt in dat ik mezelf met trainingen en vaklitera tuur verdiep in het onderwerp decubitus (doorliggen). Ik breng mijn collega's vervolgens ook weer kennis bij op dat gebied. En als collega's cliënten hebben met decubitus, dan kijk ik als het nodig is even mee. Zo delen we de kennis en verdiepen we ons in ons vak zodat onze cliënten goede zorg kunnen ontvangen. Wil jij je deskundigheid en passie voor de zorg bij onze cliënten inzetten? Kijk voor een uitdagende functie op www.curadomi.nl

de Faam | 2011 | | pagina 36