mag zonniger Slecht zomerweer E-readers uitleen bij bieb Gratis internet aan de Veerse kust Speelstad omgedoopt tot Smurfenstad aangetroffen Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen Woensdag 27 Juli 2011 Kijk verderop voor 100% korting. I* - T ■Mobile1 In dit nummer AUTONIEUWS van de merkendealers Midden-Zeeland ZOMER KORTING BIJ STEUTEL A.S. ZONDAG KOOPZONDAG www.defonteyne.nl dejonteyne STEUTEL Het klimaat in Nederland is grillig Zeeuws nieuws De Faam Jaargang 112 Nummer 30 Oplage 54.435 Middelburg De Zeeuwse Bibliotheek leent vanaf maandag 1 augustus e- readers uit aan haar leden. Dit is een apparaat waarmee digitale teksten gelezen kunnen worden. Het lenen kost 2,50 euro per week. Na de uitleentermijn van een week bedragen de kosten 0,50 euro per dag. De e-rea- der kan alleen opgehaald en geretourneerd worden bij de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Op dit moment is het nog niet mogelijk om ook e-books te lenen. Om het de klanten makkelijk te maken staan er al wel 13 titels op de e-readers. Vlissingen De jaarlijks terugkerende Vlis- singse vakantieweek Speelstad is omgedoopt in Smurfenstad. Het evenement is van maandag 1 tot en met zaterdag 6 augus tus op het bunkerterrein aan de Langeleenweg. "Speelstad is er om kinderen een fijne vakantietijd te bieden. Een plek waar ze vrij buiten kunnen spelen een eigen wereldje bou wen", meldt Gwendoline Vis sers van welzijnsstichting Palla dium. En vervolgt: "Ze bouwen hutten. Het smurfenthema is vorig jaar bepaald door de vrij willigers. Ze bedachten er een spel bij die als rode draad door de week loopt. Dat Smurfenstad samen valt met de première van de Smurfen (film) is toeval. De smurfen zullen terugkomen tijdens de activiteiten. Zo ma ken de kinderen dagelijks een Speelstadkrant die ze aan de deelnemers meegeven. Ik kan mij voorstellen dat er smurfige stukjes instaan. Ook komt er be zoek van de grote smurf en Gar- gamel. Speelweek is bedoeld voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. En is van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur en zaterdags van 9.00 tot 15.30 uur. Dagkaarten kos ten 1,20 euro en een weekkaart zes euro. Voorverkoop vijf euro op het bunkerterrein van vrij dag 29 tot en met 31 juli tussen 13.00 uur en 15.00 uur. Meer informatie via de website. lüiüiu. speelstad .punt. nl Veere Onderzoekers van het NlOO-Centrum voor Es- tuariene en Mariene Eco logie hebben voor het eerst een Japanse Kruiskwal in het Veerse Meer aangetrof fen. De giftige kwal heeft een glasachtige schotel en een bruin kruis. De provin cie waarschuwt zwemmers, want sommige mensen kun nen heftige allergische klach ten krijgen bij aanraking met een kruiskwal. Met swingende live muziek van 13.00 - 17.00 uur! Gezellig winkelen in Vlissingen! Veere Blof zou er een nieuw liedje over kunnen maken: Hier aan de kust, de Veerse kust internet iedereen gratis in alle rust. Het is uniek in Nederland dat de gemeente Veere zonder code, kosten of consumpties op graat gratis internet beschikbaar stelt als service aan gasten en toeris ten. In alle kustplaatsen van de ge meente Veere; Dishoek, Zoute- lande, Westkapelle, Domburg, Oostkapelle en Vrouwenpolder en in het stadje Veere wordt freewifi in de drukkere straten aangeboden. Door voor dit netwerk te kiezen, kan iedereen na het indrukken van de rode login button gratis surfen op het internet. Deze gra tis wifi wordt mogelijk gemaakt door de financiële bijdrage van de provincie Zeeland, de ge meente Veere en de plaatselijke ondernemersverenigingen. "Dit maakt het project zo bij zonder. Ieder heeft zijn schou ders er onder gezet om de finan ciën rond te krijgen, waardoor we binnen korte tijd de instal latie van de hotspots konden realiseren" zegt Ruurt van der Wel, teamleider marketing en communicatie van de VVV Walcheren en Noord-Beveland. De hotspots zijn geplaatst op bestaande internetverbindin gen, die beschikbaar zijn gesteld door ondernemers. Gratis wifi is niet nieuw, maar wel gewoon op straat. Voor meer informatie over de werking van freewifi en het dekkingsgebied is er een website gelanceerd. Vooralsnog is er alleen freewifi in de gemeente Veere beschik baar. De toekomstige freewifi- locaties in Zeeland zullen ook op deze website vertoond wor den. jeans shirts polo's shorts broeken truien overhemden kolbert's kostuums www.freewifizeeland.com MENSWEAR Aan het kerkplein naast het VW in Goes r> Liza en Chris uit Eist zijn twee dagen in Middelburg. Ze wilden naar Engeland varen afgelopen dagen, maar door het slechte weer was het niet verstandig om de overtocht te maken. Het weer is vele malen slechter de afgelopen jaren ver tellen ze, hierdoor doen ze vaker hun warme zeiluitrusting aan. foto: jasper karman Hét praatje op Walcheren, waar je ook bent, is het zomerweer. Of beter gezegd: het ontbreken er van. Zeker nu de temperaturen teleur stellend zijn middenin de zomervakantie vindt het gros van de mensen dat jammer. De Faam heeft het een en ander eens vergeleken. Tara De Vriend Veere Het klimaat in Nederland is nogal grillig, met zowel slechte als mooie zomers. Soms levert dit elke dag strandweer op en een ander jaar is het somber en veel regen. Fraai vakantieweer is en blijft in Nederland een kwestie van geluk hebben. En helaas is dat nu niet het geval. De koelste zomer, sinds het be gin van de waarnemingen van. het KNMI in 1706, was die van 1805 met 14 graden. Kijken we dichterbij dan springt de zomer van 1956 er uit met 14,4 gra den gemiddeld. Ook in de jaren zeventig en tachtig was het soms triest. De zomer van 1980 was de vierde van een serie van vijf met een tekort aan mooi zomerweer. De laatste twee decennia waren de meeste zomers warm. De koelste zomer van de afge lopen ruim twintig jaar was die van 1993 met een gemid delde temperatuur van 15,7 graden. In 1997 waren juni en juli teleurstellend met wis selvallig weer. Augustus 1997 brak tot ieders verrassing het warmterecord en werd de warmste oogstmaand in bijna drie eeuwen. In 2006 volgde, na de warmste juli maand aller tijden, een koele en zeer natte augustus. De afgelopen aprilmaand heeft iets ongelooflijks gepresteerd door de uitzonderlijke april van 2007 qua warmtepro ductie te evenaren. Beide maanden was het gemid deld 13,1 graden. Kijken we in honderdsten nauwkeurig, dan heeft april 2011 het zelfs nog beter gedaan. De Faam brengt iedere week al het nieuws van Walcheren. Onze website brengt het nieuws uit heel Zeeland én uit de rest van het land. www.de-faam.nl

de Faam | 2011 | | pagina 1