BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN BONEDIJKESTRAAT KRIJGT NIEUWE NAAM DE SOCIALE KANT VAN DE POLITIEK ALS BELANGRIJK SPEERPUNT VRIJWILLIGER AAN HET WOORD BURGEMEESTER HAALT AFVAL OP CEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 27 JULI 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld De werkdag begon op maandag 18 juli 2011 voor burgemeester René H. Roep iets anders dan normaal. Hij ging namelijk die dag een ochtend meewerken op de afvalwagen. In werkkleding hielp hij mee om het afval op te halen in de wijk en heeft hij ervaren wat er allemaal bij komt kijken om het afval op te halen. De naam Bonedijkestraat wordt met ingang van 1 augustus 2011 gewijzigd in Nieuw Bonedijkelaan. Tevens wordt de postcode voor de hele Nieuw Bonedijkelaan gewijzigd in 4382 HD. Terugkijkend op het afgelopen politieke jaar is er weer veel gebeurd. De Christenunie heeft de soci ale kant van de politiek als belangrijk speerpunt; daarom willen we een aantal van deze sociale onderwerpen noemen die afgelopen jaar belangrijk zijn geweest. We hopen dat de fusie tussen de Sociale Dienst, de Krediet bank Walcheren en létÉ/ADZ een succes zal worden en dat de samen werking zal lijden tot meer efficiëntie naar de klanten. Het Centrum voor Jeugd en Gezin wat gehuisvest zal worden in de brede school de Combinatie. We hopen dat dit centrum met zijn outreached karakter en zijn laagdrempeligheid tot zijn recht zal komen. In deze tijd is het best lastig om kinderen goed op te voeden. Naast opvoedings problemen zijn er zoveel verleidingen, zoals internet, alcohol en drugs, dat kinderen en ouders zich sterk moeten maken om hier verstandig mee om te gaan. Daar kunnen zij goed hulp bij gebruiken. De bezuinigingen op de zorg zijn zeker ook onze zorg! De Pgb's (Per soonlijk gebonden budgetten) zijn voor veel mensen een noodzaak, het is immers een recht om zelf je zorg te kunnen organiseren. Als je licha melijk of geestelijk afhankelijk bent van zorg is het heel fijn als je zelf mag uitmaken wie jou verzorgt en ook wanneer. We hopen dat deze bezuinigingen sterk zullen worden teruggedraaid. De Vlissingse chris telijke zorgorganisaties MGB (Met Gods Begeleiding) en Sta-op Zorg (onderdeel van de Hoop/Dordrecht) zijn organisaties die afhankelijk zijn van Pgb's, maar ook belangeloos mensen opvangen die geen Pgb krijgen. De gemeente is verantwoordelijk voor deze groep mensen die buiten de boot vallen. Voor deze groep heeft het rijk compensatiemiddelen (AWBZ) aan de gemeenten overgeheveld. Helaas heeft de gemeente Vlis singen een subsidieverordening waarin staat dat het voor organisaties met een levensbeschouwelijke achtergrond lastig is om subsidie te ver krijgen. We hebben nu op de algemene subsidieverordening een amen dement gemaakt waardoor het mogelijk moet worden dat christelijke/ levensbeschouwelijke organisaties ook mee kunnen doen met o.a. deze eerder genoemde compensatiemiddelen. We hopen dat in het nieuwe jaar het raadsvoorstel aan bod komt en dit amendement het haalt! Fractievoorzitter Coen van Dalen, fractie ChristenUnie E-mail: coenvandalen@zeelandnet.nl 2011 is het jaar van de vrij williger. Iedere maand stelt een vrijwilliger zich voor. Naam: Jannie Huige-van Dalen Doet: vrijwilligerswerk: koersbal, sjoelen en bingo's. 'Toen mijn man overleed, ben ik vrijwilligerswerk gaan doen. Eerst ging ik met Nel Krijger mee en later werd ik zelf vrij willigster in wijkcentrum De Scheldebuurt. In het Wolters- huis had ik al eens meegedaan met de knutselclub. Daarna verhuisden we naar Het Palet. Nu verzorg ik de bingo's in de Kwikstaart en het Van Does burgcentrum, de koersbal in Ter Reede, Nieuw Bach- tenpoorte en de Schutterij. Ook begeleid ik de sjoelgroep in Nieuw Bachtenpoorte. Voor mondelinge zienswijzen kunt u een afspraak maken via de afde ling Publiekszaken, cluster vergun ningen (telefoon 0118-487156 of email omgevingsvergunning@vlis- singen.nl). Wij wijzen u erop dat alleen beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden ingediend als de indie ner ook een zienswijze heeft inge bracht tegen de ontwerpbeschik king en belanghebbende is. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstands vergaderingen zijn 11 augustus 2011 en 1 september 2011. Tweede Ontwerpbesluit vaststel len Veiligheidscontour industrie terrein Vlissingen-Oost Het college van gedeputeerde staten van Zeeland en de colleges van bur gemeester en wethouders van Bor- sele en Vlissingen zijn voornemens ingevolge artikel 14 van het Besluit externe veiligheid inrichtingen (Bevi) een veiligheidscontour rond het industrieterrein Vlissingen-Oost vast te stellen. Elk college neemt hierover een besluit omdat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) bevoegd gezag zijn voor inrichtin gen die zich binnen het genoemde gebied bevinden. De coördinatie voor de procedure tot het vaststel len van de veiligheidscontour ligt bij de Provincie Zeeland. In de bestemmingsplannen van Borsele en Vlissingen en het Omge vingsplan van de Provincie Zeeland is het Industriegebied Vlissingen Oost aangewezen als gebied waar risicovolle bedrijven worden gecon centreerd, dit is gedaan om te voor komen dat dit soort bedrijven zich vestigen op lokale bedrijventerrei nen. Met het vaststellen van de vei ligheidscontour wordt dit geborgd. De ruimte tussen risicovolle acti viteiten enerzijds en ontwikkeling van de leefomgeving anderzijds wordt met de contour duurzaam verdeeld. Met de grens wordt voor komen dat plannen voor ruimtelij ke initiatieven en bedrijfsontwikke ling elkaar doorkruisen. Met de bekendmaking van het eer ste ontwerpbesluit, welke vanaf 17 maart 2011 tot en met 27 april 2011 ter inzage heeft gelegen, zijn de op de zaak betrekking hebbende stuk ken niet met het ontwerpbesluit ter inzage gelegd. Door middel van het bekendmaken en ter inzage leggen van een tweede ontwerpbe sluit inclusief de op de zaak betrek king hebbende stukken wordt deze omissie hersteld. De inhoud van het tweede ontwerpbesluit is op dit aspect aangepast en voor het ove rige niet inhoudelijk gewijzigd. Het ontwerpbesluit en de op de zaak betrekking hebbende stukken liggen van 28 juli 2011 tot en met 7 september 2011 ter inzage op de volgende locaties: Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middel burg op werkdagen van 8.00 - 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren. het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, op werkdagen van 8.30-12.30 uur. in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Kruger straat 1 te Vlissingen, op werkda gen van 9.00-16.00 en op donder dag van 9.00-19.00 uur. Een ieder kan tot en met 7 septem ber 2011, bij voorkeur schriftelijk, zienswijzen over het ontwerp-besluit indienen. Uw zienswijze kunt u sturen aan het coördinatiepunt vei ligheidscontour Vlissingen-Oost: Provincie Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. U kunt bij het coör dinatiepunt uw zienswijze aan zowel het college van gedeputeerde staten van Zeeland, als de colleges van burgemeester en wethouders van Borsele en Vlissingen indienen. Belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend of belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen ziens wijzen te hebben ingediend over het ontwerpbesluit en de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerpbesluit kunnen later beroep instellen Voor het inzien van de ter inzage gelegde stukken buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopie- en kunt u zich wenden tot de heer A.J. Lindenbergh, telefoonnummer 0118-631772, de heer L. Kaaijsteker van de gemeente Borsele, telefoon nummer 0113-238433 en de heer L. Busé, telefoonnummer 0118-487417 van de gemeente Vlissingen. Wet milieubeheer Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieübeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet mili eubeheer hebben ontvangen: van Buitenhaven Vlissingen Beheer B.V. voor het veranderen van een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Poorters- weg 15 te Vlissingen. van 4DentalZeeland voor het oprichten van een inrichting. De inrichting is gelegen op het per ceel Handelsweg 3 te Vlissingen. Verlenging inspraak nota onbetaalbare kracht In verband met de vakantieperi ode, wordt de inspraak voor de nota onbetaalbare kracht met 4 weken verlengd (tot en met 31 augustus 2011). Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Publiekszaken is gebleken dat onderstaande personen niet meer wonen op het adres waar zij volgens de gemeentelijke basisadministra tie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bijhouding van de persoonlijsten van deze personen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan ingeschreven. Doctor Ottestraat 103 J.M. Correia Teodoro, geb. 06-03- 1972 Kasteelstraat 70 L. Hollmann-Raabe, geb.17-05-1983 P.V. Hristov, geb. 08-03-1968 X.Li, geb. 07-05-1983 M.A. Miranda Ackerman, geb. 29-01-1981 O.J. Straffon Loredo, geb. 29-01-1983 S.Tang, geb. 12-10-1982 Mastkraanstraat 4 F. Sturm, geb. 18-05-1968 M. Ulinowski, geb. 23-07-1982 W.J. Wantuch, geb. 28-08-1972 Nieuwstraat 65 M.R. Roza, geb. 04-03-1988 Nieuwstraat 141 B.H. Ferreira da Conceicao, geb. 08-08-1988 Scheldestraat 10 R. Simsek, geb. 01-07-1985 Scheldestraat 29A T. Horvath, geb. 09-11-1986 Verkuijl Quakkelaarstraat 5 A.Morais Lucas, geb. 27-12-1967 E. Nogueira Pereira, geb. 02-01-1957 Walstraat 27b A.T. Da Canal, geb. 24-11-1951 Wilhelminastraat 87 F. Pan, geb. 24-12-1982 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belangheb bende tegen dit besluit bezwaar maken bij het College. De termijn voor het indienen van een bezwaar schrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publi catie. Het ondertekende bezwaar schrift moet bevatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemotiveerd aangeven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouder van Vlissingen, Post bus 3000, 4380 GV Vlissingen. Vlissingen, 27 juli 2011 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2011 | | pagina 11