F r Parkeerterreinen afgesloten vanwege evenementen Nieuwe route gevaarlijke stoffen Diensten Facilitas voortaan aan te vragen via eigen website Wijziging beleid woningaanpassingen Sportieve activiteiten tijdens de vakantie r Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 20 juli 2011 De Faam pagina 9 De komende weken zijn in verband met (jaarlijkse) evenementen enkele parkeerterreinen tijdelijk afgesloten. Het gaat om de volgende terreinen en data: - Hof van Tange, van donderdag 21 juli 18.00 uur tot maandag 25 juli 12.00 uur i.v.m. de Cityparty (onderdeel van evenement City of Dance) die op 23 juli gehouden wordt; - Hof van Tange, van maandag 1 augustus t/m zondag 14 augustus i.v.m. de jaarlijkse plaatsing van kermiswa gens voor de kermis die van vrijdag 5 augustus tot en met donderdag 11 augustus op de Markt en Plein 1940 wordt gehouden; - Plein 1940, van dinsdag 2 augustus t/m vrijdag 12 augustus i.v.m. de plaatsing van kermisattracties voor de kermis die van vrijdag 5 augustus tot en met donderdag 11 augustus wordt gehouden; - Damplein, van woensdag 10 augustus 12.00 uur t/m donderdag 11 augustus i.v.m. de warenmarkt. Van wege de kermis op de Markt is de warenmarkt op 11 augustus op het Damplein; - Molenwater, van woensdag 17 augustus 12.00 uur tot donderdag 18 augustus 23.00 uur i.v.m. het ringrij- den van de 2e Folkloristische Dag; - Hof van Tange, van dinsdag 30 augustus tot maandag 5 september 12.00 uur i.v.m. standplaats Circus Franz Renz, dat van 31 augustus tot en met 4 september circusvoorstellingen geeft. De houders van een parkeervergunning voor de genoemde parkeerterreinen zijn over de tijdelijke afsluiting van dat plein door Parkeerbeheer ingelicht. www.facilitasmiddelburg.nl is vanaf nu online. De website bevat informatie over Facilitas en biedt ook de mogelijkheid om digitaal diensten aan te vragen. Deze dienstenwijzer geeft meteen een indrukwekkend overzicht van wat Facilitas allemaal kan leveren. Facilitas Middelburg is in het leven geroepen door de gemeente Middelburg en LekkerLeven voor het gemak van Middelburgers. Facilitas regelt hulp voor mensen die hulp kunnen gebruiken. Dat kan van alles zijn. Huis houdelijke hulp, boodschappendienst, strijkhulp, iemand die de tuin komt doen of helpt met de administratie, noem maar op. Voordelen van Facilitas Gebruik maken van de bemiddeling via Facilitas biedt een aantal grote voordelen: - Mensen hoeven niet zelf te zoeken naar hulp; - Ze worden snel geholpen en in dringende gevallen, bijvoorbeeld bij ziekte, krijgt iemand voorrang; - Facilitas werkt met kundige mensen die ze zelf screenen; - Degene die het werk komt doen, hoeft niet contant betaalt te worden. Via Facilitas ontvangen mensen een factuur. - Facilitas bewaakt de voortgang en de kwaliteit; - Facilitas checkt of de klus naar tevredenheid is afgehandeld. Hoe gaat het precies in zijn werk? We merken vaak dat mensen zich afvragen hoe de inzet van Facilitas nou precies in zijn werk gaat. Daarom hebben we voor de nieuwe website een omschrijving gemaakt van de stappen die een aanvraag doormaakt: 1. U belt Facilitas of vraagt een dienst aan via de dienstenwijzer op de website. 2. Facilitas bespreekt uw wensen met u. 3. Facilitas heeft een bestand met bedrijven en particulieren die diensten kunnen leveren. Deze aanbieders worden door Facilitas gescreend. Facilitas zoekt de juiste persoon om bij u de aangevraagde dienst te komen leveren. 4. Facilitas bespreekt met u wie ze op het oog hebben om bij u de dienst te komen leveren en ook de kosten worden vooraf besproken. Als u akkoord bent met het aanbod, zorgt Facilitas dat de afspraken worden ge maakt voor de uitvoering. 5. De dienstverlener komt de dienst vervolgens op het afgesproken tijdstip uitvoeren. 6. Facilitas belt u na afloop om te checken of u tevreden bent over de geleverde dienst. Onlangs is door het college van burgemeester en wethouders van Mid delburg en de raden van de gemeenten Veere en Vlissingen een herzie ning van de route gevaarlijke stoffen vastgesteld. Dit is gedaan om de (verkeers)veiligheid en doorstroming van wegvervoer (van gevaarlijke stoffen) te optimaliseren. De nieuwe route gevaarlijke stoffen loopt als volgt: Vanaf de A58, de afslag Arnestein II (afslag 38), naar de N57, via de Havenpoortweg loopt de routering verder naar de aansluiting van de N57 op grondgebied van de gemeente Veere. Vanaf de N57 loopt er een aftakking van de routering over de eerste afslag Ampèreweg en vervolgens via de Herculesweg in noordelijke richting tot Eastman Chemical Middelburg. Vanaf Eastman dient de zelfde route terug gevolgd te worden. Voor de gemeente Vlissingen geldt dat het deel van de route, dat loopt vanaf de Sloebrug via de Nieuwe Vlissingseweg richting Middel burg, komt te vervallen. De bewegwijzering voor het vervoer-van de gevaarlijke stoffen wordt zo spoedig mogelijk op de nieuwe route volledig aangepast en aangebracht. Gemeente Middelburg heeft het beleid van woningaanpassingen gewij zigd. Wanneer u een jaartje ouder wordt, kunnen er op termijn proble- -men ontstaan met uw mobiliteit. U krijgt bijvoorbeeld moeite met traplopen. Het is belangrijk dat u op tijd actie onderneemt. U kunt zelf allerlei maatregelen treffen in uw huis of tijdig verhuizen naar een ge lijkvloerse woning. We noemen dit binnen de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) algemeen gebruikelijk. Dit betekent dat tijdig verhuizen volgens algemene maatstaven normaal is. U kunt in dat geval dus geen aanspraak meer maken op een woningaanpassing be taald uit de Wmo. In bijzondere situaties kan hierop een uitzondering worden gemaakt. De nieuwe beleidsregels zijn te raadplegen op www.middelburg.nl onder de rubriek Wonen en Leven Zorg en Wel zijn Wmo Wet- en regelgeving. Wilt u meer informatie over Wmo voorzieningen? U kunt contact opnemen met het Wmo-voorzieningenloket op telefoonnummer (0118) 67 56 75 of langskomen in Porthos, Sint Sebastiaanstraat 12 in Middelburg. Openings tijden ma t/m vr 8.30 uur-17.00 uur. In de zomervakantie hoef je niet stil te zitten of je te vervelen. In de week van 25 tot en met 29 juli organiseert Middelburg in Beweging verschillende sportieve activiteiten voor jongeren in de leeftijd van 4 -14 jaar. Maandag 25 juli, 13.00-16.00 uur Tobbedansen, Get 'm Off, clinic boogschieten Middelburg Zuid, grasveld Spinhuisweg Dinsdag 26 juli, 13.00-16.00 uur Buikschuifbaan, Get 'm Off, clinic boogschieten Dauwendaele, grasveld Drie Heuvels Woensdag 27 juli, 13.00-16.00 uur Buikschuifbaan, Get 'm Off, clinic boogschieten Stromenwijk, grasveld IJsselstraat Donderdag 28 juli, 13.00-16.00 uur Buikschuifbaan, Get 'm Off, clinic boogschieten Middelburg Centrum, grasveld Koepoortlaan Vrijdag 29 juli, 13.00-16.00 uur Buikschuifbaan, Get 'm Off, clinic boogschieten Klarenbeek, grasveld Johannes Postkwartier Wat is Get'm Off? Swing de grote bal, die aan de bovenkant van het kussen vastzit, richting je tegenstanders en probeer ze zo van hun 'troon' af te duwen. Tijdens deze middagen kan er onder begeleiding vrij worden gespeeld, maar er zullen ook een aantal wedstrijden plaatsvinden waarbij leuke prijzen zijn te winnen. Clinic boogschieten Heb jij altijd al eens willen leren boogschieten? Doe dan mee met deze clinic onder deskundige begeleiding. Meer informatie? Neem contact op met een van de coördinatoren Sport en Bewegen van de gemeente Middelburg. Christiaan Boon, 0118 - 67 57 61 of 06 464 06 497, c.boon@middelburg.nl Patrick de Guchteneire, 0118 - 67 67 97 of 06 464 06 496, p.de.guchteneire@middelburg.nl Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830

de Faam | 2011 | | pagina 9