INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG EN DE GEMEENTE VEERE Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 20 juli 2011 De Faam pagina 28 INFORMATIEVE OVERHEID G E M E E N T 1 VE JW E RECTIFICATIE In de Faam van 6 juli 201 1 is gepubliceerd onder de kop: AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING Koudekerke - Branding 1 1het uitbreiden van een kantoor, (8-6); dit moet zijn: Zoutelande - Branding 1 1het uitbreiden van een kantoor, (8-6); AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Domburg - Brouwerijweg 26-28, het slopen van 2 woonhuizen, terrasafzet ting en een garage, (1 1-7); Koudekerke - Dahliastraat 17, het uitbreiden van een woning, (7-7); Meliskerke -Jan Vaderstraat 2, het plaatsen van een aanbouw, (1 1-7); Oostkapelle - Berkenlaan 8, het uitbreiden van een woning, 13-7); Serooskerke - Hondegemsweg 2, het uitbrei den van een winkelpand, (6-7); Veere - Mijnsherenstraat 1het maken van een uitweg, (12-7); - Wijngaardstraat 23, het kap pen van een boom, (7-7); - Markt 5, het restaureren van het stadhuis, (13-7); Vrouwenpolder - Breezand 29, het bouwen van een recreatiewoning, (8-7); Zoutelande - De Zandput 47, het vervangen van de wanden, het plaatsen van 2 ramen, het vergroten van de berging en het verwijderen van de rabatdelen, (13-7); De aanvragen kunnen uit meer dere activiteiten bestaan. Een be zwaarschrift kan pas worden ingediend nadat het college op de aanvraag heeft beslist. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsproce- dure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Koudekerke - Strandweg 1 1het slopen van een berging en nieuw bouwen van een aanbouw, (13-7); - Dishoekseweg 34, het plaatsen van twee dakkapellen, (13-7); Oostkapelle - Oude Domburgseweg 37, het uitbreiden van een woning, (13-7); Serooskerke - Kokerheulweg 3, het slopen en nieuw bouwen van een ber ging/opslagloods, (13-7); Westkapelle - Vikingstraat 2, het plaatsen van een kozijn, (12-7); Zoutelande -Duinweg 121, het verbouwen van een woonhuis en het slopen van garage en bijkeuken, (8-7); - Branding 43, het uitbreiden van een zomerwoning, (13-7); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzie ning). De vergunning en de bij behorende stukken liggen tijdens deze periode ter inzage. VERLENGING BESLISTERMIJN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de verlen gingstermijn) Biggekerke - Kaasboerweg 2, het bouwen van een hotel, (6 weken) Oostkapelle - Molenweg 6, het slopen en bouwen van een schuur, (6 weken); VERLENEN BUITENPLANSE ONTHEFFING EN BOUWVERGUNNING Oostkapelle Wij hebben besloten om, met toe passing van art. 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening en art. 40 van de Woningwet, ontheffing van het bepaalde in het bestemmingsplan Buitengebied en bouwvergunning te verlenen voor: - Het oprichten van een mast van 27 meter ter vernieuwing van een lichtmast die ook dienst zal gaan doen als antennemast voor mobiele communicatie, op het sportcomplex aan de Magnolia laan Schoolstraat. Tegen het voornemen tot het verle nen van de ontheffing en bouwver gunning zijn 5 zienswijzen ingediend. De besluiten liggen van 21 juli 201 1 t/m 31 augustus 201 1 ter inzage. Ook is het te zien op de gemeentelijke website onder: loket -visie en beleid - ont heffingen - Oostkapelle. Tegen deze besluiten kan door een be langhebbende t/m 31 augustus 201 1 beroep worden ingesteld bij de rechtbank, sector Bestuursrecht, postbus 5015, 4330 KA te Mid delburg. Voor het in behandeling nemen van een beroepschrift moet u griffierecht betalen. Het besluit tot het verlenen van de ontheffing treedt in werking m.i.v. de 7e week na de dag van bekendma king. De bouwvergunning zal dan ook in werking treden. Ook al dient u een beroepschrift in, dan mag toch van de verleende ont heffing gebruik worden gemaakt. Als u aat wilt voorkomen, dan kunt u ook een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningen- rechter van de rechtbank. U moet voor een dergelijke voorziening griffierecht betalen. Voor meer in formatie hierover kunt u contact opnemen met de griffie van de rechtbank, tel. 011 8-677000. Als u tijdens de beroepstermijn m.b.t. de verleende ontheffing een ver zoek om voorlopige voorziening indient, wordt ae werking van de ontheffing opgeschort totdat op dat verzoek is beslist. ONTWERP- BESTEMMINGSPLAN Serooskerke Het ontwerpbestemmingsplan Geluidsscherm en waterberging N57 Serooskerke ligt van 21 juli 201 1 t/m 31 augustus 201 1 ter inzage. Dit bestemmingsplan omvat het plaatsen van een ge luidsscherm ter hoogte van de begraafplaats te Serooskerke en het aanbrengen/hebben van een waterberging tussen de rotonde van de rondweg Serooskerke en molen De Jonge Johannes. Bin nen de genoemde termijn is het ontwerp bestemmingsplan be schikbaar gesteld op www.ruimteliikeplannen.nl en is te vinden onder plannummer NL.IMRO.0717.0037BPGe- luidPo-OWOlOok is het ont werpbestemmingsplan in te zien op ae gemeentelijke website www.veere.nl onder 'Loket - visie en beleid - bestemmings plannen - algemene ruimtelijke plannen - N57'. Ten slotte is er de mogelijkheid om het plan in te komen zien op het gemeente huis. Van 21 juli t/m 31 augus tus 201 1 kan iedereen mondeling of schriftelijk een zienswijze bij de gemeenteraad indienen. Als u mondeling een zienswijze wilt indienen kunt u hiervoor contact opnemen met mevr. L.M. (Ella) Louwerse, tel. 0118-555355. NIEUWE ROUTE GEVAARLIJKE STOFFEN Kennisgeving ontwerpbe- schikking(en) - uitgebreide voorbereidingsprocedure De gemeenteraad van Veere is van plan, in het kader van artikel 1 8, lid 1Wet vervoer gevaarlijke stoffen, de herziene routering ge vaarlijke stoffen voor het grondge bied van de gemeente Veere vast te stellen: - De route gevaarlijke stoffen loopt over de nieuwe N57. Met het besluit wordt de oude route (N57) ingetrokken. De ontwerpbeschikking en de bij behorende stukken liggen van 21 juli t/m 31 augustus 2011 ter in zage. tijdens deze termijn kan ie dereen schriftelijk of mondeling een zienswijze indienen bij de ge meenteraad. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan wor den verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naqr voren hebben gebracht. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u inzien bij de centrale pu- blieksbalie van het gemeente huis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. Op don derdag tot 19.00 uur (met uit zondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een aanvraag kan geen bezwaarschrift woraen inge diend. Tegen een groot aantal besluiten kan alleen door belang hebbenden een bezwaar schrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk gebeuren, onder tekend zijn, binnen de genoemde termijn (vaak 6 weken na de ver- zenddatum aan de aanvrager) en moet tenminste het volgende be vatten: naam en adres indiener; dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het oe- zwaar is gericht; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college, de burgemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De ge meente moet de zaak opnieuw bekijken en neemt een besluit op het Bezwaar. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hierte gen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat in de meeste gevallen bij de sector bestuurs recht van de rechtbank. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaar schrift ook een voorlopige voor ziening gevraagd worden bij de Voorzieningenrechter. Voor infor matie (0118) 555 444. Domburg, 20 juli 2011 Burgemeester en wethouders van Veere STICHTING ARCHIPELSCHOLEN I.O. Burgemeester en wethouders van Miadelburg maken bekend dat de raad van de gemeente Mid delburg in zijn vergadering van 4 juli 201 1 heeft besloten voor nemens te zijn om over te gaan tot intrekking van de verordening openbare rechtspersoon Open baar Primair Onderwijs Walche ren onder gelijktijdige oprichting van de stichting Archipelscholen. Het raadsvoorstel nr. 1 1-84 ligt gedurende zes weken, van 21 juli toten met 31 augustus 201 1elke werkdag tijdens kan tooruren ter inzage in ae infor- matiehoek van het stadskantoor, Kanaalweg 3. De belangnebbende die het niet eens is met voornoemd voorne men kan binnen de aangegeven termijn hiertegen een zienswijze inbrengen. COLLECTIEVE ONTHEFFING SLUITINGSUUR HORECA BEDRIJVEN BINNENSTAD MIDDELBURG De burgemeester van Middel burg maakt bekend dat hij in ver band met het houden van de City of Dance op grond van artikel 2.3.1.5, lid 1 van de Algemene Plaatselijke Verordening Middel burg 1997 heeft besloten voor de nacht van zaterdag 23 juli op zondag 24 juli 201 1 voor alle horecabedrijven in de binnen stad (binnen de vesten) van Mid delburg een collectieve ontheffing van het sluitingsuur te verlenen tot 04.00 uur. Deze ont heffing geldt niet voor de para- commerciële horecabedrijven (sportkantines, dorpshuizen, soci aal-culturele instellingen e.d.). Ter verduidelijking willen wij u erop wijzen dat de geluidsnor men deze nacht normaal van kracht blijven. VASTSTELUNG STRAATNAMEN Burgemeester en wethouders hebben besloten om onderbor den toe te voegen bij de P.A. Bouwensestraat en het Kees Mooimanpad. Het besluit ligt voor iedereen zes weken, van 20 juli tot en met 31 augustus, ter inzage bij de vakba lie in het stadskantoor, Kanaalweg 3. Daar kan men desgewenst tegen betaling ook een kopie ver krijgen. Belanghebbenden kunnen gedu rende zes weken na de dag van de bekendmaking van dit besluit, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Bur gemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelij kerwijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:1 3 van ae Algemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de wer king van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, naaat u bezwaar hebt ge maakt, een voorlopige voorzie ning aanvragen bij de voorzie ningenrechter van de rechtbank Middelburg. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrech ter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. HUISREGELS JULIANABAD ARNEMUIDEN. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij op 6 juli 2011 huisregels heb ben vastgesteld voor het Juliana- bad in Arnemuiden. Hierin zijn voorschriften opgenomen over de toegang, het verblijf en het ge bruik van het zwembassin van het zwembad. Bovendien zijn er voorschriften opgenomen ten aanzien van de aansprakelijk heid voor schade e.d. Deze huisregels worden zowel in beknopte vorm als in het geheel in het zwembad op een voor ie dere gebruiker zichtbare plaats opgehangen. Verder zijn deze regels na te lezen op de website van de gemeente Middelburg (www.middelburg.nl) onder ae rubriek "Wonen en Leven" -> "Sport en Spel" -> "Sportaccom modaties" onderdeel "Julianabad Arnemuiden". De huisregels kunnen ook opge vraagd worden op het stadskan toor. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING (Uitgebreide voorbereidings procedure) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in het kader van artikel 1 8, lid 1 Wet vervoer gevaarlijke stoffen juncto artikel 8 van het Delegatie besluit gemeente Middelburg 2007 voornemens zijn de her ziene routering gevaarlijke stoffen voor het grondgebied van de ge meente Middelburg vast te stellen. Deze nieuwe route gevaarlijke stoffen loopt als volgt: Vanaf de A58, de afslag Ar- nestein II (afslag 38), de N57 op, via de Havenpoortweg zal de routering verder lopen naar de aansluiting van de N57 op grondgebied van de gemeente Veere. Vanaf de N57 loopt er een af takking van de routering over de eerste afslag Ampèreweg en vervolgens via de Hercules- weg in noordelijke richting naar Eastman Chemical Mid delburg. De ontwerpbeschikking en de bij behorende stukken liggen met in gang van 21 juli 201 1 gedurende zes weken tot en met 31 augustus 2011 ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende ge noemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling een ziens wijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een monde linge zienswijze binnen de ge noemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer (0118) 67 52 42. Contactpersoon is mw. B.A.M. de Jonge. Belanghebbenden lopen het ri sico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelij kerwijs aan hen kan worden ver weten dat zij tegen het ontwerp besluit geen zienswijzen als be doeld in artikel 3:15 van de Al gemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht.

de Faam | 2011 | | pagina 28