Hoort u zoals het hoort? 3x Drie dagen genieten Henk Spaan Arke Zien we de zon op de camping, of weer regen? Piet weet het! Arie Boomsma op de kast I Piet Paulusma Hans Anders: hoortoestel moet goed èn betaalbaar zijn Column Klik&Win Win weekend Duinrell met 6 personen Weekend Lezersactie Bourgondisch half pension arrangement voor 125,- p.p. Vakantie met 240,- korting Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 20 juli 2011 De Faam pagina 27 PIEL PA UL USMA COMIC 1 door piet voordes JA,IK HEB •T GEZIEN! BARBECUE WEER EEN 9 DUE VOOR U OOK EEN VLEESPAKKETJE? www.de-faam.nl "Vaak merk je pas dat je slechter hoort als familie of vrienden je er op wijzen. Je zet bijvoorbeeld de televisie steeds harder. Of je draait telkens je hoofd met het goede oor in de richting van het geluid. Gehoorverlies ver loopt geleidelijk en daardoor bijna ongemerkt", verklaart Jochem Coppes, kwali teitsfunctionaris van Hans Anders. De optiekketen heeft een uitgebreid assortiment digitale hoortoestellen en ont ving vorige maand het StAr Keurmerk 'Erkend Audicien'. Circa 1,4 miljoen Nederlanders kampen met gehoorverlies, bij voorbeeld door blootstelling aan lawaai. Dit kan al beginnen na je dertigste. Slijtage door ouderdom is de voornaamste oorzaak van gehoorverlies. Coppes: "Veel mensen stellen de aanschaf van een hoortoe stel uit. Terwijl de huidige ge neratie digitale hoortoestellen niet alleen heel comfortabel, maar ook bijna onzichtbaar is. Bovendien versterken ze geluid op een natuurlijke manier. Ver velende fluittonen behoren tot het verleden." Gratis hoortest Het aanmeten van een hoor toestel is een secuur werkje en gebeurt bij Hans Anders altijd door deskundige medewerkers, aldus Coppes: "We gaan niet over één nacht ijs. Voor een eer ste controle kunnen klanten zo binnenlopen. Als er sprake lijkt van gehoorverlies doen we een uitgebreide hoortest. Daarbij maken we onder andere gebruik van tonen, trillingen en spraak. Uit dit uitgebreide onderzoek blijkt de precieze mate en aard van gehoorverlies. En ook of een hoortoestel een oplossing biedt." Groot assortiment Na het uitgebreide onderzoek geeft de audicien van Hans An ders een deskundig advies over mogelijke geschikte hoortoestel len. Coppes: "De wensen van de klant staan altijd centraal. Daarom hebben we veel ver schillende soorten hoortoestel len met allerlei mogelijkheden." De laatste snufjes als BlueTooth voor een draadloze koppeling met tv, mp3-speler en telefoon ontbreken daarbij niet. Klanten kunnen vervolgens een hoor toestel twee maanden helemaal gratis uitproberen. Als de klant volledig tevreden is, koopt hij het hoortoestel. De eigen bij drage is bij de optiekketen altijd helder: de kosten van het toe stel min de vergoeding door de zorgverzekering. In sommige gevallen betaalt de klant zelfs niets. Meer informatie? Bel hét gratis informatienummer 0800-0027 of kijk op www.hansanders.nl voor een filiaal bij u in de buurt. Op proef met service Hans Anders biedt veel keuze: van eenvoudige hoortoestellen tot toestellen met de modernste snufjes. In de service is inbegrepen: een uitgebreide gratis hoortest; gratis advies door erkende audiciens; twee maanden gratis uitproberen; gratis deskundige begeleiding, verzekering, batterijen en onderhoudsset tijdens uitproberen; gratis jaarlijkse controle; 100% tevredenheidsgarantie. FOTO PETER ELENBAAS Net realiseerde ik me dat de Toppers al twee weken uit het nieuzos zijn. Zelfs Toppers verdwijnen in de komkommertijd. Misschien is er iets anders aan de hand, iets ernstigs? Heb ben ze synchroon een ziekte aan hun stembanden gekregen? Ik kan het me niet voorstellen. Dan had Mark Rutte allang de noodtoestand afgekondigd. De VVD is pro-Toppers: "Zij slwpen ten minste geen subsidie als een Hummer benzine. De Toppers hebben een voorbeeldfunctie voor de kunstenaars in dit land, voor iedereen die zijn eigen broek niet kan ophouden", aldus Rutte in een zes uur durende toespraak voor de liberale Cultuur Commissie. (Update: nooit te vroeg juichen over gebrek aan nieuws van de Toppers. Zojuist wordt bekend dat Gordon revalideert in Thailand om het verlies van zijn moeder te verwerken.) Een tweede voordeel van de vakantieperiode: al een maand blijven we verstoken van nieuzus over het boerenbont servies van Yvon Jaspers. Zelfs geen gebroken schoteltje haalde de shozupagina's. Noch heeft Jaspers de afgelopen periode haar stokpaardje bereden dat de mensen aardiger moeten worden, ook buiten Brabant. Een boodschap die bij mij overigens een averechtse uitwerking heeft. Zodra ik die chick hoorde preken, vouwde ik haar het liefst in een rol prikkeldraad a la Johnny Hoogerland en duwde ik het gillende pakketje subiet van een col van de eerste categorie af Alleen Arie Boomsma is een ON-er, een Overbodige Neder lander, die van zich laat horen in de komkommertijd. Hij staat op de cover van de Linda, avond aan avond leest hij in recreatiezalen op campings andermans gedichten voor en hij is woedend op hen die zich openlijk afvragen wanneer hij zelf eens uit de kast komt. Tja. Meneer maakte een fotoboek vol blote mannen, hij ging op een foto met blote mannen, zijn beste vriend is een *blote man, hij heeft een tatoeage van Jezus op zijn blote rug en hij zat in eenjwy voor de verkiezing van de blootste man. Met zoveel bewijsmateriaal hoefje geen Baantjer te zijn om conclusies te trekken. Kom er maar uit, Arie. www.deweekkrantril/spactn 15 Voor 90ste verjaardagsfeest La Vache Qui Rit ga snel naar www.dpweekkrant.nl/actie Weg in eigen land, maar toch met het gevoel dat u zich in het buitenland bevindt... dat kan alleen in het 'schone' Limburg. Een weekendje Slenaken is de ideale manier om het Limburgse landschap te verkennen, Bour gondisch te tafelen, en heerlijk te ontspannen. Geniet van een paar zorgelo ze dagen in het gastvrije Best Western hotel Slenaken****. Het hotel ligt midden in het Limburgse heuvelland aan de rand van het plateau van Heyenrath (220 m). Best Western Hotel Slenaken is het hoogst gelegen hotel in Nederland. Vanaf het pa noramaterras heeft u een betoverend uitzicht op het pittoreske dorpje Slenaken, het Gulpdal en België, onze zuiderburen. Maastricht, Aken en Luik (met een scala aan winkels en veel historie) liggen op ca. 20 kilometer afstand. In Valkenburg (op ca. 15 kilometer afstand) vindt u het grootste kuuroord van Ne derland, Thermae 2000 en het Holland Casino. Ingrepen 2 overnachtingen in Best Western Hotel Slenaken 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 2 x 2-gangen keuzediner Wandel- fiets- en autoroutes Entreekaarten Casino Valkenburg Welkomstdrankje Van 1 oktober t/m 30 december verblijft u de 3e nacht gratis o.b.v. logies en ontbijt, indien de 3e nacht op een zondag-, maandag-, dinsdag- of woensdagnacht valt. Het arrangement is geldig t/m 30 december 2011. Aankomst dagelijks Prijs exclusief verblijfsbelasting ca. 2 per persoon per nacht en reserveringskosten 15,- per online boeking of 27,50 per telefonische- of reisbureau boekingen. Boekingen Voor informatie en boekingen kijk op www.arke.nl/wegener. U kunt ook bellen met Arke tel. 0900-8847 0,15 pm) of langsgaan bij een Arke winkel bij u in de buurt o.v.v. Wegener huis aan huis Slenaken aanbieding. Op deze reis zijn de ANVR/ SGR voorwaarden van toepassing. Heeft u uw zomervakantie nog niet geboekt? Boek dan nu een luxe kampeervakan- tie bij Canvas Holidays met dubbele zomerkorting. U ontvangt maar liefst 240,- korting als u minimaal een week boekt en aankomt tus sen 18 juli en 19 augustus 2011. U heeft keuze uit 17 topcampings in Europa, waaronder camping Duinrell in Nederland en campings in Italië, Frankrijk en Spanje. Uw luxe stacaravan of bun galowtent staat al compleet ingericht voor u klaar. Wees er snel bij, want de laatste plekjes gaan snel en op=op! Zie www.canvasholidays. nl/weekkrant voor de deel nemende campings of bel 0900-8824 0,20 p.min) Enkel geldig bij telefonische boekingen o.v.v. actiecode 117WEG.

de Faam | 2011 | | pagina 27