Held van de Smaak .25% J 7ko - ;m/ "B ~B Nieuwe route gevaarlijke stoffen Zeeuws talent gezocht "B Leuke workshops voor kids Pas getrouwd of 50 jaar? Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen Woensdag 20 Juli 2011 Vijf Zeeuwen genomineerd voor titel ZOMER KORTING BIJ STEUTEL Os f STEUTEL SMS-alert voor de binnenstad Parkeerterrein Hof van Tange - -T -Mobile! DeFaam Jaargang 112 Nummer 29 Oplage 54.435 De ZMf houdt In samen werking met de Bond van Boerderij Zuivelbereiders op donderdag 21 juli de Zeeuw se Held van de Smaak verkie zing. In het Zeeuws Museum in Middelburg wordt bekend gemaakt wie van de vijf geno mineerden zich de Zeeuwse Held van de Smaak mag noemen. Het thema van dit jaar is ambachtelijke zuivel en kaas. Een onderdeel van de verkiezing is een proeverij. Tara de Vriend Middelburg Voor de provinciale voorronde zijn vijf Zeeuwse kandidaten genomineerd: Zuivelboerderij Hoogelande uit Grijpskerke, Kaasboerderij Schellach uit Middelburg, Loverendale, Ter Linde Vee/ kaasmaker uit Oost- kapelle, Schapenhouderij Breel uit Veere en IJsboerderij De Koehoorn uit Meliskerke. De proeverij is van 12.30 tot 13.30- uur op het Abdijplein in Mid delburg. Geïnteresseerden zijn van harte welkom om te komen snoepen van Zeeuws boerenijs, -kaas en andere zuivelproducten. De Week van de Smaak wordt dit jaar voor de vijfde maal georganiseerd. De Held van de Smaakverkiezing is een vast onderdeel van de Week van de Smaak. Met de titel Held van de Smaak worden ambachtelijke pro ducenten en verwerkers in het zonnetje gezet die zich op een bijzondere manier inzetten voor eerlijke, duur zame en smaakvolle streek- en seizoensproducten. Het gaat hierbij om voorlopers in hun vakgebied, die collega's inspireren en dit gedachte goed uitdragen. Uiteindelijk zal een vak jury uit de genomineerden de Zeeuwse Held van de Smaak moeten kiezen, die doorgaat naar de landelijke verkiezing. weekuandesmaak.nl Vlissingen Er worden op de buitenschoolse opvang locaties (BSO's) van Kinderopvang Walcheren di verse leuke workshops gehou den voor kinderen van acht jaar en ouder. Zo zijn er de Nieuwe Media workshops: Film maken, mop verfilmen, verhaal verfil men en stopmotion film maken. Zo kunnen kinderen kunnen op donderdag 21 juli om 10.00 uur hun eigen mop verfil men bij BSO Piraten in Vlis singen en om 14.00 uur hun eigen film maken bij BSO Jodokus in Middelburg. Alle activiteiten zijn te vinden op de website. Korting jeans shirts polo's shorts broeken truien overhemden kolbert's kostuums www.kinderopvangwal- cheren.nl MIDDELBURG MENSWEAR Aan het kerkplein naast het VVV in Goes Bent u pas getrouwd of al enkele jaren? 25 of misschien al 50 jaar? Een trouwdag blijft altijd bijzonder. Zet uw leukste foto op onze website en doe mee aan de actie! Kijk snel op: www.de-faam.nl Traditiegetrouw wordt er op donderdag 21 juli een vuurwerkspektakel afgestoken vanaf een ponton op de Westerschel- de. Op deze avond is de kermis op de Nieuwendijk en het Bellamypark tot, 1.00 uur geopend. Het vuurwerk begint om 22.30 uur. Middelburg Door het Middelburgse college van B&W is onlangs een her ziening van de route gevaarlijke stoffen vastgesteld. Dit is gedaan om de verkeersveiligheid en doorstroming van wegvervoer van gevaarlijke stoffen te verbe teren. De nieuwe route gevaar lijke stoffen loopt als volgt: van af de A58, de afslag Arnestein II (afslag 38), naar de N57, via de Havenpoortweg loopt de route verder naar de aansluiting van de N57 op grondgebied van de gemeente Veere. Vanaf de N57 loopt er een aftakking van de route over de eerste afslag Ampèreweg en vervolgens via de Herculesweg in noordelijke richting tot Eastman Chemical Middelburg. Vanaf Eastman gaat dezelfde route terug. Voor de gemeente Vlissingen geldt dat het deel van de route, dat loopt vanaf de Sloebrug via de Nieuwe Vlissingsewég richting Middelburg, komt te vervallen. De bewegwijzering voor het ver voer van de gevaarlijke stoffen Middelburg Het succesvolle bandcoachings- traject van Popaanzee gaat na de zomer opnieuw van start. In deze vijfde editie zullen drie veelbelovende Zeeuwse bands de kans krijgen uit te groeien tot ware professionals. De drie geselecteerde bands uit deze vijfde editie krijgen een persoonlijke, professionele coach aangewezen om te werken aan hun muzikale kwaliteiten. Daarnaast krijgt iedere band een budget voor workshops op het gebied van vocalcoaching, instrumentbeheersing, presen tatie, marketing en optredens op de Zeeuwse podia en festi vals. Deelnemen kan door een mo- tivatiebrief te sturen met een demo-cd of dvd, fotomateriaal en een biografie voor donderdag 1 september naar Poppuntzee- land/Popaanzee Imke Elstak, Postbus 407, 4330 AK in Mid delburg. De eerste 10 aanmel dingen krijgen op één van hun aangemelde liedjes een advies song analytic. Meer informatie over het bandcoachingstraject is te vinden op de website van Popaanzee. www.popaanzee.nl wordt zo spoedig mogelijk op de nieuwe route volledig aangepast en aangebracht. Vanwege de Wet vervoer gevaarlijke stoffen laten gemeentes bij voorkeur het wegvervoer van gevaarlijke stof fen plaatsvinden over relatief veilige wegen met bijvoorbeeld betrekkelijk weinig of geen ge lijkvloerse kruisingen, weinig of geen stoplichten. En over wegen die verder verwijderd zijn van kwetsbare bestemmingen zoals woonwijken en waardevolle na tuurgebieden. Vlissingen Het SMS-alert voor de bin nenstad van Vlissingen gaat officieel vandaag van start. Hiermee kunnen winkeliers elkaar waarschuwen voor calamiteiten of incidenten. Maar ook wanneer een kind zijn ouders kwijt is. Dit alles gaat via een meldkamer. Ook de politie participeert in dit project zodat, wanneer dat nodig is er nog sneller gere ageerd kan worden. Op dit moment is het SMS-alert alleen toegankelijk voor le den van de winkeliersver eniging. Middelburg Op zaterdag 23 juli is de bin nenstad van Middelburg het toneel van de City of Dance. Aansluitend is er op het Hof van Tange een Cityparty. Het parkeerterrein Hof van Tange is vanwege opbouw- tijd, het evenement en op- ruimtijd afgesloten van don derdag 21 juli 18.00 uur tot maandag 25 juli om 12.00 uur. Vanwege de openbare orde en de verkeersveilig heid is tussen 16.00 en 24.00 uur het fietspad en het tunneltje Langeviele- bolwerk en Baanstraat voor (brom)fietsverkeer afge sloten. Op de Walensingel, ter hoogte van het Hof van Tange geldt een snelheids beperking van 30 kilometer per uur. Kijk verderop voor gratis pingen en internetten met BlackBerry® PrePaid.

de Faam | 2011 | | pagina 1