Veiligheid voorop bij bezuinigingen B B B B B Reu Johnny zoekt een gezellig thuis waar hij veel aandacht krijgt. Zomervakantie f |A 58| M iddelburq 15 Vlissingen 18 Dier van de week Schoonste strand van Nederland Hobby en Huisvlijt Nieuwe website van Facilitas Openstelling Dorpskerk Rondje Veere Workshops bij de Dagvlinders Monumentale bomen tocht Nachtwandeling natuurgebied Winnaars film Bridesmaids Sinds mei is een nieuw voertuig in dienst voor diverse taken Walchers Kort Altijd actueel: de-faam.nl www.de-faam.nl Kun je nu eindelijk eens gewoon doorrijden naar je werk, of wordt het ook in de zomervakantie aanslui ten "achteraan de file? www.de-faam.nl Vlissingen Stichting Nederland Schoon houdt al jaren de verkiezing het-Schoonste Strand van Nederland. Ook dit jaar zijn de inspecteurs weer druk bezig met de inspecties om te bepa len wie dé Schoonste Strand- gemeente van Nederland is. Dit jaar heeft Stichting Neder land Schoon ervoor gekozen om een nieuw onderdeel aan de verkiezing toe te voegen. Inwoners, strandbezoekers en anderen kunnen bepalen wélk strand de publieksprijs voor het Schoonste Strand wint. Deelnemers maken kans op een iPad2. De verkiezing van de Schoonste Strandgemeente heeft er inmiddels toe geleid dat de Nederlandse stranden ruim twee keer zo schoon zijn als acht jaar geleden. Stemmen kan nog tot 22 augustus. www.nederlandschoon.nl Stem ook op uw favoriete Schoonste Strand van Nederland. FOTO: JASPER KARMAN Oostkapelle In het Protestants Kerk centrum aan de Johan de Pourckstraat 2 in Oostkapelle wordt van woensdag 20 tot en met vrijdag 22 juli de tentoon stelling Hobby en Huisvlijt gehouden. Bezoekers kunnen quilts, miniatuur vrachtwa gens, kantwerk, schelpenhar ten, gedichten, blikken bussen, bloemstukken en fototoestellen bewonderen. De makers en verzamelaars van al dat werk vertellen de bezoeker graag over hun hobby. Entree kost 1,50 euro voor volwassenen. Middelburg De nieuwe website van Facilitas Middelburg is sinds kort online. De website bevat informatie over Facilitas en biedt ook de mogelijkheid om digitaal diensten aan te vragen. Deze dienstenwijzer geeft meteen een overzicht van wat Facilitas allemaal kan leveren. Deze dienstverlening is in het leven geroepen door de gemeente Middelburg en de organisatie LekkerLeven voor het gemak van Middel burgers. Facilitas regelt hulp voor mensen die hulp kunnen gebruiken. Dat kan van alles zijn. Zoals huishoudelijke hulp, boodschappendienst, strijkhulp, of iemand die de tuin komt doen of helpt met de administratie. www.facilitasmiddelburg.nl Aagtekerke De monumentale Dorpskerk op het Dorpsplein in Aagteker ke is in de zomermaanden elke zaterdagmiddag open voor be zichtiging van 14.00 tot 16.30 uur. In de kerk is een tentoon stelling met het thema Sporen uit het verleden. Tijdens de openstellingen zal het kerkorgel bespeeld worden. De openstel ling gaat door tot 10 septem ber, dan is het de 25e Open Monumentendag. Op deze dag zullen er diverse activiteiten zijn in en rond de kerk zoals orgelspel, kraam met koffie, thee, frisdrank en verse wafels. De plaatselijke handwerkclub zal een kraam verzorgen waar van alles te zien en te koop zal zijn. Op zaterdag 23 juli is er een zangavond verzorgd door Omnis Cantare met medewer king van Jacco Goud op het orgel, aanvang is 20.00 uur. Op maandag 1 augustus wordt de traditionele zangavond gehou den met bariton Karei Bogerd en organist Evan Bogerd. De avond voorziet naast solozang ook in samenzang. De aanvang is 20.00 uur. Op woensdag 3 augustus verzorgd Omnis Can tare een zangavond. Aanvang is 20.00 uur. Veere De fietsexcursie Rondje Veere wordt gehouden op zaterdag 23 juli van 13.30 tot 16.30 uur. Deze begeleide tocht gaat van Veere via Oost-Watering, Vrouwenpolder en Gapinge en eindigt weer in Veere. Verschil lende soorten landschappen, het Veerse meer en de Noord zee komen aan bod. Verza melen om 1-3.30 uur bij de Campveerse toren. Deelname kost 3,00 euro voor volwas senen. Leden van het IVN mogen gratis deelnemen. Om veiligheidsredenen is deelname mogelijk vanaf de leeftijd van 12 jaar. www.iun.nl/walcheren Vlissingen Expo 170 bestaat vijf jaar en viert dit met een workshop marathon bij miniclub de Dagvlinders aan de Kleine Markt 5 in Vlissingen van 26 tot en met 29 juli en op 31 juli. Op dinsdag, woensdag, vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur en op donderdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Kinderen kunnen kiezen uit de work shops: Dekselse Doosjes, col lages, Kunst Ketting en Wild Breien. Workshops kosten 3,00 euro per stuk. Meer informatie via 06-19798408. Middelburg IVN afdeling Walcheren houdt op vrijdag 22 juli een wande ling langs de mooie bomen in de oude Middelburgse binnenstad. Een ervaren IVN-natuurgids vertelt over de bomen die deelnemers tegenkomen. Zo vertelt hij over de Rode Beuk, de Vleugel- noot, Paardenkastanje, Acacia en Ginkgo. De rondleiding begint om 13.30 uur vanaf de Markt voor de Drvkkerij en duurt ongeveer anderhalf uur. Deelname kost 2,00 euro voor volwassenen en 1,00 euro voor kinderen. Kinderen tot zes jaar en leden van het IVN mogen gratis deelnemen aan de wandeling. Oostkapelle Terra Maris in Oostkapelle houdt op zaterdag 23 juli in samenwerking met Staatsbos beheer een nachtwandeling in het natuurgebied de Manteling van Walcheren. De wandeling begint om 22.30 uur vanaf Terra Maris en duurt tot 24.00 uur. Deelname kost 2,00 euro per persoon. Aanmelden kan via reserveringen@terramaris. nl, tot uiterlijk 12 uur voor de start van de wandeling. www.terramaris.nl Vlissingen In De Faam konden lezers meedoen met een actie voor de film Bridesmaids. De prijspak ketten zijn inmiddels toege stuurd aan vijf winnaars. Dat zijn: Ashley Schelstraete en Diana de Reuver uit Vlissingen en Mieke Jansen, Laurissa de Witte en Marloes van Boven uit Middelburg. Kijk voor filmkaartjes, boeken en andere acties op onze website. www.de-faam.nl Bezuinigen valt niet altijd mee. Dat het kan, blijkt uit een aantal positieve verande ringen bij het brandweerkorps Vlissingen-Middelburg. De fusie met Veiligheidsre gio Zeeland in 2012 zal een groot aandeel in deze bezuinigingsronde hebben. CarienMidauaine Middelburg "Vorig jaar hebben we al twee procent bezuinigd. Onder an dere op de budgetten voor voor lichtingsmateriaal en uitstel van geplande investeringen," aldus brandweercommandant R. Maljaars. "Dit jaar en komend jaar leveren we eveneens jaar lijks twee procent in. Volgend jaar wordt het echt spannend, uitstel van investeringen is dan niet meer mogelijk." De keuzes die nu gemaakt worden, han gen samen met de fusie van 12 brandweerkorpsen met de Vei ligheidsregio Zeeland. Deze fu sie zal in 2012 effectief moeten zijn en leidt tot één organisatie voor brandweer en rampenbe strijding in Zeeland. Het orga- nisatiebesluit ligt de komende magnden bij de betrokken ge meenteraden. Samenwerking tussen de korpsen is er nu al. Het korps van Vlissingen-Mid delburg pleegt samen met de brandweer van Veere onder houd aan het materieel. Zo wordt er bespaard en minder uitbesteed. "Vooropgesteld, we hebben het niet te ruim ge had. Gelukkig blijkt, dat we op bepaalde onderdelen kunnen bezuinigen en met minder geld toch onze doelstellingen beha len." Sinds mei is er een nieuw voertuig in dienst voor diverse brandweertaken, het multifunc tioneel ondersteuningsvoertuig (MOV). Op deze wagen is een innovatieve schuimbluseenheid- en poederblusketel geplaatst. De drie bestaande poederblus- aanhangers waren 25 jaar oud en aan vervanging toe, deze zijn vervangen door één nieuwe poederblusketel. Door slim na te denken heeft het korps nu een innovatief voertuig in zijn bezit. Materieel hoeft niet altijd één op één vervangen te worden. Door de inzet van MOV als snel interventievoertuig hoopt het korps de vrijwillige organisatie in de zomermaanden beter te ondersteunen. Maar, verande ren kost tijd. Het bouwidee van het nieuwe voertuig bestond al sinds 2007. Maljaars steekt het positief in, toch is hij ook bezorgd. "De vrijwillige brand weer krimpt. Vroeger hadden we wachtlijsten. Nu hebben we net voldoende vrijwilligers, maar over tien jaar kunnen we onder bezet zijn. Er zijn al korpsen in Zeeland die last hebben van de krimp. Vrijwilligers moeten ook alle opleidingen en trainingen volgen. Door de bezuinigingen wordt alleen de noodzakelijke scholing aangeboden. De franje van het beroep gaat er zo wel af en het is des te belangrijker de mensen gemotiveerd en de sfeer goed te houden." Geen protesten Amsterdamse protesten door de brandweer verwacht Brandweercommandant R. Maljaars niet in Zeeland. Bij het korps leven vragen en zorgen, maar de bezuinigin gen raken de portemonnee van de medewerker nog niet. Dat geldt wel voor de korp sen in de grote steden zoals Amsterdam, Rotterdam en Utrecht.

de Faam | 2011 | | pagina 13