BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN nieuws- en informatiepagina voor de inwoners van de gemeente vlissingen BORD BRUINVIS AANPASSING ROUTE AFVAL INZAMELING ELEKTRISCHE STRANDROLSTOEL OP BADSTRAND VERANDERINGEN OF VERBETERINGEN? GROOT VUURWERKSPEKTAKEL GEMEENTE WOENSDAG 20 JULI 2011 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Vanwege een efficiëntere inza meling van het afval verandert de route die de afvalwagens rijden soms. Hierdoor kan het voorkomen dat de vuilniswa gen op een eerder of later tijd stip op de dag de vuilnis op komt halen. Het huishoudelijk afval dat met zakken of een kliko wordt aangeboden mag 's morgens na 7.00 uur buiten worden gezet. Vanaf half acht starten de vuilnismannen met het ophalen van de zakken en het legen van de containers. Wanneer er op een andere dag in de week wordt inge zameld krijgen de bewoners hierover een brief op het huis adres. De gemeente Vlissingen eva lueert regelmatig de inzame ling van huisvuil. Hierbij is een zorgvuldige en efficiënte inzameling het uitgangspunt. Het streven hierbij is zo wei nig mogelijk transportbewe gingen, verlaging van kool stofdioxide (C02) uitstoot en de afvalmedewerkers zo min mogelijk lichamelijk te belas ten. Om die reden wordt in steeds meer wijken in Vlissin gen door middel van onder grondse afvalcontainers het huisvuil ingezameld. Hierdoor is het noodzakelijk om regelmatig het ophaal- schema, ook in de wijken waar nog geen ondergrondse inza meling plaatsvindt, aan te pas sen. Het kan daardoor voor komen dat de vuilnisauto op een ander tijdstip komt dan u gewend bent. www.vlissingen.nl/afval Foto: Ruben OreeJ - SlicWiüSSOSOs®!* sos^doifijn Eén van de verplichte criteria Blauwe vlag is dat tenminste drie milieu educatieve activiteiten worden gehouden per strandseizoen. Dit jaar is gekozen voor een stukje voorlichting hoe te handelen bij gestrande bruinvissen op de Vlissingse stranden. Elk jaar spoelen er bruinvissen aan, soms zijn zij nog in leven en worden na revalidatie bij Stichting SOS Dolfijn teruggezet in zee. Op het badstrand zijn sinds jaren een drietal speciale strandrolstoelen Foto: R"^en Oreel gratis verkrijgbaar, waarmee tot in de branding gereden kan worden. Vanaf deze zomer is daar nu pok een volledig elektrisch aangedreven rol stoel beschikbaar gekomen. Dit was mogelijk mede dankzij financiële steun van de Europese Unie, binnen het Europees Fonds voor regionale Ontwikkeling in het kader van het Interreg IVA project "120 kilometer Kustkwaliteit". Met de elektrische strandrolstoel is het voor de gebruiker mogelijk sen 15 mei en 15 september gratis geworden geheel zelfstandig de Vlis- beschikbaar bij de strandpost op het singse stranden tot zelfs Dishoek aan Badstrand tussen 10.00 en 18.00 uur. toe te verkennen! Deze rolstoel is net als de andere strandrolstoelen tus- www.vlissingen.nl/strand Wat is er weer veel te doen in de stad: kermis, triat lon, onderstroom, ja u weet wel vroeger was dat het bekende straatfestival, dat moest zo nodig een nieuwe naam hebben. Ja we leven in een bruisende stad, bruisend als de branding, oeps foutje is veran derd in stad aan zee. Gelukkig hebben we nog steeds het Ziekenhuis Walcheren, ojé is er niet meer, wordt steeds verder uitgekleed en als doekje voor het bloeden wordt de naam veranderd in Admiraal de Ruyter Ziekenhuis; wat zullen die Wal- chenaren blij zijn met die naam. Zelfs wilde een onderzoeksbureau met mooie plannen het Scheldekwar- tier omdopen in Dokkershaven, maar dat ging gelukkig de gemeenteraad te ver en stak er een stokje voor. Het lijkt wel of er vaak veranderd wordt om het veranderen, let wel, ik ben niet tegen veranderen als het dan maar beter wordt, maar voorbeelden te over waar dit niet het geval is, maar dat kunt u zelf beter beoordelen. Voorbeelden van veranderingen die verbeteringen zijn, zijn er naar mijn mening gelukkig ook. Wat denkt u bijvoorbeeld van de palen die aan het eind van de A58 vlak voor het spoor in de middenberm zijn geplaatst en bij het inrijden van Vlissingen bij de Paul Krugerstraat. Het centrum van Souburg de Bermweg en de Spoorstraat mogen zeker ook als een geslaagde herinrichting, en dus verandering, worden genoemd. Als zo hier en daar het begrip bij de gemeentelijke medewerkers voor de wensen van de burger en het bedrijfsleven nog wat verbeterd kan worden, kan dat ook bijgeschreven worden op het lijstje van posi tieve veranderingen. De POV is voor veranderingen maar moet wel overtuigd zijn dat dit ook verbeteringen zijn, anders zullen wij ons hiertegen verzetten. Dus niet veranderen om het veranderen! Ik wens u nog een mooie en prettige zomer toe. Tobias Meijers, fractievoorzitter POV e-mail: tminterim@zeelanclnet.nl Op donderdag 21 juli wordt om 22.30 uur traditiegetrouw een vuurwerkspektakel afgestoken van af een ponton op de Westerschel- de. Na het vuurwerk nodigen de uur. vele terrassen u uit om de avond in sfeer af te sluiten. Dit is de enige www.vlfssingen.nl/kermis avond dat de kermis op het Bel- lamypark en de Nieuwendijk tot 01.00 uur open is. De rest van de kermis sluit deze avond om 00.00 dagavond tussen 16.00 uur en 19.00 uur worden ingezien (Dhr. W. Huige, telefoon 0118-487339 of email whe@ vlissingen.nl). Beroep en voorlopige voorziening Tijdens de periode van ter inzage leg ging kunnen belanghebbenden een gemotiveerd beroepschrift tegen het besluit indienen bij de sector Bestuurs recht van de rechtbank Middelburg. Beroep kan alleen worden ingesteld door degene die tijdig zienswijzen heeft ingebracht tegen het ontwerp besluit. Op deze regel bestaan 2 uitzonderin gen: aHet beroep beperkt zich tot de eventuele wijzigingen in de beschikking die afwijken van het gepubliceerde ontwerp. b. Belanghebbende kan redelijkerwijs niet worden verweten geen ziens wijze over de ontwerpbeschikking te hebben ingediend. Tegelijk met het beroep kunnen belanghebbenden een verzoek indie nen tot het treffen van een voorlopige voorziening bij de sector Bestuurs recht van de rechtbank Middelburg. Onze beschikking wordt niet van kracht voordat op een dergelijk ver zoek is beslist. Voor het indienen van een beroep schrift of een verzoek om een voor lopige voorziening is griffierecht ver schuldigd. Uitgebreide procedure: Burgemeester en wethouders van Vlis singen maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalin gen omgevingsrecht vergunning heb ben ingetrokken (LPG-verkoop): 1. voor Holding Gato-'88, President Rooseveltlaan 768 De beschikking is ten opzichte van de ontwerpbeschikking niet gewijzigd. Inzage De beschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 21 juli 2011 gedurende zes weken ter inzage in het stadhuis in Vlissingen. U kunt de stukken elke werkdag tijdens openingstijden inzien. Op afspraak kunnen de stukken ook op donder dagavond tussen 16.00 uur en 19.00 uur worden ingezien (Dhr. W. Huige, telefoon 0118-487339 of email whe@ vlissingen.nl). Beroep en voorlopige voorziening Tijdens de periode van ter inzage leg-' ging kunnen belanghebbenden een gemotiveerd beroepschrift tegen het besluit indienen bij de sector Bestuurs recht van de rechtbank Breda. Beroep kan alleen worden ingesteld door degene die tijdig zienswijzen heeft ingebracht tegen het ontwerpbesluit. Op deze regel bestaan 2 uitzonderin gen: aHet beroep beperkt zich tot de even tuele wijzigingen in de beschikking die afwijken van het gepubliceerde ontwerp. b. Belanghebbende kan redelijkerwijs niet worden verweten geen ziens wijze over de ontwerpbeschikking te hebben ingediend. Tegelijk met het beroep kunnen belanghebbenden een verzoek indie nen tot het treffen van een voorlopige voorziening bij de sector Bestuurs recht van de rechtbank Breda. Onze beschikking wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Voor het indienen van een beroep schrift of een verzoek om een voor lopige voorziening is griffierecht ver schuldigd. Kennisgeving ontwerpbeschik king Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo). Uitgebreide procedure: Burgemeester en wethouders van Vlis singen maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalin gen omgevingsrecht voornemens zijn vergunning te verlenen (fase 2) aan Léchères B.V. voor het oprichten (bou wen) van een fabriek voor de produc tie van gipsplaten. De fabriek is gele gen aan de Frankrijkweg te Ritthem (sectie M perceelnummer 1052, 1054 e.a.) [20-07-2011] Inzage De ontwerpbeschikking en de bijbe horende stukken liggen met ingang van 21 juli 2011 gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis te Vlis singen. U kunt de stukken élke werk dag tijdens openingstijden inzien. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond tussen 16.00 uur en 19.00 uur worden ingezien (Dhr. W. Huige, telefoon 0118-487339 of email whe@vlissingen.nl). Tijdens de periode van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen inbrengen. Schriftelijke zienswijzen moeten wor den gericht aan het college van burge meester en wethouders, Postbus 3000, 4380 GV te Vlissingen. Voor monde linge zienswijzen kunt u een afspraak maken via de afdeling Publiekszaken, cluster vergunningen (telefoon 0118- 487156 of email omgevingsvergun- ning@vlissingen.nl). Wij wijzen u erop dat alleen beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden ingediend als de indiener ook een zienswijze heeft ingebracht tegen de ontwerpbeschikking en belangheb bende is. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergade ring (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op. www.vlissingen.nl/welstandscommis- sie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsver gaderingen zijn 11 augustus en 1 sep tember 2011. Vastgesteld bestemmingsplan "Paspoortstraat 2" Burgemeester en wethouders van Vlis singen maken, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.8, lid 3 van de Wet ruimtelijke ordening, bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 7 juli 2011 het bestemmingsplan "Paspoortstraat 2" heeft vastgesteld. Gelijktijdig met de vaststelling van het bestemmingsplan heeft zij beslo ten hiervoor geen exploitatieplan vast te stellen. Bij de vaststelling van het bestemmingsplan zijn geen wijzigin gen aangebracht ten opzichte van het ter visie gelegen ontwerp. Het vastge stelde bestemmingsplan, het raadsbe sluit en de bijlagen liggen met ingang van 21 juli 2011 ter inzage in het stad huis, Paul Krugerstraat 1, Vlissingen. Deze publicatie en het raadsbesluit tot het vaststellen van het bestem mingsplan en tot het niet vaststellen van een exploitatieplan zijn digitaal raadpleegbaar op de website van de gemeente: www.vlissingen.nl/bestem- mingsplannen (rubriek 'vastgestelde bestemmingsplannen'). De digitale versie van het bestemmingsplan en de bijlagen zijn raadpleegbaar via de wettelijk verplicht gestelde website www.mimtelijkeplannen.nl. Door het tabblad bestemmingsplannen en ver volgens het tabblad ID te selecteren en daar in te vullen: NL.IMRO.0718. BPOS02-VG01, kunt u het bestem mingsplan raadplegen. Deze website is ook te bereiken via het hiervoor genoemde webadres van de gemeente, waar een link staat aangegeven naar genoemde landelijke website. Tegen het vastgestelde bestemmings plan staat, op grond van artikel 8.2., lid 1, sub a, van de Wet ruimtelijke ordening, voor een belanghebbende met ingang van 22 juli 2011, geduren de een periode van zes weken (tot en met 1 september 2011) beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE 's GRAVENHAGE. Geen beroep kan worden ingesteld door Vervolg bekendmakingen op volgende bladzijde Foto: Ruben Oreel

de Faam | 2011 | | pagina 11