Ook Zeeland heeft hondenfluisteraar V Officiële Mededelingen Vacatures Alle interessante columns van ruim twee jaar bij elkaar milieu 'Als ik haar nu recht aankijk, wordt het alleen maar enger' Henk Spaan van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 13 juli 2011 De Faam pagina 39 Op zoek naar een lekkere handen-uit- de-mouwenbaan in het Sloegebied of naar een kantoorjob in Vlissingen? Bekijk dan de personeelsadvertenties in onze krant en op onze website. www.de-faam.nl Heb je een hond? En is je hond de liefste en leukste hond van heel Nederland? Nou, dan vergis je je. Dat is mijn anderhalfjaar oude labrador Roos namelijk al. Bij deze staat het in de krant, dus daar is geen speld meer tussen te krijgen. Rachel van Westen P 's-Gravenpolder Maar even alle gekheid op een stokje. Ook mijn bijna perfecte hond heeft een minpuntje. Of is er zelfs sprake van een gedrags probleem? Ze heeft namelijk iets tegen mannen. Op straat gaat het goed, maar zodra een man mijn huis of tuin binnenkomt, slaan bij mijn zwarte viervoeter alle stoppen door. Ze blaft en blaft en houdt daar pas mee op zodra de bezoeker zijn hielen heeft gelicht. Ideaal wanneer het een inbreker betreft, maar buitengewoon irritant wanneer je probeert een gesprek aan te knopen met de CV-monteur of de aannemer. Kortom, tijd om iemand te zoeken die mij vertelt hoe ik dit moet aanpakken. Een paar minuten googlen leert me dat we hier in het Zeeuwse ook een hondenfluisteraar hebben, en wel in de vorm van Marien Schrijver uit 's-Gravenpolder. Ik maak een 'afspraak en wacht vol spanning zijn bezoek af. Zodra mijn hond hoort dat er een man in de gang staat begint het, ze blaft de vonken uit haar stembanden. Maar onze Zeeuw se hondenfluisteraar negeert haar volkomen en gaat rustig aan tafel zitten. Geen aai, geen geruststellend schouderklopje, niets. "Deze hond is duidelijk angstig", heeft hij al gelijk in de gaten. "Als ik haar nu probeer te aaien, of haar recht aankijk, wordt het alleen maar enger voor de hond. Dit gedrag heeft ze zichzelf aangeleerd. Want ze blijft maar blaffen en op den duur gaat het bezoek weg. Dus het blaffen heeft succes." Nou, dat klinkt simpel en lo gisch, maar ik kan toch moei lijk elk willekeurig mannelijk bezoek vragen of ze een paar nachtjes willen blijven logeren? En dan maar afwachten tot het geblaf ophoudt? Maar dat blijkt helemaal niet nodig. Het geblaf van Roos wordt volledig gene geerd en na een kwartiertje gaat ze kreunend liggen. Ze houdt nog wel een oogje in het zeil, maar lijkt redelijk ontspannen. Goed, een bordje op het tuin hek met daarop de tekst: 'hond in training, geen oogcontact, niet aaien en niet tegen pra ten', is het advies van Schrijver. Maar om het succes niet alleen af te laten hangen van mijn be- Roos gaat tijdens het bezoek van de hondenfluisteraar rustig liggen. FOTO: RACHEL VAN WESTEN zoek, krijg ik de nodige tips en adviezen en een plan van aan pak. Wanneer Roos plotseling toch weer begint te blaffen, kan ik gelijk het zojuist geleerde toe passen. Heel rustig en adequaat. Ik geloof mijn ogen niet, maar het werkt. Ze kijkt me even be duusd aan en gaat liggen. Na een kwartiertje ligt ze te slapen. Ongelooflijk. Programma van Cesar Millan Marien Schrijver is een HBO gediplomeerd gedragsthe rapeut uit 's-Gravenpolder met ruim 28 jaar ervaring. Hij past heropvoeding en gedragstherapie toe bij pro bleemgedrag van honden volgens de filosofie en me thode van Cesar Millan, bekend van het programma The Dog Whisperer. Meer info: www.dogdiscipline.nl. www.deweekkrant.nl/spaan Oordeel Veiligheidsrapport Eastman Chemical Middelburg B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat zij het oordeel inza ke het veiligheidsrapport ingevolge het Besluit risico zware ongevallen 1999 van Eastman Chemical Middelburg B.V. hebben vastgesteld. Voorts hebben de Arbeidsinspectie en de Veiligheidsregio Zeeland hun oor delen vastgesteld. De oordelen van de diverse bestuursorganen, het veilig heidsrapport en de overige van belang zijnde stukken liggen van 13 juli 2011 tot en met 24 augustus 2011 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00-17.00 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Provincie Zeeland Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichtingen en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. J.G.F. van Kempen (tel. 0118 - 631130) of de heer L. van der Klip (tel. 0118 - 631946). Ontwerp-vergunning voor Deltius Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Wet milieubeheer van Deltius B.V. te Vlissingen-Oost voor het inzamelen van afvalstoffen van buiten de inrichting. Gedeputeerde Staten willen de ver gunning verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 14 juli 2011 tot en met 24 augustus 2011 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8.00 - 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren. - bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische - afspraak 0118-487204) op woens dagavond van 17.15-20.15 uur. Een ieder kan tot en met 24 augustus 2011, bij voorkeur schriftelijk, ziens wijzen over de ontwerp-vergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Enkel belanghebbenden die zienswij zen hebben ingediend of belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerp- vergunning en de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp- vergunning kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot P.M. Witkam (tel. (0118) 631749). Wijzigen omgevingsvergunnin gen voor Thermphos International B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit om een aantal vergunningen ingevolge de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo), van Thermphos International B.V. te Vlissingen-Oost op grond van artikel 2.31, lid 1 Wabo ambtshalve te wijzigen. Ten behoeve van actualisatie worden onder andere nadere bepalingen en maatregelen ten aanzien van het beperken van geurhinder aan de ver gunningen verbonden. Het besluit ligt van 14 juli 2011 tot en met 24 augustus 2011 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middel burg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantoor uren; - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend over ontwerp besluit, de adviseurs die advies uitge bracht hebben over het ontwerp besluit, degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die zijn aange bracht ten opzichte van het ontwerp besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verwe ten geen zienswijzen te hebben inge diend over het ontwerp-besluit kunnen tot en met 25 augustus 2011 tegen het bestuit beroep instellen bij de Rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het besluit wordt op 25 augustus 2011 van kracht, tenzij overeenkomstig arti kel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de voorzieningenrechter van de rechtbank. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot P.M. Witkam (tel. (0118) 631749).

de Faam | 2011 | | pagina 41