krant .ni Zwemmen voor ALS I. Zeeuwse mosselen zijn er weer! 21e Trekkertrek Aagtekerke Zeeuwse winkel geopend Faam op Facebook Kijk verderop voor 100% korting. T "Mobile; AUTONIEUWS Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen Woensdag 13 Juli 2011 Zeezwemtochten langs Walcheren In dit nummer van de merkendealers Midden-Zeeland ZOMER- MENUKAART -J£Lx Schilderterras voor kinderen Folkloristische dag Middelburg ZOMER VOORDEEL BIJ STEUTEL 1e art. 20% korting 2e art. 30% korting 3e art. 40% korting 4e art. 50% korting STEUTEL De Faam Jaargang 112 Nummer 28 Oplage 54.435 Aflek Wil je direct op de hoogte zijn van interessante Walcherse nieuwtjes en aanbiedingen én meepraten over wat er hier leeft? Voeg dan De Faam toe op facebook. www.de-faam.nl "M&jf- I DK VISSERSHAVEN - *WÊKÊÊÊÊÊm z^'ia, cr wcerl verse Mosselen soorteIA, Al eerder berichtte De Faam over de, inmiddels tradi tionele, zeezwemtochten langs de kust van Walche ren. Inmiddels staan er vier zeezwemtochten gepland, waarvan de topper de estafettetocht op 24 juli is. De opbrengst hiervan gaat naar de Stichting ALS. Tara De Vriend Westkapelle Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere geeft om 12.00 uur het startschot op het strand van Breezand in Vrouwenpol der. De deelnemers staan dan voor een estafettetocht van 30 kilometer: 18 kilometer naar Westkapelle, daar het kenterend tij bedwingen en vervolgens met de vloedstroom nog 12 kilome ter naar de boulevard in Vlissin- gen. Voor restaurant De Leuge naar verwelkomt de Vlissingse burgemeester René Roep de zwemmers. Teams van Zeeland en Holland gaan de strijd met elkaar aan. Vanaf het Vlis singse tallship Astrid is alles door sponsors en relaties op de voet te volgen. ALS Sponsors steunen het goede doel: Stichting ALS (Amy- otrofische Laterale Scle rose). Bij ALS sterven de motorische zenuwcellen, de zenuwcellen die spieren tot beweging aanzetten, in het ruggenmerg en een deel van de hersenen af. De prikkels komen daardoor niet meer bij de spieren aan. Elk jaar krijgen ongeveer 400 men sen de diagnose ALS. Nadat de diagnose is gesteld is de gemiddelde levensverwach ting slechts 3 tot 5 jaar. In Nederland overlijden meer mensen aan ALS dan aan Aids. Wie de estafettetocht wil sponsoren kan con tact opnemen met Michiel Snoek: hmsnoek@xs4all.nl www.zwemmenlangs- iualcheren.nl Aagtekerke Trucks en landbouwtrekkers zor gen zaterdag 16 juli voor een hoop spektakel tijdens de 21e Trek kertrek in Aagtekerke. Ook is de IPTV aanwezig. Het begint om 13.15 uur op de hoek van de Peke- lingseweg en de Aagtekerkseweg. Dit keer is er ook een damesklasse, waar de vrouwen de pk's op de baan proberen te krijgen. Naast het wedstrijdterrein is een de monstratie van nitro cars, ook zijn er diverse activiteiten voor kinderen, georganiseerd door de ZLTO/ZAJK. De Trekker- trek is tot 20.00 uur. "3 www.trekkertrekaagte- kerke.nl Echt Zeeuws genieten van onze nieuwe proef van al die heerlijke seizoensgerechten! 3-gangen keuzemenu voor 27,50 Oostkapelle, Duinweg 82, t: 0118-583110www.hotelbosenduin.nl Restaurant De Vissershaven Bellamypark 2, Vlissingen 0118-412132 Vlissingen Het mosselseizoen is een week uitgesteld, maar nu zijn ze er weer: heerlijke Zeeuwse mosse len. De Zeeuwse mosselkwekers en de mosselhandelaren vonden dat de mosselen nog een week langer moesten groeien tot de gewenste kwaliteit. Vanaf 14 juli zijn de mosselen van de kwali teit die gewenst is. Dan krijgt de consument de kwaliteit die hij mag verwachten van de nieuwe oogst Zeeuwse mosselen. Voor een heerlijk mosselrecept heb je nodig: 1 kilo mosselen per persoon, 1 ui, 1 wortel, 1 prei, 1 eetlepel boter of margarine, een kwart liter water of witte wijn, halve theelepel witte pe per, snufje zout en 1 eetlepel tijm. Eerst moeten de mosselen goed schoongemaakt worden. Daarna moeten ze een paar keer in ruim water gewassen en geboend worden. Ook moet de baard eraf gehaald worden. De schelpen die zich niet slui ten moeten verwijderd worden. De ui moet worden geschild en Vlissingen Zeeland Attracties opende dit weekend, in samenwerking met Zeeuwse Zaken, een Zeeuwse winkel in de binnenstad van Vlissingen. De winkel heet Zeeuwse Zaken en is gevestigd aan de Sint Jacobspassage. De winkel heeft een breed as sortiment van Zeeuwse souve nirs, strandspullen, badlakens en Zeeuwse zaligheden zoals mosterd, babbelaars en krui- denazijn. Daarnaast worden de specifieke souvenirs uit de Zeeland At tractie-parken verkocht, name lijk Mini Mundi, Het Arsenaal, Speelcircus Bambini en Voetbal Experience. Denk hierbij aan voetbalshirts, Piratenvlaggen en -outfits en Mini Mundi- gadgets. Natuurlijk ontbreken de entreekaarten van Mini Mundi, Het Arsenaal, Speel circus Bambini en Voetbal Ex perience niet. Deze kaartjes zijn met korting verkrijgbaar in de winkel. De temperatuur is van invloed op de hoogte van de korting op de kaartjes. De Zeeuwse winkel is dagelijks geopend, behalve op zondag. "3 www.zeelandattracties.nl gesnipperd, de wortel geschrapt en in plakjes worden gesneden, de prei moet gewassen worden en in ringen gesneden. De boter moet in een grote pan worden verhit en de groente moet daar in vijf minuten gestoofd wor den. De boter mag niet bruin worden. De witte wijn, de mos selen, de gemalen peper, de tijm en het snufje zout moeten erbij worden gedaan en afgedekt. Waarna het vijf a tien minuten gekookt moet worden. Serveren met brood of frites. Vlissingen Rond winkelcentrum De Fonteyne in Vlissingen wordt er op zaterdag 16 juli een sfeervol Mont Martre ingericht. Op de Oude Markt wordt een schilder terras ingericht met kleur rijke materialen. Hier krij gen de jongste bezoekers de mogelijkheid om hun schil derkunsten te tonen. Terwijl hun ouders winkelen, wanen de kinderen zich even als Rembrandt of Picasso. Het schilderij mogen ze na afloop mee naar huis nemen. Het is van 12.00 tot 16.00 uur. Middelburg De eerste Folkloristische Dag in Middelburg is don derdag 14 juli. Dan is op het Abdijplein en rond de Ab dij, de hele dag, weer volop te zien van het ringrijden en sjezenrijden. En op de sjees zitten natuurlijk uitsluitend mensen in de Zeeuwse streekdracht. Evenementen waar veel toeristen op afko men, maar de typisch Wal cherse volkssport trekt ook altijd veel 'eigen volk'. jeans shirts polo's shorts broeken truien overhemden Rolbert's MENSWEAR Aan het kerkplein naast het VVV in Goes

de Faam | 2011 | | pagina 3