Halt pakt alcohol en drugs aan Benefietconcert Boek, dvd en zonnescherm, top voor onderweg! 130 kilometer/uur Oproep van Oemoemenoe Woezel en Pjp vakantieset Discriminatie onder jongeren Onderdeel van de campagne 'Laat ze niet (ver) zuipen' "Keus: naar de officier van justitie of naar Halt?" Sunshine Goes J.A. v.d. Goesekade 49 4461 BH Goes Telefoon 0113-227107 Internet www.sunshinegoes.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 13 juli 2011 De Faam pagina 37 www.deweekkrant.nl/webwinkel Voor al het nieuws over de A58, de N57 en de N287. Maar ook voor de lande lijke fileberichten kunt u terecht op onze website www.de-faam.nl Goes Zeeuwse jongeren tussen de 12 en 18 jaar maken ook dis criminatie mee. Dit blijkt uit een onderzoek van studenten van de Hogeschool Zeeland. Op basis van de aanbevelin gen uit het onderzoek start Anti Discriminatie Bureau Zeeland een campagne om zoveel mogelijk tieners te bereiken. Zij krijgen daarbij hulp van theatergroep Mind Mix. In opdracht van ADB Zeeland hebben vier studen ten van de opleiding Social Work onderzoek gedaan naar de situaties waarin Zeeuwse jongeren te maken krijgen met discriminatie. Dat komt het meest voor tijdens vrijetijdsbesteding, op school, werk en sport. De kenmerken waarop zij ge discrimineerd worden zijn vooral uiterlijk, afkomst, ge loof, huidskleur en handicap. Iedereen kan bij het ADB in Goes terecht voor het mel den van ongelijke behan deling en discriminatie en gratis ondersteuning. Mind Mix maakt theatervoorstel lingen om sociale problemen bespreekbaar te maken. Halt Zuid-West Nederland is deze maand, in samenwer king met Indigo Preventie, een nieuwe Halt-afdoening begonnen: alcohol en soft drugs. Onder de titel 'Helder op straat' willen deze orga nisaties de Halt-afdoening inzetten om het alcohol- en drugsmisbruik onder Zeeuw se jongeren terug te dringen. Deze nieuwe afdoening maakt onderdeel uit van de campag ne 'Laat ze niet (ver)zuipen!' Redactie Walcheren Jongeren van 12 tot 18 jaar, die zijn aangehouden voor bijvoor beeld vernieling, winkeldiefstal, overlast met vuurwerk of die veel spijbelen, krijgen de keus: naar de officier van justitie of naar Halt. In een Halt-afdoening kun nen jongeren rechtzetten wat zij fout hebben gedaan, zonder dat zij in aanraking komen met het Openbaar Ministerie. Voor de criteria, inhoud en duur van de Halt-afdoening gelden lan delijke, door het Openbaar Mi nisterie vastgestelde regels. Bij Halt wordt geprobeerd om het alcohol- of softdrugsgebruik bij de jongeren terug te dringen. Zij krijgen zowel leeropdrach ten als voorlichting van diverse deskundigen. Ouders Ook worden de ouders bij het traject betrokken. Zij krijgen tips om dit onderwerp in de thuissituatie bespreekbaar te maken. Op die manier wordt gepro beerd om de aanleiding voor de overtreding door de jonge ren aan te pakken. Trimbos De afdoening 'alcohol en soft drugs' is door Halt ontwikkeld in samenwerking met het Trim bos instituut. Op veel verschillende plaatsen in Nederland draagt de afdoe ning op een succesvolle wijze bij aan het tegengaan van alco holgebruik onder jongeren. In de campagne 'Laat ze niet (verzuipen!' werken de dertien Zeeuwse gemeenten, GGD Zeeland, Indigo Preventie en de politie samen .aan de alco- holproblematiek in Zeeland. Rugbyclub Oemoemenoe uit Middelburg viert zaterdag 17 september het 40-jarig jubi leum. De club wil daar graag oud-leden voor uitnodigen, maar heeft geen compleet adressenbestand. Oud rugbyers, die interesse hebben voor het jubileumfeest kunnen zich aanmelden via Ju dith Seijbel, telefoonnummer: 06-23306537. Het christelijk muziekensemble Musici Giovane geeft op zaterdag 16 juli haar jaarlijkse benefietconcert ten behoeve van de Oostkerk in Middelburg. Het begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Het programma bestaat uit een aantal instrumentale klassieke werken, een aantal instrumentale geestelijke liederen en samenzang. FOTO: P.R. Geopend dinsdag t/m vrijdag 09.3011 l/m 17.3011, zaterdag 09.0011 t/m 17.0011, donderdag koopavond t/m 21.0011.

de Faam | 2011 | | pagina 39